عمومی

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟ [سال 1402]✅

 به نظر شما ماندگاری فیلر لب چقدر است؟ امروزه تزریق فیلر به لب یکی از محبوب ترین فعالیت های زیبایی به شمار می رود. با گذشت زمان لب ها فرم شاداب خود را از دست داده و ممکن است باریک تر شوند. همچنین برخی دیگر از افراد نیز به صورت مادرزادی لب های بسیار باریکی دارند یا برخی دیگر لب های حجیم تر را ترجیح می دهند. با توجه به این که لب های برجسته و حجیم از جمله معیارهای زیبایی به حساب می آید بسیاری از افراد ترغیب می شوند تا شکل لب های خود را تغییر دهند. بهترین و موثرترین راه برای این دسته از افراد تزریق فیلر است. در صورتی که شما نیز قصد تزریق فیلر به لب های خود را دارید به شما پیشنهاد می کنیم خواندن این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

فیلر لب چیست؟

فیلر لب ماده ای است که با تزریق آن می توان لب ها را حجیم تر و برجسته تر کرد. در واقع فیلر لب توانایی اصلاح فرم لب را دارد. انواع مختلفی از مواد برای تزریق فیلر استفاده می شوند اما محبوب ترین آن ها فیلر های حاوی هیالورونیک اسید است.در واقع هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی بوده و در حالت عادی در بدن یافت می شود. به همین خاطر خطر با تزریق این ماده خطر واکنش های آلرژی کاهش پیدا کرده و عوارض جانبی آن تا حد زیادی کمتر خواهد بود. تنها کافی است به بهترین دکتر فیلر در اسلامشهر مراجعه کنید.

 این اسید هیدروفیل یا آب دوست است. به همین خاطر باعث جذب آب به سمت بافت می شود. بدین ترتیب با تزریق هیالورونیک اسید به لب ها موجب حجیم تر شدن لب ها می شود. مواد دیگری که منند چربی نیز برای تزریق استفاده می شوند اما امروزه کاربرد آن ها بسیار کمتر شده است. چرا که عوارض جانبی بیشتری داشته و در نتیجه ظاهری آن ها نیز به مراتب کمتر می باشد.

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد، نحوه تزریق فیلر است. به همین خاطر است که نتیجه نهایی کار پزشکان مختلف کاملا متفاوت می باشد. برای مثال فیلر را می توان به قسمت های مختلفی از بدن تزریق کرد. اگر فیلر مستقیما به لب تزریق شود، لب ها ظاهری حجیم تر و پر تری خواهند داشت. همچنین اگر فیلر به مرز لب ها تزریق شود باعث لیفت لب ها می شود. در صورتی که قصد تزریق بوتاکس را دارید، بهتر است با بهترین دکتر بوتاکس در اسلامشهر مشورت کنید.

فیلر لب چیست؟

ماندگاری فیلر لب به چه عواملی بستگی دارد؟

در حقیقت یکی از مهم ترین مواردی که برای به دست آوردن فرم طبیعی و مطلوب تزریق فیلر حائز اهمیت است، میزان ماندگاری آن می باشد. تزریق فیلر لب روش موقتی و غیر دائمی است. البته در گذشته پزشکان از ژل های دائمی برای زیبایی بیشتر لب ها استفاده می کردند. اما به علت عوارض ناشی از آن، استفاده از ژل های دائمی به طور کامل متوقف شده است. در حال حاضر استفاده از ژل های موقت بهترین گزینه برای افزایش حجم و فرم دهی طبیعی به آن ها است. در این قسمت عوامل موثر بر ماندگاری تزریق فیلر آورده شده است:

 • ناحیه تزریق فیلر: یکی از مهم ترین عواملی که در میزان ماندگاری تزریق ژل موثر است، ناحیه تزریق ژل می باشد. آنزیم های طبیعی بدن در نواحی مختلفی صورت وجود دارد که باعث تجزیه و در نهایت جذب فیلر می شوند. به همین خاطر ماندگاری تزریق فیلر در هر قسمت از صورت، مانند زیر چشم ها،  لب، اطراف دهان و چانه متفاوت است. به طور کلی فیلر در نقاطی از صورت که حرکت کمتری دارد، ماندگاری بالاتری دارد.
 •  نوع و برند فیلر مورد استفاده: برندهای مختلفی اقدام به ساخت انواع فیلر کرده اند. ماندگاری هر یک از فیلرهای مختلف ممکن است با یکدیگر کاملاً متفاوت باشند. به همین خاطر توصیه می شود در انتخاب بهترین فیلر از متخصص  با تجربه در زمینه پوست، مو و زیبایی کمک بگیرید.
 •  ژنتیک فرد: سرعت جذب و تجزیه فیلر تا حد زیادی به متابولیسم بدن فرد نیز وابسته است. در حقیقت متابولیسم بدن میزان ماندگاری فیلر را تعیین می کند. با توجه به این که متابولیسم بدن تمامی افراد با یکدیگر یکسان نیست، پس نباید انتظار داشته باشید که ماندگاری تزریق ژل در صورت شما مانند دیگران باشد.
 •  سبک زندگی: یکی دیگر از عوامل موثر بر میزان ماندگاری فیلر که توجه بسیار کمی به آن می شود، تغذیه مناسب است. مواد ناسالمی مانند شکر، ژن و آلاسین را از بین برده و چهره شما را چروک و بی رمق نشان می دهد.در واقع یک رژیم غذایی مناسب میزان ماندگاری فیلر را تا حد زیادی افزایش می دهد. همچنین تغذیه ناسالم مانند فست فود، کافئین، غذاهای فراوری شده می تواند به تجزیه سریع تر ژل منجر شود. 

معرفی انواع فیلر لب و میزان ماندگاری آن ها

یکی از رترین روش هایی است که برای از بین بردن چین و چروک های عمقی و حجم دادن به صورت و لب ها استفاده می شود. این مواد به صورت مستقیم با بافت های بدن در ارتباط بوده و به همین خاطر باید از مواد مرغوب و با کیفیتی ساخته شوند. در ادامه برخی از متداول ترین محصولات و برندی لب مورد استفاده قرار می گیرد به همراه میزان ماندگاری آن معرفی شده اند:

 ژل لب ژوویدرم

ژل ژوویدرم دارای هیالورونیک اسید بوده و به همین خاطر تاثیر بسیار زیادی در جوانسازی پوست دارد. باید بدانید که استفاده از این ژل عوارض بسیار کمی داشته و نتیجه آن نیز خیلی سریع مشهود است. ژل ژوویدرم در انواع مختلفی عرضه می شود که هر فرد با توجه به نیاز و تشخیص پزشک متخصص می تواند از یکی از ژل های زیر استفاده کند:

 • ژل ژوویدرم وولیفت: از این نوع ژل برای جوانسازی صورت و حجم دهی و فرم دهی به لب ها استفاده می شود. ماندگاری این ژل بین 12 تا 18 ماه است. به همین خاطر طرفداران بسیار زیادی دارد.
 • ژل ژوویدرم وولبلا:از این رو ژل برای از بین بردن چین و چروک های زیر چشم استفاده می شود. البته در زمینه حجم دهی به لب ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ماندگاری ژل ژوویدرم وولبلا حدود ۱۲ ماه است.
 • ژل ژوویدرم ولوما: از این ژل برای از بین بردن چین و چروک های عمقی صورت استفاده شده و برای لیفت غبغب نیز به کار می رود. میزان ماندگاری این ژل از باقی نمونه ها بیشتر بوده و حدود ۲ سال ماندگاری دارد.

ژل لب آلیاکسین

در حال حاضر بهترین برند ژل لب موجود در ایران، برند  آلیاکسین است. با توجه به این که برند ژوویدرم از جمله برند هایی است که دیگر وارد ایران نمی شود، و بیشتر محصولات موجود از آن فکر یا تاریخ گذشته هستند، به همین خاطر آلیاکسین سوئیسی بهترین نمونه حال حاضر در ایران می باشد. به یاد داشته باشید که فیلر های آلیاکسین لاین های مختلفی داشته و از فیلری که برای لب استفاده می شود، به هیچ عنوان نباید برای نقاط حساسی مانند زیر چشم استفاده کرد. ماندگاری فیلر لب آلیاکسین نسبت به تمامی فیلر های بر پایه هیالورونیک اسید موجود در ایران بیشتر است.

ژل لب هیالورونیک اسید

ژل ها یا فیلرهای حاوی هیلورونیک اسید،از جمله بهترین محصولاتی هستند که به منظور رفع چین و چروک های عمقی و حجم دهی و همچنین فرمدهی به لب ها و صورت مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع هیالورونیک اسید خاصیت کلاژن سازی داشته و به همین خاطر تزریق آن باعث کمک به فرآیند کلاژن سازی پوست می شود. میزان ماندگاری این ژله ها به طور معمول بین ۶ تا ۱۸ ماه است. پس از گذشت این مدت ژل آرام آرام جذب شده و در نتیجه لازم است مجدد تمدید شود. البته در برخی از موارد نیز ماندگاری ژل لب هیالورونیک اسید تا دو سال نیز می باشد. چرا که سرعت متابولیزه کند تری در مقایسه با دیگر موارد دارد. 

نکات کلیدی برای افزایش ماندگاری فیلر بعد از تزریق

بسیاری از افرادی که از روش تزریق فیلر استفاده می کنند نگران ماندگاری آن هستند. راهکارهایی وجود دارد که میزان ماندگاری انواع فیلر و ژل را بالا می برد. در صورتی که شما قصد دارید فیلر تزریق شده، ماندگاری بالایی داشته باشد، لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • مراقبت از پوست: مهمترین راه برای افزایش ماندگاری انواع فیلر محافظت از پوست و استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان است. در واقع اسید های هیالورونیک به سرعت جذب بدن شده و ماندگاری خود را از دست می دهند. به همین خاطر لازم است با آشامیدن آب سرعت جذب فیلر یا ژل تزریقی را کاهش دهید.
 • حفاظت از پوست در برابر نور خورشید: یکی دیگر از روش های موثری که  تاثیر زیادی در میزان ماندگاری فیلر دارد، حفاظت از پوست در برابر نور خورشید است. در این زمینه لازم است هنگام بیرون رفتن حتماً از کرم های ضد آفتاب مرغوب و متناسب با پوست خود استفاده کنید. در صورت عدم توجه به این موضوع ممکن است تشعشعات نور خورشید موجب تخریب بافت پوست و در نتیجه از بین رفتن اثر ژل ها شوند.
 •  مصرف ویتامین: برای ماندگاری انواع فیلر توصیه می شود از غذاهایی استفاده کنید که حاوی ویتامین های مختلف به ویژه زینک باشند. مصرف زینک باعث بهبود عملکرد پوست شده و در نتیجه ماندگاری ژل های تزریقی نیز افزایش پیدا می کنند. علاوه بر این لازم است از مصرف بیش از اندازه فست فود، کافئین، کنسرو و مواد غذایی فرآوری شده جدا خودداری کنید. علاوه بر این لازم است مصرف مواد قندی مانند نوشابه و نوشیدنی های گازدار را  تا حد زیادی کاهش دهید. 
 • استرس کمتر: در حقیقت استرس موجب افزایش هورمون کورتیزول شده و فرآیند پیری پوست را افزایش می دهد. این موضوع باعث می شود که هیالورونیک اسید با سرعت بیشتری تجزیه شود. به همین خاطر کسانی که تزریق فیلر را انجام داده اند برای ماندگاری بیشتر لازم است از استرس دور باشند. 
نکات کلیدی برای افزایش ماندگاری فیلر بعد از تزریق

مزایای فیلر لب

استفاده از فیلر لب مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش های مانند تزریق چربی و کلاژن دارد. در این قسمت مهم ترین مزایای تزریق فیلر لب آورده شده است:

 • کنترل پزشک بر میزان تزریق هیالورونیک اسید بیشتر بوده و به همین خاطر نیز تزریق آن دقیق تر خواهد بود. 
 • تزریق فیلر می تواند در چند مرحله انجام شود تا نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد.
 • عوارض ظاهری فیلر به راحتی قابل رفع است.
 • در صورت ایجاد هرگونه برآمدگی و ناهمواری به مرور این برآمدگی ها با حرکات لب از بین می روند.
 • ماندگاری فیلر لب موقتی بوده و در صورت نارضایتی از آن، فرم لب ها پس از گذشت مدت زمان مشخصی به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.
 • شما می توانید پس از تزریق، ظاهر لب ها را بررسی کرده و با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت نیاز اصلاحات جزئی روی لب ها انجام شود.

معایب تزریق فیلر

تزریق فیلر نیز مانند هر روش دیگری معایب و عوارض خاص خود را دارد. بهتر است قبل از هرگونه تزریق در رابطه با این عوارض، آگاهی داشته باشید. علاوه بر این برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از متخصص پوست و مو نیز مشورت بگیرید. در این قسمت برخی از متداول ترین عوارض تزریق فیلر آورده شده است:

 • این روش موقتی بوده و باید هر چند ماه یکبار نسبت به ترمیم آن اقدام کنید. به طور کلی تزریق باید سالی 2 تا 3 بار تکرار شود که این موضوع با صرف وقت و هزینه بیشتر نیز همراه خواهد بود.
 • امکان نارضایتی، نامتقارن بودن و حجیم شدن بیش از حد لب ها پس از تزریق وجود دارد.
 • احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیار پایین بوده اما به هر حال وجود دارد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کرده ایم به سوال “ماندگاری فیلر لب چقدر است؟” به طور کامل و واضح پاسخ داده شود. در واقع فیلر های لب بسیار زیادی با برند های متفاوت در بازار یافت می شوند. اما تمامی آن ها از میزان کیفیت و ماندگاری یکسانی برخوردار نیستند. در زمینه انتخاب بهترین برند لازم است به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه کنید. البته به یاد داشته باشید که میزان ماندگاری فیلر به عوامل دیگری مانند متابولیسم بدن، سبک زندگی و میزان تزریق نیز وابسته است.

 از این که تا انتهای این مقاله ما را همراهی نموده اید، از شما بسیار ممنونیم. امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با میزان ماندگاری فیلر لب برای شما مفید بوده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا