پزشکی و سلامت

بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر⭐【سال1402】

در این مقاله قصد داریم بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم؛ سی تی اسکن جزو روش های عکس برداری برای تشخیص بیماری های مختلف است؛ سی تی اسکن با نام توموگرافی کامپیوتری نیز شناخته می شود که ضایعات سیستم حرکتی بدن انسان بخصوص استخوان هارا به خوبی بررسی می کند؛ اخیرا در اسلامشهر این روش بسیار پرکاربرد شده است و پزشکان برای درمان از این روش جهت تشخیص استفاده می کنند؛ اگر شما نیز قصد استفاده از این روش را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سی تی اسکن چیست؟

سی تی اسکن دستگاهی است که تصاویر بسیار دقیق حاصل می کند؛ زمانی که تصاویر سی تی اسکن بدست می آیند، پزشکان می توانند بافت های داخل بدن فرد را مشاهده نمایند و ظاهر شان را بررسی کنند؛ با کمک این دسته از اطلاعات، می توان از وجود برخی بیماری ها مطمئن شد؛ تصاویر سی تی اسکن می تواند سطح بخش هایی از بدن را نشان دهد.

اخیرا دستگاه های سی تی اسکن به قدری پرقدرت می باشند که توانایی نشان دادن تصاویر برش هایی با فاصله کمتر از یک میلیمتر را دارد؛ به طور تقریبی از هر بخش از بدن انسان، سی تی اسکن انجام می گیرد؛ با کمک این روش می توان از فرق سر تا نوک انگشت پا را اسکن کرد و تصاویر سطح مقطع بدن را در آن برش های بررسی کرد؛ جهت انجام دادن سی تی اسکن، از اشعه ایکس کمک گرفته می شود.

در این روش در بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر، باریکه نازکی از اشعه ایکس (مانند باریکه اشعه لیزر) به اندام بیمار می تابد؛ این اشعه می تواند از همه بافت هایی که سر راه آن وجود دارند عبور کند که بخشی از آن که از سمت مقابل اندام خارج می شود، به وسیله دتکتور Detector یا آشکارساز های حساسی دریافت می شود؛ این دتکتورها موجب تبدیل شدن اشعه به جریان الکتریکی می شود؛ این فرایند می تواند چندین بار تکرار گردد یعنی باریکه اشعه ایکس از ابعاد مختلف به داخل اندام تابیده می شود و خروجی آن در طرف مقابل اندام اندازه گیری می شود.

مهم ترین کاربردهای سی تی اسکن در حوزه قلب و عروق شامل موارد زیر می شوند:

 • تشخیص بیماری‌های عروقی: سی تی اسکن می‌تواند به متخصص قلب و عروق کمک کند تا بیماری‌های عروقی مانند آترواسکلروز، ترمیم عروق و انسداد عروق را تشخیص دهند. با استفاده از سی تی اسکن می‌توان تصاویر دقیق از عروق قلب و عروق سایر بخش‌های بدن ایجاد کرده و انسدادها و ضخامت دیواره عروق را بررسی کرد.
 • ارزیابی بیماری‌های صمام قلب: سی تی اسکن به متخصصان قلب و عروق کمک می‌کند تا صمام‌های قلب را بررسی کنند و هرگونه نقص در عملکرد صمام‌ها را تشخیص دهند. این روش می‌تواند تصاویر دقیقی از ساختار صمام‌ها و جریان خون در قلب ایجاد کند.
 • ارزیابی اختلالات ریتم قلب: سی تی اسکن می‌تواند به متخصص قلب و عروق کمک کند تا اختلالات ریتم قلبی مانند فیبریلاسیون آتریال را تشخیص دهند. با استفاده از سی تی اسکن می‌توان تصاویر دقیقی از ساختار قلب و عروق اطراف آن ایجاد کرده و هرگونه نقص در عملکرد ریتم قلب را بررسی کرد.
 • ارزیابی عضله قلب: سی تی اسکن می‌تواند به متخصص قلب و عروق کمک کند تا وضعیت عضله قلب را بررسی کند. با استفاده از سی تی اسکن می‌توان تصاویر دقیقی از حجم و عملکرد عضله قلب ایجاد کرده و هرگونه ضعف یا تغییر در عضله قلب را تشخیص دهند.

برای انجام سی تی اسکن باید به چه نکاتی توجه کرد؟

پیش از آن که بخواهید سی تی اسکن انجام دهید باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید؛ یکی از این نکات بسیار مهم، اطلاع از باردار بودن خانم ها است زیرا اشعه ایکس این روش می تواند در سه ماهه اول بارداری مشکلات مختلفی را برای جنین به وجود آورد؛ در صورتی که در ناحیه ای از بدن که از آن تصویربرداری می شود فلز وجود داشته باشد، باید آن را خارج کنید یعنی انگشتر را از دستتان خارج نمایید یا اگر لباستان فلز خاصی دارد، لباس را از تن تان در بیاورید؛ در صورت وجود فلز در بدن، کیفیت تصویری که حاصل می شود، بسیار کمتر است.

قبل از این که عکس برداری کنید، باید آرامش و خونسرد باشید زیرا استرس و ترس ممکن است تاثیر منفی بر روی بدن شما بگذارد و موجب حرکت بی جا زیر دستگاه شود؛ به طور کلی به نکات مهمی که توسط بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر به شما ذکر می شوند توجه نمایید.

🥇 سطح مراکزتخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه تخصص و تجربه پزشک
✅ دستگاه هااستفاده از دستگاه های پیشرفته و متد روز دنیا

بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر را بشناسید!

مرکز سی تی اسکن نصرنبوی

مرکز سی تی اسکن نصرنبوی

مرکز سی تی اسکن نصر نبوی یکی از بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر می باشد؛ در این مرکز بهترین و تخصصی ترین خدمات در اختیار هر یک از بیماران قرار می گیرد؛ این مرکز سعی بر این دارد که با ارائه این خدمات، رضایت تک تک بیماران خود را جلب کند؛ پرسنل این مرکز بسیار مودب و محترم هستند و سلامت بیمارانشان در اولویت کاری شان است.

خدمات:

 • سونوگرافی
 • رادیولوژی
 • سی تی اسکن
 • سنجش تراکم استخوان

آدرس: اسلامشهر، خیابان محمدیه، جنب بیمارستان امام رضا(ع)

تلفن تماس: 02156149057

مرکز سی تی اسکن امام رضا(ع)

مرکز سی تی اسکن امام رضا(ع)

اگر قصد انجام سی تی اسکن در یک مرکز بسیار حرفه ای و تخصصی را دارید، می توانید به مرکز سی تی اسکن امام رضا(ع) مراجعه نمایید؛ در این مرکز خدمات با رعایت نظافت و بهداشت و به بهترین نحو در اختیار هر یک از بیماران مراجعه کننده قرار می گیرد؛ حق هیچ یک از بیماران در این مرکز ضایع نمی شود؛ از این رو با لقب یکی از بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر شناخته می شود.

خدمات:

 • سی تی اسکن
 • رادیولوژی
 • سونوگرافی

آدرس: اسلامشهر، انتهای خیابان کاشانی، کوچه32

تلفن تماس: 02156113264

مرکز سی تی اسکن بهاران

مرکز سی تی اسکن بهاران

مرکز پزشکی هسته ای بهاران یکی از بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر می باشد؛ مرکز بهاران سال 1395 تاسیس شده است و هدف آن رشد و توسعه خدمات تصویربرداری پزشکی با دستگاه های پیشرفته است؛ در اسلامشهر این مرکز شهرت بسیار زیادی بین مردم دارد؛ افراد زیادی هستند که برای تشخیص بیماری های خود به مرکز بهاران مراجعه می کنند و از خدمات منحصر به فردش بهره می برند؛ تمام تجهیزات و ابزار این مرکز مدرن و پیشرفته هستند.

خدمات:

 • اسکن قلب فقط در حالت استراحت
 • اسکن پرفیوژن قلب
 • اسکن کبد و مجاری صفراوی
 • اسکن کبد و طحال
 • اسکن تخلیه معده
 • اسکن دیوروتیکول مکل
 • اسکن استخوان­ های بدن
 • اسکن تیروئید و بررسی جذب تیروئید با تکنزیوم

آدرس: اسلامشهر، خیابان زرافشان، کوچه شهید پورحسینی، پلاک8

تلفن تماس: 02156343020

خطرات و عوارض سی تی اسکن

انجام سی تی اسکن ممکن است با برخی عوارض و مشکلات همراه باشد، البته این عوارض بسیار نادر اند و با مراجعه به بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر، به حداقل می رسند؛ برخی از این عوارض را برای شما شرح خواهیم داد:

عوارض اشعه و به سرطان در اثر سی تی اسکن مبتلا شدن: در بیشتر مراکز برای انجام این روش از اشعه‌ی ایکس استفاده می شود؛ اشعه‌ ایکس اشعه ای می باشد که موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان می شود؛ سی تی اسکن در مقایسه با انواع تصویربرداری دیگر، موجب تولید اشعه‌ بیشتری می شود؛ از این رو عوارضی ناشی از این تابش باید بر اساس نیاز به انجام سی تی اسکن سنجیده شوند.

مشکلات کلیوی: در رابطه با مصرف مواد کنتراست باید گفت که این ماده خطر بسیار جزئی بر روی کلیه ها دارد؛ برخی مواقع نیاز است که پیش از انجام دادن سی تی اسکن، آزمایش خون انجام دهید تا از عملکرد درست کلیه‌ها مطمئن شوید؛ به عنوان مثال افرادی که یک کلیه دارند و باید از ماده کنتراست استفاده نمایند، انجام آزمایش کراتین پیش از سی تی اسکن ضروری است.

واکنش آلرژیک: این عوارض نادر است اما گاهی اوقات ممکن است یک نفر به ماده‌ی کنتراست واکنش آلرژیک نشان دهد؛ این شرایط به طور معمول با ضعف، تعریق و مشکل تنفس شروع می شود؛ در صورتی که فرد احساس ناخوشی داشته باشد، باید سریعاً به متخصص رادیولوژی اطلاع دهد؛ زمانی که از گذشته می‌دانید نسبت به ماده‌ی کنتراست حساس هستید، پیش از انجام دادن سی تی اسکن این مشکل را به پزشکتان اطلاع دهید.

خطرات و عوارض سی تی اسکن

انواع سی تی اسکن

سی تی اسکن انواع مختلفی دارد که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

آنژیوگرافی: می توان با کمک این روش از سلامت قلب و رگ های خونی اطمینان حاصل کرد.

سی تی اسکن اسکن مقدار کلسیم: با کمک این نوع سی تی اسکن می توان تجمع پلاک‌های سرشار از کلسیم در شریان‌های قلب را مشاهده نمود.

سی تی اسکن کولونوگرافی: این نوه سی تی اسکن می تواند به بررسی روده‌ی بزرگ برای پولیپ (توده‌هایی) که می‌تواند سرطانی باشد، بپردازد.

سی تی اسکن ایزوتراپی: این روش می تواند کمک بزرگی به تشخیص دقیق استخوان ها می کند؛ در صورت استفاده از این روش، عفونت در استخوان ها تشخیص داده می شود؛ بیشتر متخصصان از این روش جهت بررسی کردن تومور در استخوان کمک می گیرند.

سی تی اسکن اوروگرافی: جهت بررسی کردن سیستم ادراری از جمله مثانه، کلیه ها، لوله های میزنای از این روش کمک گرفته می شود؛ زمانی که در ادرار خون دیده شود یا در کشاله ران یا کمر درد حس شود، نیاز به انجام سی تی اسکن اوروگرافی است؛ بیماری های مختلف از جمله سنگ مثانه، سنگ کلیه، عفونت های کلیه، عفونت های مثانه، کیست، توده های غیرطبیعی، مشکلاتی در ساختار اندام ها قابل تشخیص اند.

سی تی اسکن شکمی: اگر بهترین پزشک عمومی در اسلامشهر به وجود یک مشکل در ناحیه شکم بیمار شک کند، از این روش کمک می گیرد؛ در صورت وجود درد در ناحیه‌ی شکم، توده قابل حس در شکم، سنگ کلیه، کاهش وزن بدون دلیل، عفونت‌هایی نظیر آپاندیسیت، برای بررسی انسداد روده، التهاب روده‌ها (نظیر بیماری کرون)، صدمات ناشی از ضربه، تشخیص سرطان اخیر، پزشک اقدام به انجام این سی تی اسکن می کند.

سی تی اسکن رویه: جهت بررسی کردن علائم ابتدایی سرطان ریه، پزشک درخواست سی تی اسکن ریه می کند.

کلام آخر

در اسلامشهر میزان تقاضا برای روش سی تی اسکن بسیار زیاد است زیرا با کمک این روش می توان وجود بسیاری از بیماری ها را تشخیص داد؛ از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با سی تی اسکن در اختیار شما قرار دهیم و در ضمن چند تا از بهترین مرکز سی تی اسکن در اسلامشهر را به شما معرفی کردیم؛ از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار متشکر هستیم و در صورتی که هرگونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با سی تی اسکن دارید، می توانید با مراکز معرفی شده در اسلامشهرینو در میان بگذارید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا