آموزشگاه

بهترین هنرستان پسرانه در رباط کریم【سال 1402】⭐+ لیست 10 تایی

در این مقاله داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین هنرستان پسرانه در رباط کریم آشنا کنیم. دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه اول باید طبق علاقه و استعداد خود تصمیم بگیرند که در کدام یک از موسسات آموزشی  دوره تحصیلات خود را ادامه دهند. با توجه به این که در این سن دانش آموزان حساس ترین دوران خود را سپری می کنند لازم است موسسه آموزشی را انتخاب کنند که بتواند موثرترین نقش را در آینده درخشان دانش آموز داشته باشد. در صورتی که شما نیز قصد دارید در بهترین هنرستان رباط کریم رشته مورد نظر خود را فرا بگیرید شما پیشنهاد می کنیم که خواندن این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

هنرستان پسرانه چه مکانی است؟

امروزه دانش آموزان پس از اتمام پایه نهم باید تصمیم بگیرند که در کدام یک از موسسات آموزشی به تحصیل مشغول شوند. هنرستان یکی از موسسات آموزشی معتبر در کشور است که در بیشتر کشورهای جهان جمله مهم ترین مرحله آموزشی دانش آموزان به شمار می رود. در ابتدا باید بگوییم که سه نوع هنرستان وجود دارد هنر، فنی و حرفه ای و کار و دانش از جمله هنرستان های فعال در ایران می باشند. به طور کلی دانش آموزانی که علاقه زیادی به خواندن درس های نظری ندارند و یا  کارهای فنی و عملی استعداد خاص و فوق العاده ای دارند بهتر است در هنرستان ثبت نام کنند. در این مراکز  اساتید علاوه بر ارائه درس های نظری، به دانش آموزان رشته های فنی و عملی را نیز آموزش می دهند. در واقع در هنرستان دانش آموزان بیشتر وقت خود را در کارگاه ها می گذرانند. به همین خاطر می توانند تجربه بسیار بیشتر و بهتری از رشته مورد علاقه خود به دست آوردند.

دانش آموزانی که از هنرستان فارغ التحصیل می شوند، نسبت به سایر همکلاسی های خود زودتر وارد بازار کار می شوند. این دسته از دانش آموزان بعد از سپری کردن مقطع پیش دانشگاهی می توانند در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای شرکت کرده و به طور مستقیم وارد دانشگاه شوند. البته لازم است بدانید در بیشتر رشته های هنرستان کنکور حذف شده و ثبت نام در دانشگاه صرفا براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

رشته هایی که در هنرستان پسرانه ارائه می شود در دو شاخه کار و دانش و فنی و حرفه ای تقسیم بندی می شود. علاوه بر این موسسات آموزشی به دو صورت دولتی و هیئت امنایی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش مدیریت می شود. در حقیقت هنرستان های هیئت امنایی از فضای کوچکتر و تجهیزات بیشتری برخوردار هستند. این در حالی است که  مدارس دولتی فضای بسیار بیشتری را در اختیار دارند. علاوه بر این هنرستان های نمونه دولتی یا غیرانتفاعی نیز وجود دارد. برای ورود به مدارس نمونه دولتی از دانش آموزان امتحان ورودی گرفته می شود. پس از کسب نمره قبولی دانش آموز می تواند اقدامات لازم برای ثبت نام در این مدارس را انجام دهد. بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در رباط کریم نیز جزئی از هنرستان های این شهر به حساب می آیند.

 در هنرستان های غیرانتفاعی نیز امکانات بسیار بیشتر و کامل تری در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. با توجه به این که این گونه مدارس تحت نظر افراد خاص مدیریت می شوند می تواند عملکرد بهتری داشته و خدمات بیشتر و با کیفیت تری در اختیار دانش آموزان قرار دهند. در هنرستان رشته های مختلفی مانند حسابداری، کامپیوتر، گرافیک، موسیقی، صنایع غذایی، مکانیک و… تدریس می شود. دانش آموزان در کنار گذراندن درس های عمومی  های تخصصی خود را نیز به صورت عملی فرا می گیرند. در صورتی که به رشته حسابداری علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله معرفی بهترین آموزشگاه حسابداری در رباط کریم را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بهترین هنرستان پسرانه چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین هنرستان پسرانه در رباط کریم چه ویژگی هایی دارد؟

در سطح شهر رباط کریم هنرستان های بسیار زیادی وجود دارند. برخی از این هنرستان ها کیفیت آموزشی بسیار بهتری را در اختیار دانش آموزان و هنرجویان خود قرار می دهند. در صورتی که شما نیز بر روی رشته مورد نظر خود حساس هستید می خواهید در این دوره ۳ ساله آموزش های تخصصی و بسیار ویژه ای ببینید، لازم است حتماً برای انتخاب هنرستان مدنظر خود، ویژگی های زیر را درنظر داشته باشید. بدین ترتیب، برخی از مهمترین ویژگی های بهترین هنرستان پسرانه در رباط کریم آورده شده است:

  • کادر آموزشی حرفه ای و با تجربه: اولین و مهم ترین خصوصیت بهترین مراکز آموزشی این است که از ماهرترین و کارآزموده ترین افراد برای آموزش دانش آموزان استفاده کند. این کار برای افزایش انگیزه و علاقه به رشته مورد نظر در بین هنرجویان بسیار موثر است. در حقیقت معلم هایی که بار علمی بسیار بالایی داشته و از ابزارهای کمک آموزشی به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند، می توانند تاثیر بسیار مثبتی بر روی بار علمی دانش آموز و آینده درخشان او در رشته مورد نظر داشته باشند. به همین خاطر لازم است حتماً در رابطه با معلمان و کادر آموزشی هنرستان تحقیقاتی انجام دهید.
  • امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی: دومین معیاری که در هنگام انتخاب بهترین هنرستان باید مد نظر داشته باشید، کارگاه ها و امکانات آموزشی آن است. هنرجویانی که بتوانند در بهترین کارگاه ها و با بهترین اساتید رشته مد نظر خود را به صورت عملی فرا بگیرند، در آینده شغل مناسب رشته خود را یافته و متناسب با آن نیز درآمد خواهند داشت. همچنین هنرجویان می توانند به یکی از بهترین های حرفه خود تبدیل شوند. به همین خاطر لازم است قبل از انتخاب هنرستان از استاندارد بودن و تجهیزات کارگاهی رشته مدنظر خود اطمینان حاصل کنید.
  • عوامل اجرایی و مدیر هنرستان: یک مدیر حرفه ای به کمک عوامل اجرایی می تواند یک هنرستان معمولی را به بهترین هنرستان تبدیل کند. این افراد با انتخاب کادر آموزشی مناسب، برقراری نظم و ترتیب، مدیریت برنامه های کلاسی و… کیفیت آموزش را بالا برده و بهترین شرایط را برای تدریس فراهم کنند. به همین خاطر شناخت مدیر و عوامل اجرایی آن یکی از نکات مهم در انتخاب هنرستان خواهد بود.
  • امکانات رفاهی هنرستان: یکی دیگر از مسائل مهمی که حتماً باید به آن توجه کنید بررسی عوامل رفاهی هنرستان است. در واقع یک مرکز آموزشی باید بتواند تجهیزات کامل سرمایشی و گرمایشی را برای دانش آموزان فراهم کرده و نظافت کلاس ها به طور کامل رعایت شود. علاوه بر این لازم است تعداد دانش آموزان در هر کلاس مناسب بوده و معلم بتواند با در اختیار داشتن وقت کافی به امور تمامی دانش آموزان رسیدگی کند. علاوه بر این لازم است کارگاه ها و تجهیزات آموزشی هنرستان از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشند.
  • تعداد رشته های تحت پوشش: با توجه به این که رشته های مقطع فنی و حرفه ای و همچنین کار و دانش بسیار متنوع هستند، لازم است بدانید موسسات آموزشی که تعداد رشته های بیشتری را تحت پوشش قرار می دهند، می توانند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها به شمار آیند. اگرچه تمرکز یک هنرستان بر روی یک یا چند رشته می تواند کیفیت آموزشی بهتری را برای هنرجویان رقم بزند. در این رابطه بهتر است تحقیقات را در زمینه هنرستان مد نظر خود انجام دهید.

۱۰ مورد از بهترین هنرستان پسرانه در رباط کریم را بشناسید!

هنرستان پسرانه شهید حسن کوکبی

هنرستان پسرانه شهید حسن کوکبی

یکی از بهترین هنرستان های پسرانه شهر رباط کریم، هنرستان پسرانه شهید حسن کوکبی است. این مدرسه با استفاده از کادر آموزشی حرفه ای و مدیریت بسیار عالی، توانسته است جزئی از بهترین هنرستان های کشور به حساب آید. این هنرستان با مدیریت حرفه ای علیرضا قره گزلی به بهترین شکل ممکن اداره می شود. در این موسسه رشته هایی مانند برق صنعتی، تولید و توسعه پایگاه های اینترنتی، حسابداری مالی، طراحی و توسعه صفحات وب، حسابداری مالی، نقشه کشی ساختمان و نقشه کشی صنعتی به کمک رایانه ارائه می شود. 

آدرس: تهران، رباط کریم، شهر جدید پرند فاز 4، بلوار 22 بهمن، خیابان 7 تیر، خیابان 17 شهریور جنب پارک

شماره تماس: 02156944003

هنرستان پسرانه امیرکبیر

هنرستان پسرانه امیرکبیر

هنرستان امیرکبیر یکی از هنرستان های دولتی است که با مدیریت بسیار حرفه ای توانسته است جزئی از بهترین هنرستان های رباط کریم به حساب آید. رقابت در این مجموعه بسیار بالا است. به همین خاطر، زمینه پیشرفت دانش آموزان فراهم بوده و قدرت علمی هر یک از دانش آموزان نیز بیشتر خواهد بود. در هنرستان امیرکبیر رشته های برق ساختمان، تاسیسات حرارتی و برودتی، تولید و توسعه دهنده پایگاه های اینترنتی، تعمیر موتور خودرو، جوشکاری برق، طراحی و توسعه صفحات وب و نقشه کشی ساختمان خدمات آموزشی را ارائه می دهند.

آدرس: تهران، رباط کریم، بخش مرکزی شهر رباط کریم، تقی آباد

شماره تماس: 02156426369

هنرستان پسرانه شهید رهساز

هنرستان پسرانه شهید رهساز

در صورتی که به دنبال هنرستانی هستید که رشته های مقطع فنی و حرفه ای در آن به بهترین شکل ممکن تدریس می شود، هنرستان پسرانه شهید رهساز است. این هنرستان دولتی سعی دارد، هنرجویانی با مهارت علمی و عملی بالایی تربیت کند. به طور کلی فارغ التحصیلان از این موسسه، توانسته اند در مراکز معتبری مشغول به کار شده و یا در بهترین دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. در هنرستان شهید رهساز رشته هایی مانند الکتروتکنیک، ماشین ابزار و مکانیک خودرو خدمات خود را ارائه می دهد. این مجموعه زیر نظر حبیب طلایی اداره می شود. با توجه به این که این مدرسه دو رشته محدود را ارائه می دهد، آموزش های تخصصی و عملی به صورت کاملا حرفه ای و با کیفیت بالا صورت می گیرد. به همین خاطر جزئی از بهترین گزینه ها برای شما به حساب می آید.

آدرس: تهران، رباط کریم، داودیه، میدان آزادگان، کمربندی شمالی، یادگار امام، خروجی اول، هنرستان فنی و حرفه ای شهید رهساز

شماره تماس: 02156730368

هنرستان پسرانه شهید احمد طاهری وحید

هنرستان پسرانه شهید احمد طاهری وحید

یکی از بهترین مدارس دولتی که در مقطع کاردانش، آماده ارائه آموزش های لازم به هنرجو های عزیز است، هنرستان پسرانه شهید احمد طاهری وحید می باشد. کارگاه ها و تجهیزات این موسسه آموزشی بسیار مجهز بوده و همواره ایمنی کارگاه ها رعایت شده است. علاوه بر این اساتید حاضر در این مجموعه همواره فعال ترین و ماهرترین افرادی هستند که در این رشته فعالیت می کنند. به همین خاطر هنرستان شهید احمد طاهری وحید می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در این موسسه رشته هایی مانند  برق صنعتی، جلوه های ویژه رایانه ای، حسابداری مالی و نقشه کشی صنعتی به کمک رایانه آموزش داده می شود.

آدرس: تهران، رباط کریم، خیابان بخشداری، بلوار ترکاشوند

شماره تماس: 02156431645

هنرستان پسرانه علی نورانی پور

هنرستان پسرانه علی نورانی پور

یکی از هنرستان های دولتی که در مقطع فنی و حرفه ای اقدام به تربیت هنرجویان فعال و ماهر می کند، هنرستان پسرانه علی نورانی پور است. این هنرستان دارای تجهیزات بسیار خوبی در کارگاه های آموزشی می باشد. همچنین برنامه های آموزشی تحت نظارت دقیق مدیریت این مجموعه به بهترین شکل ممکن هدایت می شود. علاوه بر این، وجود بهتری معلمان در هر رشته باعث شده است تا این هنرستان به بهترین هنرستان در رباط کریم تبدیل شود. در این موسسه رشته های تاسیسات مکانیکی، ساختمان، شبکه و نرم افزار رایانه و معماری داخلی زیر نظر جناب آقای علیرضا عسگری مدیریت می شود. بدین ترتیب، هنرستان علی نورانی پور به عنوان بهترین گزینه برای شما به حساب می آید.

آدرس: تهران، رباط کریم، داوودیه، انتهای گلستان دهم

شماره تماس: 02156412848

ورود به دانشگاه بعد از انتخاب رشته هنرستان چگونه است؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که برای بسیاری از دانش آموزان و والدین آن ها مطرح می شود، شرایط ورود به دانشگاه پس از انتخاب رشته هنرستان است. هنرجویانی که از  هنرستان فارغ التحصیل می شوند برای ورود به دانشگاه نیاز به گذراندن مقطع پیش دانشگاهی نخواهند داشت. این دسته از افراد پس از سه سال تحصیل در هنرستان وقف دیپلم فنی و حرفه ای می توانند به دانشگاه وارد شوند. البته این موضوع برای همه هنرجویان صادق نیست؛ کسانی که در رشته های مرتبط با هنر تحصیل می کنند دوره تحصیل ۴ ساله خواهند داشت. به عبارتی هنرجویان رشته هنر باید دوره سه ساله در هنرستان را گذرانده و با احتساب دوره نهم دوره تحصیلی ۴ ساله خود را تکمیل نمایند. دانش آموزانی که هنرستان را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می کنند می توانند به دو طریق وارد دانشگاه شوند:

  1.  در روش اول تحصیل در دوره های کاردانی است. دانش آموزان هنرستان پس از اخذ دیپلم فنی و حرفه ای می توانند در دوره های علمی کاربردی، دوره کاردانی در کنکور سراسری شرکت کرده و وارد دانشگاه شوند.
  2.  راه دوم ورود به دانشگاه، ادامه تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی است. کسانی که علاوه بر داشتن دیپلم فنی و حرفه ای با تغییر رشته وارد سال چهارم یکی از رشته های ریاضی تجربی هنر انسانی و معارف شدند می توانند بدون هیچ محدودیتی در کنکور سراسری همه رشته ها شرکت نمایند.

معایب و مزایای تحصیل در هنرستان چیست؟

 تحصیل در هنرستان شانس ورود زود هنگام دانش آموزان به بازار کار را افزایش می دهد. اما باید توجه داشته باشید که به دلیل ساعت کمتر آموزش دروس نظری، این دسته از هنرجویان از نظر علمی ضعف قابل توجهی نسبت به دانش آموزان دبیرستانی خواهند داشت. البته در برخی از بهترین هنرستان رباط کریم کلاس های فوق العاده ای برای آموزش دروس نظری در نظر گرفته می شوند، دانش آموزان علاقمند می توانند در آن شرکت کرده و سطح علمی خود را هم تراز با دانش آموزان دبیرستانی قرار دهند.

علی رغم اینکه می توان از طریق رشته فنی و حرفه ای به تمام رشته های گروه ریاضی در دانشگاه وارد شد، اما به هیچ عنوان نمی توان در رشته های علوم پایه در دانشگاه وارد شد. اگر در دانشگاه قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی را دارید، به هیچ عنوان جای نگرانی وجود ندارد. چه بسا ممکن است به دلیل داشتن مهارت های عملی در دانشگاه نیز بسیار موفق تر از دیگران عمل کنید. 

کلام آخر

در این مقاله 10 مورد از بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر معرفی شده است. شما می توانید با تحصیل در این موسسات آموزشی آینده درخشانی را برای خود رقم بزنید. به یاد داشته باشید که در کنار علاقه، تلاش نیز بسیار مهم خواهد بود. البته قبل از هر چیزی لازم است هدف خود را از تحصیل در رشته مدنظر و آینده تحصیلی و شغلی آن مشخص کنید. 

از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بوده اید، از شما بی نهایت سپاسگزاریم. امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با بهترین هنرستان پسرانه رباط کریم برای شما مفید بوده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا