پزشکی و سلامت

بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر⭐【سال1402】+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10تا از بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم؛ اسلامشهر که جزو شهرهای بسیار بزرگ استان تهران است، مراکز پزشکی بسیار تخصصی و حرفه ای را در خود گنجانده است و سعی بر این دارد که بهترین خدمات را به بیماران ارائه دهند؛ در مراکز سونوگرافی هدف بررسی کردن بافت های زیر جلدی از جمله مفاصل، عضلات، اندام های داخلی بدن، تاندون ها و … است؛ به طور کلی این روش کاربرد بسیار زیادی دارد و جزو روش های تشخیص در علم پزشکی محسوب می شود؛ اگر شما نیز می خواهید از این روش کمک بگیرید می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر کجاست؟

سونوگرافی جزو روش های تصویربرداری می باشد که ضرری به بدن وارد نمی کند؛ وجه تمایز این روش در برابر سایر روش های تصویربرداری همانند روش رادیوگرافی یا سی تی اسکن، این است که از اشعه ایکس کمک گرفته نمی شود؛ در روش های دیگر ذکر شده بدن تحت تابش مقدار دقیقی از اشعه یونیزان قرار می گیرد و زمانی که مقدار این اشعه ها از حد نرمال بیشتر باشد، می تواند آسیب بسیار جدی به عملکرد سلول ها بزند؛ اما سونوگرافی این آسیب را به بدن وارد نمی کند؛ در اسلامشهر نیز مراکز سونوگرافی متعددی وجود دارد که از تجهیزات و ابزار بسیار مدرن و پیشرفته استفاده می کنند و می تواند به تشخیص بیماری کمک شایانی کند.

بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر دارای چند نوع دستگاه مخصوص برای سونوگرافی است؛ سونوگرافی های دو بعدی، سه بعدی، داپلر، واژینال و … در این مراکز انجام می گیرند؛ بهترین و تخصصی ترین خدمات در این مراکز به بیماران ارائه می شود؛ پرسنل و کارکنان بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر بسیار حرفه ای و متخصص هستند و سعی بر این دارند که خدمات منحصر به فرد در اختیار هر یک از بیماران مراجعه کننده قرار دهند.

اگر باردار هستید و می خواهید برای انجام سونوگرافی دوران بارداری از یک پزشک متبحر کمک بگیرید، می توانید به مقاله بهترین متخصص زنان و زایمان در اسلامشهر مراجعه نمایید تا پزشک مورد نظر خود را بیابید.

بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر کجاست؟

مکانیسم سونوگرافی به چه صورت است؟

در بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر برای انجام این روش، از امواجی استفاده می شود که جنسشان امواج صوتی است و هیچ ضرری برای بدن ندارند؛ این دسته از امواج را فراصوت می نامند؛ جنس دقیق شان همانند صدا است اما به دلیل بسیار بالا بودن فرکانس این امواج، گوش انسان توان شنیدن آن ها را ندارد؛ این دسته از امواج در صورتی که با موانع برخورد کنند، منعکس می گردند.

سونوگرافی جزو روش های بدون درد محسوب می شود زیرا بیمار در طول انجام این روش هیچ دردی را حس نمی کند؛ برای انجام این روش به یک پزشک متخصص و حرفه ای نیاز است، پزشک می تواند دستگاه مورد نظر را روی اندام بیمار قرار دهد و امواج حاصل از این روش را به بدن بیمار بتابد؛ زمانی که این امواج به عضو مورد نظر بازتابیده شوند، امواج مورد نظر از طریق همان دستگاه به طور مجدد دریافت می گردد.

🥇 سطح مراکزتخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه تخصص و تجربه پزشک
✅ دستگاه هااستفاده از دستگاه های پیشرفته و متد روز دنیا

10 تا از بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر را بشناسید!

مرکز سونوگرافی سلامت

مرکز سونوگرافی سلامت

مرکز سونوگرافی سلامت یکی از بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر می باشد؛ این مرکز بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار هر یک از بیماران قرار می دهد؛ دکتر اکبر سنگی در این مرکز فعالیت می کنند؛ وی عضو هیئت علمی دانشگاه می باشند و جزو پزشکان بسیار حرفه ای هستند؛ بهترین و تخصصی ترین خدمات در این مرکز در اختیار بیماران قرار می گیرد؛ مرکز سلامت بسیار تمیز و استریل شده است.

خدمات:

 • سونوگرافی ساده
 • سونوگرافی کالرداپلر
 • سونوگرافی سه بعدی
 • بررسی ناهنجاری های جنینی

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، کوچه اول، پلاک 59

تلفن تماس: 02156696910

مرکز سونوگرافی امید نیکان

مرکز سونوگرافی امید نیکان

مرکز سونوگرافی و رادیولوژی و سنجش تراکم استخوان امید نیکان بسیار بین مردم عزیز اسلامشهر شهرت دارد؛ این مرکز یکی از بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر است؛ در این مرکز از بهترین و مجهزترین ابزار و دستگاه ها استفاده می شود؛ در این مرکز تلاش می شود که کمترین اشعه به بدن بیماران وارد شود؛ مشکل همه ارگان های بدن در مرکز سونوگرافی امید نیکان قابل تشخیص است.

خدمات:

 • سونوگرافی جنرال و تخصصی
 • سونوگرافی داپلر رنگی
 • سونوگرافی بارداری( غربالگری سه ماهه اول، غربالگری سه ماهه دوم، غربالگری سه ماهه سوم)
 • سونوگرافی اطفال و نوجوانان
 • رادیوگرافی تخصصی، رنگی
 • سنجش تراکم استخوان

آدرس: اسلامشهر، میدان نماز، بلوار الغدیر، خیابان تعاون، کوچه تعاون یک، درمانگاه شبانه روزی امید نیکان

تلفن تماس: 02156379029

مرکز سونوگرافی امام رضا(ع)

سونوگرافی امام رضا(ع)

سونوگرافی امام رضا یکی از بهترین سونوگرافی در اسلامشهر می باشند؛ این سونوگرافی در یک درمانگاه خیریه بسیار حرفه ای در اسلامشهر تاسیس شده است و بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار هر یک از بیماران قرار می دهد؛ این مرکز سعی بر این دارد که به مردم عزیز شهر اسلامشهر خدمات رسانی کند؛ سونوگرافی امام رضا تمام خدمات خود را با استفاده از تجهیزات بسیار مدرن و پیشرفته ارائه می دهد.

خدمات:

 • سونوگرافی
 • رادیولوژی دیجیتال
 • تراکم استخوان
 • ماموگرافی
 • سی تی اسکن
 • ام آر آی

آدرس: اسلامشهر، انتهای خیابان کاشانی، کوچه 32، درمانگاه خیریه امام رضا (ع)

تلفن تماس: 02156124791

مرکز سونوگرافی نصر نبوی

مرکز سونوگرافی نصر نبوی

مرکز سونوگرافی نصر نبوی یک مرکز بسیار تخصصی و حرفه ای می باشد که بسیاری از مردم برای تشخیص بیماری های خود به این مراکز مراجعه می کنند؛ در این مرکز از ابزار بسیار حرفه ای استفاده می شود تا خدمات به بهترین نحو در اختیار بیماران قرار گیرد؛ در مرکز سونوگرافی نصر نبوی بهداشت کاملا رعایت می شود و هدفشان سلامت بیماران است؛ این مرکز یکی از بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر است.

خدمات:

 • ام آر آی
 • سی تی اسکن
 • سونوگرافی
 • ماموگرافی
 • سنجش تراکم استخوان
 • رادیوگرافی

آدرس: اسلامشهر، بلوار شهید برنده سیفی، شهرک سعیدیه، جنب بیمارستان تامین اجتماعی، کوچه ادیب14

تلفن تماس: 02156149057

مرکز سونوگرافی امام خمینی (ره)

مرکز سونوگرافی امام خمینی (ره)

مرکز سونوگرافی امام خمینی یکی از بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر می باشد؛ این مرکز در بهترین نقطه از اسلامشهر است و دسترسی بسیار راحتی برای افراد دارد؛ در این مرکز خدمات به صورت تخصصی در اختیار هر یک از بیماران قرار می گیرد؛ در مرکز سونوگرافی امام خمینی سلامت بیماران در اولویت قرار دارد و بهداشت به طور کامل رعایت می گردد.

خدمات:

 • سونوگرافی
 • رادیولوژی

آدرس: اسلامشهر، انتهای پل زیرگذر، روبروی خیابان کاشانی، جنب داروخانه شبانه روزی

تلفن تماس: 02156123799

سونوگرافی ابن سینا

سونوگرافی ابن سینا

یکی از بهترین مراکز برای سونوگرافی که به صورت تخصصی اقدام به انجام عملیات های لازم و حرفه ای برای تمامی افراد می کنند، سونوگرافی ابن سینا است. این مرکز بیش ترین محبوبیت را در بین مادران باردار دارد؛ چرا که با احتمال خطای بسیار کم، به تشخیص درست جنسیت و مشکلات احتمالی می پردازد. در این مرکز از به روز ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات استفاده می شود، تا خدمات به بهترین شکل ممکن به شهروندان ارائه شود. به همین خاطر جزئی از بهترین مراکز سونوگرافی در اسلامشهر به حساب می آید.

خدمات:

 • ماموگرافی
 • سونوگرافی
 • رادیوگرافی

آدرس: اسلامشهر، خیابان بیست متری امام خمینی، خیابان حیدری

تلفن تماس: 02156349332

سونوگرافی برای چه اندام هایی استفاده می شود؟

سونوگرافی برای اندام های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد؛ با کمک این روش می توان مشکل و بیماری اعضای مختلف بدن را تشخیص داد؛ در ادامه برخی از اندام هایی که مشکلشان با سونوگرافی قابل تشخیص است را شرح خواهیم داد:

 • سونوگرافی غده تیروئید: با کمک سونوگرافی می توان مشکل غده تیروئید از جمله تومورهای توپر از کيست ها را تشخیص داد.
 • سونوگرافی بیضه ها: برای تشخیص مشکل واریکوسل، هیدروسل، بیضه های پایین نیامده، ضربه های وارد شده به بیضه، پیچش بیضه ها و … می توان از سونوگرافی استفاده کرد.
 • سونوگرافی چشم ها: این سونوگرافی را می توان به دو روش از روی پلک و مستقیم از روی سطح قرنیه انجام داد؛ قطره چشم، تومورهای داخل چشم و پشت کره چشم، وضعیت عروقی چشم را می توان با این روش انجام داد.
 • سونوگرافی بافت های نرم : با بررسی کردن بافت های نرم بدن می توان برخی از بیماری های متعدد از جمله در رفتگی مفصل ران، پارگی تاندون پشت پا، خونریزی داخل عضلات، تومور و کیست های بافت نرم، منیسک های زانو، پارگی عضلات چرخاننده زانو و … را تشخیص داد.
 • سونوگرافی داپلر عروق: جریان خون در رگ ها را با این سونوگرافی می توان تشخیص داد؛ تنگی های عروقی، جداسازی از تومورهای بدخيم از خوش خيم، توده های کم خون از پرخون، انسداد و گرفتگی عروق را با کمک این سونوگرافی می توان حل کرد.
 • سونوگرافی قلب، اندوسونوگرافی، سونوگرافی اینتراوپراتیو و … جزو سونوگرافی های مورد استفاده می باشند.
سونوگرافی برای چه اندام هایی استفاده می شود؟

هزینه سونوگرافی در اسلامشهر

برای انجام سونوگرافی در اسلامشهر باید هزینه ای به بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر پرداخت شود؛ البته مقدار مبلغی که باید برای سونوگرافی پرداخت شود به موارد مختلفی بستگی دارد، به عنوان مثال نوع سونوگرافی مورد نیاز، نوع بیمه درمانی بیمار، نوع مرکز مورد نظر و … می توانند مورد موثری واقع شوند؛ در صورتی سونوگرافی بسیار تخصصی و جامع باشد هزینه اش از سونوگرافی اختصاصی تنها یک عضو بسیار بیشتر است؛ از این رو هزینه پرداختی را نمی توان به طور دقیق ذکر کرد؛ اگر شما می خواهید از هزینه انجام سونوگرافی در اسلامشهر مطلع شوید، می توانید از مراکز معرفی شده در سایت پرس و جو کنید.

کلام آخر

از روش سونوگرافی برای تشخیص بسیاری از بیماری های مختلف استفاده می شود؛ این روش هیچ ضرری به بدن افراد وارد نمی کند و اشعه های وارد شده موجب درد و ناراحتی نمی گردند؛ سونوگرافی در اسلامشهر در مراکز مختلفی انجام می گیرد و میزان تقاضا برای این روش تشخیصی، بسیار زیاد است؛ از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با سونوگرافی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم تا به راحتی مرکز مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما بسیار متشکر و ممنون هستیم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با روش سونوگرافی دارید، می توانید با مراکز معرفی شده در سایت اسلامشهرینو درمیان بگذارید.

4.4/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا