حقوقی

بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر【سال 1402】⚖️+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر را به شما عزیزان معرفی کنیم. وکیل خانواده به وکیلی می گویند که به صورت تخصصی در زمینه حقوقی مربوط به خانواده فعالیت می کند و مسئولیت پیگیری فرایند دادرسی پرونده خانوادگی را بر عهده دارد. اگر شما هم به دنبال استفاده از خدمات در زمینه مسائل دعاوی خانوادگی هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده به وکیلی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه امور دعاوی خانوادگی فعالیت می کند. از وظایف وکیل خانواده می توان به رعایت اصول اخلاقی، پیگیری و گزارش پرونده به موکل، حفظ اسرار موکل، دفاع از موکل و ارائه مشاوره حقوقی خانواده به صورت تخصصی اشاره کرد. به مکانی که صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانواده را دارد دادگاه خانواده می گویند. وکیل خانواده در رشته حقوق تحصیل کرده و به صورت تخصصی در زمینه دعاوی خانواده فعالیت می کند. به قوانینی که بر انواع دعاوی خانواده نظارت داشته باشند قوانین همایت از خانواده گفته می شود. از مهم ترین دعاوی خانواده می توان مطالبه و اجرای مهریه، شروط ضمن عقد نکاح و ازدواج، اجازه ازدواج مجدد برای مرد، الزام به تمکین زوجه و اثبات نشوز، مطالبه و استرداد جهیزیه، تهیه مسکن مستقل، اثبات واقعه نکاح، دادخواست ممنوع الخروج کردن فرزند، رفع ممنوع الخروجی و سلب و لغو حضانت را نام برد، برای دریافت مهریه می توانید به بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر مراجعه کنید و همچنین از بهترین وکیل اسلامشهر کمک بگیرید.

در انتخاب وکیل خانواده مناسب برای شما این سوال به وجود می آید که وکیل خانواده آقا مناسب تر است یا وکیل خانواده خانم؟ هیچ تفاوتی برای اجرای قانون در مورد این سوال وجود ندارد، موکل با توجه به ترجیح خودش این انتخاب را انجام می دهد که با کدام وکیل راحت تر است و می تواند مشکلات خانوادگی را مطرح کند تا به نتیجه برسد.

وظایف وکیل خانواده

وکیل خانواده نقش بسیار مهمی در تامین حقوق و حل و فصل مسائل حقوقی مرتبط با خانواده دارد. در زیر وظایف اصلی وکیل خانواده را به صورت مختصر بیان کرده ایم:

مشاوره حقوقی: یک وکیل خانواده باید به عنوان مشاور حقوقی خانواده عمل کرده و به موکل خود در مسائل حقوقی مربوط به خانواده راهنمایی های لازم را به عنوان وکیل خانواده انجام دهد. او باید دانش لازم را در حقوق خانواده داشته باشد و بتواند اطلاعات لازم و دقیقی را ارائه کند.

حل و فصل صلح آمیز: وکیل خانواده می تواند در تلاش برای حل و فصل صلح آمیز بین طرفین در مسائل خانوادگی مهم و دشوار کمک کند. او می تواند میانجی گری کند و تلاش کند تا طرفین به توافقی قابل قبول و دلخواه برسند.

نمایندگی در دادگاه: وکیل خانواده می تواند به عنوان نماینده موکل خود در دادگاه حضور داشته باشد و در تمام مراحل قضایی مربوط به پرونده های خانوادگی حضور داشته باشد. او باید موکل خود را در دادگاه نمایندگی کند و دفاعیات لازم را انجام دهد.

تهیه اسناد حقوقی: وکیل خانواده مسئول تهیه اسناد حقوقی مثل قراردادها، توافق نامه ها و مدارک قانونی مرتبط با پرونده های خانواده است. او باید در تهیه این اسناد کمک کند و از جانب موکل خود بررسی کند که مدارک قانونی لازم به درستی تهیه شوند.

حقوق کودکان: وکیل خانواده می تواند در حفاظت از حقوق کودکان نقش بسیار مهمی داشته باشد. او باید در تعیین نحوه تربیت، حضانت، بازدید و حقوق دیگر کودک مشاوره و فرایندهای لازم را انجام دهد و در این مورد کوتاهی نکند.

تقسیم ملک: وکیل خانواده می تواند در موارد تقسیم ملک در صورت طلاق یا جدایی کمک کند. او باید در بررسی مسائل مالی و دارایی ها به موکل خود کمک کند و راهنمایی های لازم را انجام دهد و به تعیین بهترین راه‌حل در مورد تقسیم ملک بپردازد.

وصول نفقه: وکیل خانواده می تواند در وصول نفقه از طرفی که موظف به پرداخت نفقه است به موکل خود کمک کند و حقوق او را وصول کند. او باید در تعیین مقدار نفقه و وصول آن تلاش های لازم را انجام دهد.

برقراری سلامت روانی: وکیل خانواده می تواند در تحت تاثیر قرارگیری روانی موکل خود کمک کند و به او در دست یابی به آرامش یاری رساند و در صورت نیاز به پزشک روانشناس یا کارشناس اجتماعی مراجعه کند.

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر

یک وکیل خانواده خوب موظف است در مقابل موکل خود پاسخگو باشد و احساس مسئولیت از خصوصیات شخصیتی یک وکیل خانواده حرفه ای و با تجربه می باشد. از ویژگی های بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهترین وکیل خانواده می بایست از اطلاعات و دانش حقوقی لازم برخوردار باشد.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر امانت داری است. وکیل محرم اسرار موکل است.
 • دریافت حق الوکاله منصفانه از ویژگی های بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر می باشد.
 • اجتناب از گفتن مطالب اغراق آمیز و غیر ممکن یکی از ویژگی های بهترین وکیل خانواده می باشد.
 • بهترین وکیل خانواده توانایی مدیریت جلسه دادگاه را دارد و به هیچ عنوان به موکل خود پیروزی در دادگاه را تضمین نمی کند.
 • ارائه مشاوره به صورت حرفه ای به موکل قبل از قبول مسئولیت پرونده و شفاف سازی مسیر پرونده از ویژگی های بهترین وکیل خانواده می باشد.
 • بهترین وکیل خانواده می بایست از قدرت کلام بالا، مهارت، تخصص و صداقت برخوردار باشد.
 • از ویژگی های بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر می توان به داشتن دانش و آگاهی در زمینه دعاوی خانوادگی اشاره کرد.
🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

10 تا از بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر را بشناسید!

عباس کوچ نژاد

وکیل خانواده عباس کوچ نژاد

آقای دکتر عباس کوچ نژاد وکیل و مشاور خانواده از کانون وکلاء مرکز، با 10 سال سابقه کار وکالت به عنوان رئیس هیات مدیره موسسه حقوقی و داوری صلح صدرا افتخار دارد با اتکاء به تجربه طولانی در شرکت های متعدد دولتی و خصوصی و نیز انجام بسیاری از پرونده های قضایی خاص با ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی در دعاوی مختلف خدمات به شما عزیزان ارائه می دهند.

تخصص و مهارت:

 • وکیل طلاق
 • مطالبه نفقه زن
 • دعوی تمکین
 • مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت
 • اجرا گذاشتن مهریه

آدرس دفتر: اسلامشهر، سر خیابان نوری، بعد از پل عابر پیاده، پاساژ ولیعصر، طبقه 3

شماره تماس: 09125780446

فریبرز صیادی برندق

وکیل خانواده فریبرز صیادی برندق

جناب آقای فریبرز صیادی برندق وکیل پایه یک دادگستری با بیش از یک دهه سابقه وکالت و دفاع از حق، با قدرت و نفوذ کلام و همچنین ایشان با به کارگیری درست از تخصص توانسته با درصد بالای رضایتمندی موکلین، خود را در زمره گزیده ای از وکلای برتر قرار دهد.

تخصص و مهارت:

 • مطالبه مهریه
 • مطالبه نفقه فرزند
 • دعوی حضانت فرزند
 • دعوی ملاقات فرزند
 • دعوی استرداد جهیزیه

آدرس دفتر: اسلامشهر، خیابان تعاون 3، عمارت مجد، واحد 135

شماره تماس: 09120654600

خدیجه هاشمی

وکیل خانواده خدیجه هاشمی

سرکار خانم خدیجه هاشمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی در شهرستان اسلامشهر، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و باتجربه ترین وکلای تهران و فارق التحصیل از دانشگاه علامه طباطبایی تهران می باشند. صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده های وکلاتی سبب گردیده ایشان از بهترین وکلای اسلامشهر شناخته شوند.

تخصص و مهارت:

 • وکیل خانواده
 • وکیل حقوقی
 • مشاوره حقوقی
 • مشاوره حقوقی ملکی

آدرس دفتر: اسلامشهر، خیابان کاشانی، خیابان عسگری، خیابان شیری، حکمت 5، پلاک 2

شماره تماس: 09123755760

سکینه رضوی خراسانلو

وکیل خانواده سکینه رضوی خراسانلو

سکینه رضوی خراسانلو وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با بیش از 12 سال سابقه وکالت و دفاع از حق، با قدرت و نفوذ کلام و همچنین ایشان با به کارگیری درست از تخصص توانسته با درصد بالای رضایتمندی موکلین، خود را در زمره گزیده ای از وکلای برتر شهرستان اسلامشهر قرار دهد.

تخصص و مهارت:

 • وکیل کلاهبرداری
 • مشاوره کیفری
 • وکیل طلاق توافقی
 • وکیل کیفری
 • وکیل نفقه

آدرس دفتر: اسلامشهر، خیابان زرافشان، بین کوچه 12 و 14، پلاک 736، طبقه دوم

شماره تماس: 09121442059

شیوا ناصری پویا

وکیل خانواده شیوا ناصری پویا

سرکار خانم شیوا ناصری پویا وکیل پایه یک دادگستری دارای سوابق کاری درخشان می باشند. ایشان در همه زمینه ها تخصص بالایی داشته و مسلط به تمامی قوانین حقوقی می باشند. ایشان دارای نمونه پرونده های موفق بسیار زیادی است و مورد اعتماد مردم شهرستان اسلامشهر واقع گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • وکیل طلاق
 • مشاوره حقوقی ملکی
 • مشاوره و وکیل خانواده

آدرس دفتر: اسلامشهر، باغ فیض، کوچه 10، پلاک 23

شماره تماس: 09127970247

انواع دعاوی خانواده

 1. طلاق توافقی یکی از انواع دعاوی خانواده می باشد. به طلاقی گفته می شود که زوجین در مورد تمام حقوق مالی و غیرمالی به توافق رسیده اند و روند طلاق را به راحتی طی می کنند. در این طلاق با استفاده از مدارک دادگاه حکمی صادر می کند و در آن گواهی عدم سازش را ذکر می کند. مشاوره خانواده زوجین را در توافقات کمک و راهنمایی می کند.
 2. طلاق از طرف زن یکی از انواع دعاوی خانوادگی می باشد که جز سخت ترین و مهم ترین پرونده های خانوادگی می باشد. طبق مقررات قانون مدنی و مقررات فقهی حق طلاق با شوهر است و طلاق گرفتن بدون رضایت شوهر راهی سخت و دشوار است. اما قوانینی وجود دارد مبنی بر اثبات اعتیاد مضر شوهر، نپرداختن نفقه، بچه دار نشدن زوج، ترک زندگی توسط زوج، ازدواج مجدد بدون رضایت همسر اول و … که حق طلاق را به زن می دهد و به راحتی بدون نیاز به رضایت مرد رای دادگاه صادر می شود.
 3. طلاق به درخواست مرد یکی از انواع دعاوی خانوادگی می باشد که در این مورد با توجه به مقررات کشور ما حق طلاق با مرد است و مرد با پرداخت کلیه حقوق مالی می تواند بدون هیچ گونه دلیلی زن را طلاق دهد.
 4. درخواست مهریه یکی از دعاوی خانوادگی می باشد که در این مورد شما می توانید تمامی مراحل درخواست را به وکیل متخصص بسپارید تا به نتیجه مطلوب برسید.
 5. اجرت المثل ایام زوجیت یکی از انواع دعاوی خانوادگی می باشد که در این مورد مطابق تبصره ماده 336 قانون مدنی اگر زن ثابت کند که در منزل کارهایی را انجام داده است که وظیفه او نبوده و صرفا به دستور شوهر این کارها را کرده است، دادگاه اجرت المثل کارهای انجام گرفته را محاسبه و به پرداخت آن حکم می نماید.
 6. حضانت فرزند یکی از وظایف والدین است. مطابق قانون حضانت فرزند دختر تا 7 با مادر است و از 7 تا 9 سالگی با پدر است و حضانت فرزند پسر از 7 تا 15 سالگی با پدر است و بعد از آن انتخاب اینکه با پدر یا مادر زندگی کند با خوده فرزند است.
 7. تمکین یکی از انواع دعاوی خانواده می باشد که کلمه تمکین به معانی اطاعت کردن زن از شوهر است. اگر زن از شوهر تمکین نکند قوانین تنظیم شده است که این قوانین شامل اجازه ازدواج مجدد به مرد، محروم شدن زن از نصف داریی ذکر شده در سند ازدواج و طرح دعوای الزام به تمکین می باشد.
انواع دعاوی خانواده

توصیه های بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر

 • در انتخاب وکیل خانواده دقت کنید که وکیل شما تخصص کامل در مورد وکالت تمامی موضوعات دعاوی خانوادگی را داشته باشد. وکیل های می تواند در تمامی زمینه های وکالت از جمله وکالت حقوقی، ملکی، خانواده، کیفری و … فعالیت کنند اما بهترین وکیل برای انتخاب فردی است که در یک زمینه به صورت تخصصی فعالیت می کند و این مورد شانس برد شما را در دادگاه بیشتر می کند.
 • قبل از مراجعه به دفتر وکالت و سپردن پرونده خود به وکیل مورد نظر از قیمت و دریافت حق الوکاله ایشان اطلاعاتی کسب کنید و در صورتی که رضایت کامل داشتید به مشاوره بروید.
 • در انتخاب وکیل به در دسترس بودن وکیل توجه کنید و این مورد را هم در نظر بگیرید وکیلی که همیشه مشغول است ممکن است نتواند به خوبی روند پرونده شما را پیش ببرد.
 • داشتن خلاقیت، مهارت و تخصص از دیگر نکات انتخاب وکیل می باشد.
 • وکیل خانواده خوب باید بتواند با توجه به توانایی خود از قوانینی که او را در پیروزی دادگاه کمک می کند استفاده کند و مسیر پرونده را طبق خواسته خود پیش ببرد.

کلام آخر

وکیل خانواده به فردی می گویند که با توجه به در نظر گرفتن و رعایت قوانین مدنی کشورمان در زمینه وکالت دعاوی خانوادگی فعالیت می کند. موکل می تواند تمام اختیارات مربوط به پیگیری و برسی پرونده را به وکیل خود بدهد تا وکیل با توجه به مهارت و تخصصش روند دادگاه را به درستی طی کند.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین وکیل خانواده در اسلامشهر را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات دریافت مشاوره در امور و مسائل دعاوی خانوادگی بهره ببرید. سپاسگذاریم که تا انتها مطالب همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفاً پیشنهادات و نظرات خود را از طریق سایت اسلامشهرینو با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا