پزشکی و سلامت

معرفی بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر⭐【سال1402】

در این مقاله قصد داریم بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم؛ ام آر آی روش تصویربرداری با تشدید مغناطیس می باشد که در اسلامشهر مراکز معتبری برای انجام این روش وجود دارد؛ با کمک این روش می توان از درون بدن به صورت پیشرفته تصویربرداری کرد و تصاویر بسیار با کیفیتی را بدست آورد؛ پزشکان با استفاده از روش ام آر آی می توانند بسیاری از بیماری ها را تشخیص دهند و بافت های درون بدن را مشاهده کنند؛ اگر شما نیز قصد انجام این روش را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر کجاست؟

ام آر آی یک روش تصویربرداری است که در آن از اشعه ایکس استفاده نشده است و از این رو ضرر بسیار کمتری نسبت به روش رادیوگرافی و سی تی اسکن دارد؛ بیمار در یک میدان مغناطیسی قرار می گیرد که امواج این میدان از جنس امواج مغناطیسی و رادیویی می باشند؛ در شهر بزرگ اسلامشهر نیز مراکز بسیار معتبری وجود دارند که تخصص شان انجام روش ام آر آی است؛ بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر از بهترین و تخصصی ترین ابزار و تجهیزات استفاده می کند تا تصاویر بسیار باکیفیتی حاصل شود.

در بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر پزشکان و پرسنل بسیار حرفه ای در حال فعالیت اند و سعی بر این دارند که خدمات بسیار منحصر به فرد و با کیفیت به هر یک از بیماران ارائه دهند؛ در این مراکز اصول بهداشتی کاملا رعایت می شود و سلامت بیماران در اولویت کاری شان قرار دارد.

اگر برای تشخیص بیماری های خود قصد انجام رادیولوژی دارید، می توانید به مقاله بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر مراجعه نمایید و مرکز مورد نظر خود را بیابید.

نحوه انجام ام آر آی

برای انجام ام آر آی باید مراحلی طی شود و به برخی نکات و توصیه های مهم پزشکی توجه شود؛ برای انجام ام آر آی باید از یک دستگاه مخصوص که به شکل اطاقک کوچک است استفاده نمود؛ در این روش بیمار باید روی تخت مورد نظر دراز بکشد تا وارد تونل دستگاه ام آر آی شود؛ مدت زمان مورد نیاز برای انجام آن تقریبا طولانی تر از سایر روش های عکس برداری می باشد؛ این زمان تقریبا 15 الی 45 دقیقه می باشد.

برخی مواقع پزشک ترجیح می دهد که بیمار بازه زمانی طولانی تری را در دستگاه سپری کند؛ البته بیمار باید در این دوران بدون هر گونه حرکتی باشد زیرا در صورت حرکت بیمار، تصاویر دقیقی حاصل نمی شود؛ بیمار در این بازه زمانی می تواند به آرامی و به راحتی نفس بکشد؛ با این وجود این امکان وجود دارد که پرسنل مرکز از بیمار تقاضا کنند که چند لحظه آرام و ساکت بماند؛ در طول زمانی که بیمار در دستگاه قرار دارد، ممکن است صداهای بسیار بلندی را بشنود که کاملا طبیعی می باشد و نباید بیمار هراسی داشته باشد؛ در برخی مراکز گوشی های مخصوصی به بیمار داده می شود تا روی گوش خود بگذارد و صدای کمتری بشنود.

بیمارانی که در دستگاه قرار گرفته اند، نباید احساس تنهایی کنند زیرا تکنسین های بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر، از خارج اتاق بیمار را می بینند و صدای او را می شنوند؛ بیمار در صورتی که به کمک نیاز داشته باشد، می تواند از آن ها درخواست کمک کند.

🥇 سطح مراکزتخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه تخصص و تجربه پزشک
✅ دستگاه هااستفاده از دستگاه های پیشرفته و متد روز دنیا

بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر را بشناسید!

مرکز ام آر آی نصر نبوی

مرکز ام آر آی نصر نبوی

مرکز تصویربرداری پزشکی نصر نبوی بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار هر یک از بیماران قرار می دهد؛ در این مرکز پرسنل و کادر درمان بسیار حرفه ای و متخصص در حال فعالیت می باشند و سعی بر این دارند که رضایت هر یک از بیماران را به خود جلب کنند؛ مرکز نصر نبوی تا به امروز در تلاش بوده است که با ارائه خدمات با کیفیت، موجب جلب نظر و افزایش مشتری شده باشد.

خدمات:

 • رادیولوژی
 • سونوگرافی
 • ام آر آی
 • سی تی اسکن
 • ماموگرافی
 • پانورکس
 • سنجش تراکم استخوان

آدرس: اسلامشهر، شهرک محمدیه، جنب بیمارستان امام رضا(ع)

تلفن تماس: 02156149057

مرکز ام آر آی امام رضا(ع)

مرکز ام آر آی امام رضا(ع)

اگر به دنبال یکی از بهترین مرکز ام آر ای در اسلامشهر می باشید، می توانید به مرکز ام آر آی امام رضا(ع) مراجعه نمایید و از خدمات بسیار با کیفیت و حرفه ای آن بهره ببرید؛ در این مرکز تصویربرداری های مختلفی انجام می گیرد و بیماران می توانند با کمک این تصاویر، بیماری های خود را تشخیص دهند و به زودی تحت درمان قرار گیرند؛ پرسنلی که در این مرکز هستند بسیار مجرب و کارکشته اند و اولین اولویت شان سلامت بیماران است.

خدمات:

 • سونوگرافی
 • رادیولوژی
 • ام آر آی
 • تصویربرداری پزشکی

آدرس: اسلامشهر، انتهای خیابان کاشانی، کوچه32، درمانگاه خیریه امام رضا(ع)

تلفن تماس: 02156113264

انواع ام آر آی

ام آر آی انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها برای تشخیص بیماری عضو خاصی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد؛ در ادامه انواع رادیولوژی را برای شما شرح خواهیم داد:

ام آر آی مغز و نخاع: با کمک این نوع ام آر آی می توان بسیاری از بیماری ها از جمله آنوریسم مغزی(کلاف عروقی مغز)، اختلالات چشم و گوش داخلی، بیماری ام اس (MS)، اختلالات نخاعی، سکته، تومور، آسیب مغزی ناشی از ضربه به سر را تشخیص داد؛ با کمک این نوع ام آر آی می توان جریان خون درون مغز را به خوبی مشاهده کرد؛ در صورتی که بیمار در حال انجام فعالیت های مختلف باشد، مغز نیز فعال می شود که ام آر آی آن را نشان می دهد.

ام آر آی قلب و رگ های خونی: با کمک این نوع ام آر آی می توان مشکلات مختلف قلب و رگ های اطراف آن را تشخیص داد؛ این موارد شامل اندازه و عملکرد بطن‌های قلب، ضخامت و حرکات دیواره‌های قلب، شدت آسیب‌دیدگی ناشی از حملات یا بیماری‌های قلبی، مشکلات ساختاری در آئورت، مانند آنوریسم، التهاب یا انسداد رگ‌های خونی است.

ام آر آی اعضای مختلف بدن: در صورت استفاده از ام آر آی بیماری سایر اعضای بدن از جمله کبد و مجاری صفراوی، کلیه‌ها، طحال، لوزالمعده، رحم، تخمدان، پروستات قابل تشخیص می باشند.

ام آر آی مفاصل و استخوان ها: استخوان ها و مفاصل نیز ممکن است به برخی بیماری ها و مشکلات دچار شوند که با کمک ام آر آی مخصوص قابل تشخیص اند؛ مشکلات قابل تشخیص شامل ناهنجاری‌های مفصلی ناشی از آسیب‌های ضربه‌ای یا ناشی از حرکات تکراری مانند پارگی، غضروف یا رباط‌ها، ناهنجاری دیسک کمر، عفونت استخوان، تومورهای استخوانی‌ و بافت‌ نرم است.

ام آر آی پستان: برخی مواقع در برخی مراکز می توان ام آر آی را همراه با ماموگرافی انجام داد؛ در این صورت سرطان پستان در خانم هایی که بافت سینه شان متراکم است یا به بیماری پستان دیگری مبتلا شده اند را می توان تشخیص داد.

انواع ام آر آی

آمادگی های پیش از انجام ام آر آی

پیش از آن که بخواهید روش ام آر آی را در بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر انجام دهید، باید به برخی نکات و توصیه ها توجه کنید تا مشکلی برای شما رخ ندهد؛ این نکات در ادامه ذکر می شوند:

 • پیش از آن که بخواهید ام آر آی را انجام دهید، می توانید که غذای خود را طبق روال گذشته میل نمایید و در ضمن داروهای خود را طبق نظر پزشک مصرف کنید؛ البته در صورتی که پزشک دستور دیگری داده باشد باید طبق آن پیش بروید.
 • به طور معمول از بیماران خواسته می شد که لباس خود را قبل از ام آر آی تعویض کنند و در صورتی که چیزی بر روی جواب آزمایششان تاثیر می گذارد را حذف نمایند که شامل جواهرات، عینک، ساعت، کلاه گیس، پروتز، سمعک و لوازمات آرایشی که حاوی ذرات فلزی هستند است.
 • در ضمن زمانی که بیمار دریچه‌های مصنوعی قلب، وجود گلوله یا پروتز درون بدن، کاشت حلزون، پمپ انسولین و… دارد، باید به پزشک مورد نظر خود پیش از انجام ام آر آی اطلاع دهد.

هدف از انجام ام آر آی چیست؟

اینکه چرا پزشک برای یک بیمار ام آر آی تجویز می کند، دلایل مختلفی دارد که همه آن ها با بررسی سلامت بافت‌های داخلی بدن مرتبط هستند. این بافت‌ها می‌توانند شامل استخوان‌ها، بافت‌های نرم (مثل رگ‌های خونی، رباط‌ها و عضلات) و مغز باشند. در برخی موارد از ام آر آی برای تشخیص یک جراحت یا بیماری و یا برای بررسی روند پیشرفت بیمار در واکنش به درمان استفاده می شود.

هزینه ام آر آی در اسلامشهر

برای انجام روش عکس برداری ام آر آی در اسلامشهر باید هزینه ای به بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر پرداخت شود تا پرسنل و کادر درمان این مرکز بتوانند مسئولیت خود را انجام دهند و خدمات منحصر به فردی ارائه دهند؛ البته هزینه ای که از بیماران اخذ می شود که به نوع ام آر آی بستگی دارد زیرا هر یک هزینه متفاوتی دارد؛ در صورتی که می خواهید از هزینه ام آر آی در اسلامشهر مطلع شوید، می توانید از مراکز معرفی شده پرس و جو کنید.

کلام آخر

ام آر آی جزو روش های تصویربرداری بسیار رایج است که مشکلات اعضای مختلف بدن را به خوبی تشخیص می دهد؛ با کمک این روش بیماری بسیار سریع تر تشخیص داده و درمان می شود؛ در اسلامشهر میزان تقاضا برای این روش بسیار زیاد است، از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با ام آر آی در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین مرکز ام آر آی در اسلامشهر را به شما معرفی کردیم.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار متشکر هستیم، در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با این روش دارید، می توانید با مراکز معرفی شده در سایت اسلامشهرینو در میان بگذارید.

3.5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا