آموزشگاه

بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم【سال 1402】⭐️

در این مقاله قصد داریم بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم را به شما عزیزان معرفی کنیم. آموزشگاه فنی و حرفه ای به مکانی گفته می شود که علاقه مندان به یادگیری رشته های فنی و حرفه ای مانند کامپیوتر، حسابداری، طراحی دوخت و … به آنجا مراجعه می کنند و پس از پایان دوره مدرک متعبر از سازمان فنی و حرفه ای را دریافت می کنند. اگر شما هم به دنبال استفاده از خدمات آموزش های فنی و حرفه ای هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

آموزشگاه فنی و حرفه ای چیست؟

آموزشگاه فنی و حرفه ای مراکز تخصصی آموزشی هستند که توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای زیر نظر وزارت کار و امور اجتماعی که به آن ها مجوز فعالیت داده شده است فعالیت می کنند و در آن با جذب هنرجو در رشته های مختلف هنرجو را آموزش داده و برای ورود به بازارکار آماده می کنند.

تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای دارای ویژگی هایی می باشد که آن ها شامل ایجاد توان کار و احراز شغل در کارآموزان، حفظ منافع و منابع ملی، افزایش سطح ارائه کیفی خدمات و تامین زیر ساخت های صادراتی، کشف استعداد ها و قابلیت های انسانی و …. می باشند.

از آنجایی که موضوع بیکاری از مهم ترین مشکلات جامعه می باشد و با توجه به اینکه یکی از دلایل بیکاری در کشور فقدان مهارت های مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار می باشد، تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای می توانند نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا کنند.

از وظایف سازمان فنی و حرفه ای می توان به آموزش جوانان و کارجویان غیر ماهر، ارائه آموزش های مهارتی به فارق التحصیلان دوره های کار و دانش، برگزاری آزمون ها و تشخیص و تعیین صلاحیت فنی و میزان کارگران فنی و واحدهای صنفی اشاره کرد.

تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای دارای معایبی از جمله امکان عدم تحصیل در دانشگاه های پر طرفدار در مقطع کارشناسی، عدم توجه به دروس تخصصی و پایه، نبودن کارگاه های مناسب تمامی رشته ها و فضای آکادمیک کم می باشند.

آموزشگاه فنی و حرفه ای چیست؟

ویژگی های بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم

 • بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای از طریق فضای مجازی و با تولید محتوا و تکنیک های سئو مشتری ها را جذب و تماس های ابتدایی را برقرار می کنند.
 • از ویژگی های بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم می توان به داشتن مدیریت مجرب و با تجربه می باشد. مدیر آموزشگاه فنی حرفه ای به صورتی برنامه ریزی برای برگزاری کلاس ها را انجام می دهد که کلاس ها منظم و بدون ایجاد تداخل برگزار شوند.
 • بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم از موقعیت مکانی مناسب و دسترسی آسان برخوردار است.
 • استفاده از بهترین مشاوران برای هدایت مراجعه کنندگان در مسیر درست آموزشی یکی از ویژگی های بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم می باشد.
 • در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای مربیان مجرب و حرفه ای آموزش ارائه می دهند که به غیر از آموزش در بازار کار هم فعالیت دارند و تجربیات محیط کار را هم در اختیار هنرجویان می گذارند.
 • از مهم ترین ویژگی بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم می توان به برخورداری از کارگاه های بروز و مجهز اشاره کرد.
 • برگزاری آزمون های پایان دوره فنی و حرفه ای زیر نظر سازمان فنی حرفه ای انجام می شود که هنرجویان با کسب مینگین نمره 70 موفق به دریافت مدرک فنی و حرفه ای می شوند.
 • اعطای مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم می لاشد.

بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم را بشناسید!

آموزشگاه فنی حرفه ای سینا

آموزشگاه فنی حرفه ای سینا

آموزشگاه سینا نزدیک به 23 سال تجربه آموزشی افتخار دارد. این آموزشگاه به عنوان یکی از پیشگامان فعال آموزش، امکان فراگیری علوم کاربردی را برای کلیه علاقه مندان فراهم می سازد. این مرکز به عنوان یکی از معتبر ترین واحد های آموزشی، ارتقاء دانش فنی علاقه مندان محترم را همواره بر دوش خود احساس کرده و تا کنون دوره های متعددی برای اقشار مختلف جامعه برگزار نموده است.

خدمات:

 • آموزش تدوین فیلم
 • آموزش زبان برنامه نویسی پایتون
 • آموزش اتوکد
 • آموزش حسابداری
 • آموزش طراحی سایت
 • آموزش فتوشاپ حرفه ای
 • آموزش زبان برنامه نویسی جاوا

آدرس: شهرستان رباط کریم، ابتدای بلوار مصلی، ساختمان سعادتمندی، طبقه ششم، واحد 18

شماره تماس: 02156422924

آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد تندیس ایمن

آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد تندیس ایمن

مجموعه آموزشی آزاد تندیس ایمن به عنوان یکی از پر مخاطب ترین آموزشگاه های کشور، همواره خدمات پشتیبانی خوبی را به کارآموزان خود ارائه داده است.

خدمات:

 • دریل کاری
 • نقشه کشی صنعتی
 • نقشه خوانی صنعتی
 • اره کاری
 • فلز کاری
 • بازرسی مخازن سقف شناور
 • بازرسی فنی جوش

آدرس: رباط کریم، پرند، میدان اسقلال، بلوار جمهوری، خیابان کوهستان، بن بست پونه، بلوک A2، طبقه 2، واحد 88

شماره تماس: 02156219853

رشته های آموزشگاه فنی و حرفه ای

آموزشگاه های فنی و حرفه ای رشته های مختلفی را به هنرجویان با توجه به علاقه و درخواستشان ارائه می دهند. از جمله رشته های کامپیوتر و زیرشاخه های برق از پر درآمدترین رشته های فنی و حرفه ای می باشند. تمامی رشته های موجود در زیرشاخه های رشته فنی و حرفه ای دارای بازارکار و درآمد هستند که در ادامه به برسی پر درآمد ترین رشته های فنی و حرفه ای خواهیم پرداخت.

 • شبکه و نرم افزار: این رشته فنی و حرفه ای دارای زیر شاخه های برنامه نویسی، طراحی وبسایت، هوش مصنوعی، تولید و مونتاژ صدا و تصویر و انمیشن سازی می باشند.
 • الکترونیک: از زیرشاخه های رشته الکترونیک در آموزشگاه ای فنی و حرفه ای می توان به تعمیرات لوازم برقی، برق کشی ساختمان، مونتاژ و ساخت بردهای الکترونیکی اشاره کرد.
 • الکتروتکنیک: بیشترین متقاضیان این رشته در آموزشگاه های فنی و حرفه ای آقایان هستند و از گرایش های این رشته در بازار کار می توان برق ساختمان، شاغل شدن در نیروگاه های برق و تعمیرات آسانسور را نام برد.
 • طراحی و دوخت: بیشترین متقاضیان این رشته بانوان هستند که کاربردهایی از جمله طراحی گرافیک، پارچه، دوخت و دوز و راه اندازی کارگاه های کوچک و بزرگ را دارند.
 • معماری: از گرایش های این رشته فنی و حرفه ای در بازار کار می توان به طراحی دکوراسیون داخلی، پارک ها، اجرای پروژه های معماری و …. اشاره کرد.
 • هنر: انیمیشن، پویانمایی و گرافیک از گرایش های مختلف این رشته فنی و حرفه ای می باشد.
 • صنعت: از گرایش های این رشته فنی و حرفه ای می توان به مخابرات دریایی، تاسیسات مکانیکی، صنایع چوب و مبلمان و ابزار اشاره کرد.
 • بهداشت و سلامت: این رشته فنی و حرفه ای شامل 2 گرایش تربیت کودک و تربیت بدنی می باشد.
رشته های آموزشگاه فنی و حرفه ای

شرایط ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم

هنرجویان جهت شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای جهت پذیرش در هر یک از دوره های سازمان فنی و حرفه ای می بایست دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشند که در ادامه به برسی شرایط ثبت نام خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی:

 1. اعتقاد به دین اسلام یا ادیان پذیرفته شده قانون اساسی یکی از شرایط ثبت نام در دوره های فنی و حرفه ای می باشند.
 2. از شرایط عمومی ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم می توان به نداشتن فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر اشاره کرد.
 3. دارا بودن مجوز اقامت برای اتباع خارجی یکی از شرایط ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم می باشند.

شرایط خصوصی:

 1. از مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام در آموزشگاه فنی و حرفه ای می توان به دارا بودن مدرک تحصیلی متناسب با مدرک تحصیلی مندرج در استاندارد آموزشی دوره اشاره کرد.
 2. ارائه گواهینامه مهارت درجه 2 به عنوان پیش نیاز شرکت در دوره های آموزشی درجه 1 می باشد.
 3. از شرایط اختصاصی پیش نیاز ثبت نام در دوره آموزشی کارگر ماهر، داشتن گواهینامه درجه 1 می باشد.
 4. برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته مورد نظر برای ثبت نام یکی از شرایط اختصاصی ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم می باشد.
 5. یکی از شرایط اختصاصی ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم برای آقایان دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت می باشد.
 6. عدم مشمولیت داوطلبان آقا تا زمان شرکت در آزمون های پایان دوره یکی از شرایط اختصاصی ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای می باشد.
 7. حداقل شرایط سنی ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای 15 سال می باشد که در غیر این صورت اجازه کتبی قیم قانونی برای متقاضیان 12 تا 15 سال الزامی می باشد.

کلام آخر

آموزشگاه های فنی و حرفه ای با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور مشغول به فعالیت هستند و همه به نوعی در پی آموزش کاربردی و با کیفیت و روش های علمی بهتر در کلاس های مختلف می باشند. این آموزشگاه ها زیر نظر سازمان فنی اداره می شوند و مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای به هنرجویان ارائه می دهند.

در این مقاله سعی داشتیم بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات آموزش فنی و حرفه ای به صورت تخصصی بهره ببرید. سپاسگزاریم که تا انتها مطالب همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفاً پیشنهادات و نظرات خود را از طریق سایت اسلامشهرینو با ما در میان بگذارید.

2.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا