خدمات

معرفی آتش نشانی در اسلامشهر【سال 1402】⭐️+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از آتش نشانی در اسلامشهر را به شما عزیزان معرفی کنیم. آتش نشانی شغلی است که افراد متخصص و ماهر برای نجات جان و محافظت از اموال جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما هم به دنبال استفاده از خدمات آتش نشانی هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

آتش نشانی چیست؟

شغل آتش نشانی شغل بسیار ارزشمندی می باشد. هدف اصلی این شغل محافظت از سلامت، جان و مال مردم می باشد که این شغل سخت و در عین حال خطرناک است. آتش نشان می بایست برای مقابله با آتش، کنترل و اطفاء حریق و نجات مصدومان حوادث و … خدمات به وجود آمده را به مردم برساند. از شرایط ورود به شغل آتش نشانی می توان به 18 سال سن، حداقل 170سانتی متر قد، داشتن آمادگی جسمانی بالا، توان و قدرت فیزیکی بالا، داشتن روحیه کار تیمی، توانایی کار با ابزار و تجهیزات، مهارت گزارش نویسی، قابل اطمینان بودن و … اشاره کرد و افرادی که در حوزه آتش نشانی فعالیت می کنند از شرایط جسمانی و روحی خوبی برخوردار می باشند.

سازمان آتش نشانی زیر نظر شهرداری هر شهر فعالیت می کند و این سازمان در همه کشورها وجود دارد. با توجه به گزارش آمار جهانی شغل آتش نشانی از 20 مشاغل سخت و خطرناک در جهان می باشد که علاوه بر مبارزه با آتش وظیفه حفاظت از جان انسان ها در حوادث را بر عهده دارد. اولین پایگاه آتش نشانی در یران توسط کشور روسیه تاسیس شده و هم اکنون به شهرداری واگذار شده است.

آتش نشانی چیست؟

ویژگی های آتش نشانی در اسلامشهر

 • آتش نشانی در اسلامشهر کلاس های آموزشی به منظور بالا بردن اطلاعات حرفه ای را برگزار می‌کند.
 • از ویژگی آتش نشانی در اسلامشهر می توان به پاسخگویی به تلفن و مکالمات بی سیم ستاد فرماندهی و به صدا درآوردن زنگ در صورت لزوم برقراری ارتباط ستاد هماهنگی اشاره کرد.
 • آتش نشانی در اسلامشهر کلاس های ورزش گروهی به منظور حفظ و تقویت قدرت بدنی و تندرستی آتش نشانان برگزار می کند.
 • آتش نشانی در صورت وجود ایرادات در تجهیزات آتش نشانی به صورت فوری اقدام و از وجود نظم و نظافت کامل وسایل و تجهیزات اطمینان حاصل می کند.
 • بهترین آتش نشان در اسلامشهر در عملیات امداد و نجات با توجه به رعایت نظم، سرعت و مهارت وظایف را بین کارکنان تقسیم می کند.
 • آتش نشانی در اسلامشهر دارای پرسنل ماهر، مجرب و با تجربه می باشد.
 • آتش نشانی دارای موقعیت مکانی و دسترسی آسان می باشد.
 • آتش نشانی در اسلامشهر دارای مدیریت عالی می باشد.

10 تا ازآتش نشانی در اسلامشهر را بشناسید!

آتش نشانی مرکزی اسلامشهر

آتش نشانی مرکزی اسلامشهر

آتش نشانی مرکزی اسلامشهر با به کار گیری تیم مجرب و حرفه توانسته جزء برترین ایستگاه های آتش نشانی در جنوب تهران شناخته شود. این آتش نشانی با داشتن مدیریت عالی همراه با برنامه ریزی دقیق بهترین خدمات را با سرعت بالا به شما عزیزان ارائه می دهند. این ایستگاه آتش نشانی دارای فضایی مخصوص برگزاری کلاس های آموزش نوین و حرفه ای خدمات آتش نشانی می باشد.

آدرس: اسلامشهر، زرافشان، خیابان صیاد شیرازی

شماره تماس: 125

آتش نشانی مفیدی

آتش نشانی مفیدی

آتش نشانی مفیدی از بهترین ایستگاه های آتش نشانی با تجربه بیش از 1 دهه فعالیت در این حوزه با استفاده از به روزترین تجهیزات و با بهره گیری از کادری مجرب توانسته بهترین خدمات را با بالاترین سرعت ارائه دهد. این ایستگاه آتش نشانی کلاس های ورزشی و آمادگی جسمانی برای تیم آتش نشانان برگزار می کند.

آدرس: اسلامشهر، شهرک مفیدی، خیابان امام حسن مجتبی، بین خیابان رشادت 2 و خیابان فدک

شماره تماس: 125

آتش نشانی قائمیه

آتش نشانی قائمیه

آتش نشانی قائمیه واقع در شهرک قائمیه یکی از مناطق اسلامشهر می باشد و با بهره گیری از به روزترین و مدرن ترین تجهیزات خدمات کمک رسانی به مردم در این منطقه را انجام می دهند. این ایستگاه آتش نشانی با داشتن رانندگانی حرفه ای و با تجربه در سرعت رسیدن به مقصد جهت کمک رسانی با سرعت با عمل می کنند.

آدرس: اسلامشهر، کوی فدک، بلوار قائمیه، خیابان حکیم، خیابان فدک

شماره تماس: 125

آتش نشانی رباط کریم

آتش نشانی رباط کریم

آتش نشانی رباط کریم از قدیمی ترین ایستگاه های آتش نشانی در منطقه اسلامشهر می باشد. در این آتش نشانی تیم حرفه ای، با تجربه و مجرب مشغول به فعالیت هستند و با استفاده از به روزترین و مدرن ترین تجهیزات روز خدمات کمک رسانی به مردم را ارائه می دهند. این ایستگاه آتش نشانی دارای سالن های ورزشی برای تقویت آمادگی جسمانی آتش نشانان می باشد.

آدرس: اسلامشهر، رباط کریم، بلوار امام خمینی، خیابان کلمه

شماره تماس: 125

آتش نشانی گلستان

آتش نشانی گلستان

ایستگاه آتش نشانی گلستان دارای تیمی حرفه ای و قدیمی می باشد. این آتش نشانی برای کارکنان خود کلاس های آموزشی جهت بروزرسانی اطلاعات و روش های حرفه ای شان برگزار می کند. برگزاری کلاس های آمادگی جسمانی یکی از ویژگی های این ایستگاه آتش نشانی محسوب می شود.

آدرس: اسلامشهر، گلستان، بلوار غدیر، بلوار ابدام

شماره تماس: 125

مزایا و معایب شغل آتش نشانی

 • از مزایای آتش نشانی می توان به وجود سالن های ورزشی در محل آتش نشانی اشاره کرد که که کمک می کند آتش نشانان بتوانند برنامه های تناسب اندام خود را ادامه دهند و آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند.
 • یکی از مزایای آتش نشانی کمک به جلوگیری از خدمات ناشی از آتش سوزی که سبب آسیب به افراد و یا مرگ آن ها می شود که آتش نشانان نقش مهمی در حفاظت جان افراد ایفا می کنند.
 • با توجه به اینکه آتش نشانی یک شغل به صورت تیمی می باشد و بهره مندی از معاشرت و انضباط یکی از مزایای آتش نشانی محسوب می شود.
 • استفاده از تجهیزات قدرتمند، تجهیزات اطفای حریق، کنترل تجهیزات، تعمیر و نگهداری آن ها از مزایای آتش نشانی می باشند.
 • با توجه به این که آتش نشانان جهت ورود به این شغل آموزش های امدادگری اورژانس را فرا گرفته اند در این شغل دارای امنیت جانی می باشند که یکی از مزایای شغل آتش نشانی می باشد.
 • از معایب آتش نشانی می توان به شیفت های طولانی که در موارد اضطراری تمام ساعات شبانه روز می باشد، اشاره کرد که ممکن است به صورت 24 ساعته با زمان استراحت کم هم کار کنند.
 • آتش نشانان در این شغل از خطراتی برخوردار هستند. خطراتی که ممکن است در برخورد با سازه هایی فرو بریزند، مشکل در عملکرد تجهیزات بزرگ و سنگین، بالا رفتن از نردبان های بلند و شرایط آب و هوایی سخت به وجود می آیند.
 • از معایب آتش نشانی می توان به مطالبه ذهنی اشاره کرد که در موقعیت هایی که باعث وجود تلفات جانی می شوند شما اولین کسی باشید که ناخوشایند را ارائه می دهد.
مزایا و معایب شغل آتش نشانی

وظایف آتش نشانی در اسلامشهر

 1. از وظایف آتش نشانی در اسلامشهر می توان به مقابله با هرگونه آتش سوزی اشاره کرد.
 2. پیشگیری از سقوط اجسام و درختان از ارتفاع و ایجاد خطر برای شهروندان از وظایف آتش نشانان می باشد.
 3. وظایف آتش نشانی در اسلامشهر نجات افراد در زیر آوار ساختمان، خودروی تصادفی و … می باشد.
 4. نجات سقوط کنندگان در چاه، رودخانه ها و سدها از مهم ترین وظایف آتش نشانی در اسلامشهر می باشد.
 5. از مهم ترین وظایف آتش نشانی در اسلامشهر می توان به نجات مصدومین حوادث ناشی از حلقه های فلزی، دستگاه های برش کارخانه‌ای و کلیه موارد دیگری که در آن جان شهروندان در خطر می باشد اشاره کرد.
 6. تعیین صلاحیت شرکت های تامین کننده، تجهیزات اطفای حریق و ارزیابی تجهیزات مناسب از وظایف آتش نشانی می باشد.
 7. تهیه گزارش روزانه و نحوه عملکرد در عملیات های آتش سوزی و حمل ابزارهای لازم برای خاموش کردن آتش در محل حادثه از وظایف آتش نشان ها می باشد.
 8. بازرسی ساختمان ها و چک کردن مسائل ایمنی در پروژه ها از مهم ترین وظایف آتش نشانی در اسلامشهر می باشد.

کلام آخر

آتش نشان فرد ماهری است که در حوزه مبارزه و خاموش کردن آتش اقداماتی جهت جلوگیری از آتش سوزی انجام می دهد و اغلب به عنوان تکنسین های پزشکی نیز شناخته می شوند که علت آتش سوزی را بررسی می کنند و آن ها را اولین واکنش دهنده در صحنه نیز می نامند.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از آتش نشانی در اسلامشهر را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات آتش نشانی بهره ببرید. سپاسگذاریم که تا انتها مطالب همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفاً پیشنهادات و نظرات خود را از طریق سایت اسلامشهرینو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا