عمومی

چی بپوشیم تا قد بلندتر دیده شویم؟ [سال 1402]✅

 چی بپوشیم تا قد بلندتر دیده شویم؟ یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. برخی از نکات مد و پوشش رازهای افزایش قد و اعتماد به نفس را بدون صرف هزینه و بروز مشکلات دیگر به دنبال دارد. در واقع با یادگیری فرمول، می توانید کاری کنید تا در چشم دیگران قدی بلندتر از حد واقعی خود داشته باشید. در واقع این فرمول بسیار سخت و پیچیده نیست به راحتی در هنگام خرید لباس می توانید  آنها را به خاطر بسپارید. به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس و یک لبخند زیبا نیز می تواند در استایل شما جذابیت و زیبایی بسیار زیادی ایجاد کند. در صورتی که شما قد کوتاه یا متوسطی دارید و در تلاشید که با استفاده از استایل مناسب بلند قد تر دیده شوید به شما پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله از اسلامشهرینو با ما همراه باشید.

چی بپوشیم تا قد بلندتر دیده شویم؟

توجه به یک سری از نکات و تغییرات ساده در استایل می تواند قد شما را بسیار بلندتر  جلوه دهد. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله 9 ترند برتر مد پاییز و زمستان 2023 را به هیچ عنوان از دست ندهید. در صورتی که قد شما کوتاه و یا متوسط است لازم است نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 • لباس های کاملاً اندازه بپوشید

پوشیدن کت و شلوار که دقیقاً اندازه تن شما است می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نشان دادن بلندی قدتان داشته باشد. به یاد داشته باشید که لباس های گشاد می تواند شما را از لحاظ عرضی بزرگ نشان دهند. به همین خاطر به افراد علاقمند به تن قدی بلند توصیه می شود که لباس های کاملاً اندازه و متناسب با آناتومی بدن پوشیده و از پوشیدن هرگونه لباس گشاد پرهیز کنند.

 • اکسسوری های مناسب استفاده کنید

استفاده از اکسسوری های مناسب می تواند توجه بسیاری از افراد را به بالاتنه شما معطوف کرده و این ذهنیت را ایجاد کند که شما قد بلند هستید. این دسته از اکسسوری ها می توانند کلاه، سنجاق کراوات، عینک آفتابی یا پوشت باشد. به طور کلی خانم هایی که دارای قد کوتاهی هستند لازم است از اکسسوری ها و جواهرات ظریف تر برای استایل خود استفاده کنند. علاوه بر این لازم است از رنگ و مدل های کلاسیک در استایل خود استفاده کنید. در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین ساعت فروشی در اسلامشهر را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 • از پوشیدن کمربند، داشتن موی بلند و جلیقه دوری کنید

در حقیقت استفاده از کمربند یک خط افقی ایجاد می کند که از لحاظ بصری بالاتنه شما را از پایین جدا می کند. به همین خاطر باعث می شود تا قد شما کوتاه تر از چیزی که هستید نشان داده شود.به همین خاطر لازم است  در صورت لزوم از کمربندهایی استفاده کنید که نازک بوده و رنگی هماهنگ با استایل شما داشته باشد. استفاده از جلیقه نه تنها میان تنه را شلوغ می کند؛ بلکه توجه زیادی را نیز به خود جلب می کند به همین خاطر برای کسانی که قد کوتاهی دارند و به هیچ عنوان مناسب نیست. به یاد داشته باشید که موی بلند نیز با پنهان کردن گردن، را بسیار کوتاه تر نشان می دهد.

 • دکمه کت را بالای شکم ببندید

در صورتی که در پوشش خود از کت استفاده می کنید، کت باید جوری باشد که دکمه میانی بالای شکم قرار گرفته تا پاها بلندتر نمایش داده شوند. رعایت این موضوع برای قد بلندتر نشان دادن شما بسیار موثر خواهد بود.

 • از کت های کوتاه و شلوار بدون چین روی کفش استفاده کنید

به یاد داشته باشید که اندازه کت شما باید طوری باشد که روی زیپ شلوار را بپوشاند. اما برای بلندتر نشان دادن پاها لازم است کت را کوتاه انتخاب کنید. علاوه بر این بهتر است شلوارتان هم بدون چین خوردگی بر روی کفش ها بیافتد. با این کار اندام شما مانند یک خط صاف  شده و قد شما بلندتر نشان داده خواهد شد.

 • استایل تک رنگ داشته باشید

در واقع تک رنگ پوشیدن در نشان دادن خط صافی از اندام تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین خاطر افرادی که سعی دارند قد خود را بلندتر نشان دهند می توانند از لباس های با یک رنگ استفاده کنند. در مقابل افرادی که قد بلندی دارند برای متناسب نشان دادن اندام خود می توانند از رنگ های متفاوت در استایل خود استفاده کنند.

 • راه راه عمودی بپوشید

از لحاظ بصری پوشیدن طرح های راه راه عمودی شما را کشیده تر نشان می دهد. در مقابل لباس هایی با راه راه افقی اندام شما را از لحاظ عرضی بزرگتر جلوه می دهد. به همین خاطر لازم است متناسب با  اندام خود بهترین تصمیم را بگیرید.

 • جوراب را با شلوار ست کنید

یکی از نکات بسیار کلیدی که در اکثر مواقع نادیده گرفته می شود عدم همرنگ بودن جوراب با شلوار است. به طور کلی همرنگ بودن جوراب و شلوار این تصور ذهنی را در اطرافیان ایجاد می کند که شما پاهای بلندی دارید. به همین خاطر لازم است حتی در انتخاب جوراب خود نیز حساسیت بسیار زیادی داشته باشید.

جوراب را با شلوار ست کنید

چه مدل مانتوهایی قد را بلندتر نشان می دهد؟

به طور کلی مانتوهای کوتاه و تنگ شما را بلندتر نشان می دهند. علاوه بر این مانتوهای گشاد انتخاب مناسبی برای افرادی با قد کوتاه نیست. زیرا این دسته از مانتوها عرض شما را بزرگتر نشان داده و در نتیجه در نظر سایر افراد کوتاه تر از حدتصور خواهید بود. به همین خاطر لازم است مانتوی سایز خود را بپوشید.  دیگر از مهم ترین المان ها در انتخاب مانتو انتخاب مدل یقه آن است. یقه می تواند بالاتنه شما را کشیده تر و باریک تر نشان دهد. در واقع یقه مانتو با ایجاد خطای دید می تواند شما را لاغرتر از حد معمول نشان دهد. در این زمینه بهتر است مانتوهایی با یقه انگلیسی و یقه آبشار استفاده کنید تا گردن و بالاتنه شما بلندتر دیده شود.

 در واقع لباس هایی با راه راه عمودی بهترین و موثرترین راه برای بلندتر نشان دادن بدن است. هر قدر که  راه ها باریک تر باشند شما به هدف خود بیشتر نزدیک خواهید شد. در این زمینه بهتر است از مانتوهای تک رنگ استفاده کنید. هر قدر که مانتو شما کشیده تر بوده و رنگ خنثایی داشته باشد می تواند شما را کشیده تر از حد معمول نشان دهد. جالب است بدانید که جنس مانتو نیز می تواند در بلندتر دیده شدن بدن شما تاثیر بسیاری داشته باشد. در واقع جنس پارچه می تواند شما را چاق یا لاغر نشان دهد. برخی از پارچه ها که دارای طرح های ریزی هستند قد شما را بلندتر جلوه داده و پارچه هایی با طرح های درشت شما را کوتاه تر نشان می دهد. 

برای بلندتر دیده شدن آقایان چه کفشی پیشنهاد می شود؟

 در واقع خانم ها برای بلندتر نشان دادن قد خود به راحتی می تواند از کفش های پاشنه بلند استفاده کرده و مشکل خود را از این بابت برطرف نمایند. اما در حال حاضر این مشکل نیز تا حدودی برای مردان حل شده است. کفش های با پاشنه داخلی که از سال ۱۹۷۲ به بعد روانه بازار شده اند این مشکل را تا حدودی برای آقایان رفع کرده اند. این کفش های جادویی به صورت نامحسوس قد آقایان را ۲ الی ۵ سانت بلندتر می کند به گونه ای که دیگران متوجه این موضوع نخواهند شد. معمولا به این دسته از آقایان پیشنهاد می شود که از کفش های نوک تیز و رنگ تیره و یا رنگ خنثی با پاشنه داخلی استفاده کنند. علاوه بر این در صورت امکان بهتر است کفش ست وهماهنگ با سایر لباس ها باشد.

برای بلندتر دیده شدن آقایان چه کفشی پیشنهاد می شود؟

معرفی چند استایل مناسب و پیشنهادی برای آقایان

در این قسمت برخی از استایل های مناسب برای آقایانی با قد کوتاه آورده شده است. شما می توانید با به کار گیری هر یک از این استایل ها، در نظر سایر افراد جذابیت و زیبایی خود را دو چندان کنید. به یاد داشته باشید که در صورتی که شما بهترین استایل را هم داشته باشید اما از اعتماد به نفس کافی برخوردار نباشید ممکن است جذابیت استایل خود را نیز به طور کامل از بین ببرید. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم بیش تر از انتخاب استایل مناسب، اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و برای خود ارزش قائل شوید. در این قسمت برخی از پرطرفدار ترین و بهترین استایل های جهان برای آقایان کوتاه قد آورده شده است:

 1. ست کژوال: در این استایل از شلوار جین با رنگ تیره مانند مشکی به همراه تیشرتی با الگوهای ساده و رنگ تیره یا طرح عمودی استفاده می شود. به یاد داشته باشید که در این استایل از کفش های کژوال با لژ بلند نیز استفاده کنید. قطعا از نتیجه نهایی شگفت زده خواهید شد.
 2. ست اسپرت: یکی از پرطرفدار ترین استایل ها در بین آقایان و خانم ها ست اسپرت است. به یاد داشته باشید که استایل اسپرت بیش از آقایان قد بلند بدون اعتماد به نفس، به آقایانی با قد کوتاه اما سلیقه خاص و منحصر به فرد هماهنگی دارد. در این استایل از شلوار اسپرت یا ورزشی با جنس بسیار راحت به همراه تیشرت ورزشی با طرح جذاب یا لگو استفاده می شود. برای انتخاب کفش نیز بهتر است از طرح های اسپرت با طرح متفاوت استفاده کنید.
 3. ست کلاسیک: با استفاده از ست کلاسیک می توانید جذابیتی خاص و مثال زدنی در بین دوستان و آشناییان خود داشته باشید. برای این کار لازم است از شلوار با رنگ کلاسیک مانند نیوی یا خاکستری به همراه تیشرت یقه باز و طرح ملیح استفاده نمایید. کفش های کلاسیک یا لوفر برای تکمیل کردن استایل کلاسیک لازم و ضروری است.
 4. ست رسمی: برای مواقع کاری و یا جلسات بسیار مهم لازم است کت و شلوار سوییت با رنگ تیره را به همراه تیشکرت با یقه کلاسیک و یا پیراهن انتخاب کنید. علاوه بر این کفش چرمی رسمی و بوت های شیک را فراموش نکنید.
 5. ست تابستانی: ست تابستانی محبوب جوانان در حال حاضر شلوار کتان با رنگ های روشن به همراه تیشرت تابستانی با طرح های رنگارنگ است. برای پوشش پا ها نیز بهتر است از صندل های راحت یا کتانی استفاده شود.

کلام آخر

اولین و مهم ترین نکته ای که در انتخاب پوشش مهم است، قیمت بالا و شیک بودن استایل شما نیست؛ بلکه اعتماد به نفس شما است. شما باید با هر نوع ویژگی که دارید خود را دوست داشته و به خود و توانایی های خود افتخار کنید. به یاد داشته باشید که بدون عمل های جراحی سخت و مصرف دارو های دروغین می توانید با استایلی مناسب، قد خود را بلند تر از حد معمول نشان دهید. در این مقاله مهم ترین و متداول ترین این راهکار ها به طور کامل توضیح داده شده است.

از این که تا انتهای این مقاله ما را همراهی نموده اید، کمال تشکر را داریم. در این مقاله سعی کرده ایم به سوال “چی بپوشیم تا قد بلند تر دیده شویم؟” به کامل ترین شکل ممکن پاسخ دهیم. شما می توانید با انتخاب بهترین استایل، جذابیت خود را دوچندان کرده و با استفاده از آن اعتماد به نفس خود را نیز بیشتر کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا