آموزشگاه

بهترین هنرستان دخترانه در رباط کریم【سال 1402】⭐+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از بهترین هنرستان دخترانه در رباط کریم را به شما معرفی کنیم. امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان و والدین آن ها انتخاب بهترین هنرستان برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای است. با توجه به این که در هنرستان ها مهارت های عملی به دانش آموزان آموزش داده می شود، لازم است مدارسی را انتخاب کنید که از بهترین و با کیفیت ترین امکانات آموزشی استفاده کرده و در آن اساتید خبره و بسیار حرفه ای شاغل هستند. با انتخاب درست هنرستان می توان آینده درخشانی را برای دانش آموزان رقم زد. در حقیقت این سه سال ارزشمند می تواند آینده دانش آموز را به کل تغییر داده و آن را به سمت پیشرفت سوق دهد. در صورتی که شما یا فرزند دلبندتان قصد تحصیل در بهترین هنرستان رباط کریم را دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

هنرستان چه مکانی است؟

هنرستان یکی از موسسات آموزشی بسیار مهم کشور به حساب می آید که به دانش آموزان و هنرجویان این امکان را می دهد تا در زمینه های هنری و فرهنگی آموزش های لازم را دیده و توانایی های خود را در این زمینه بهبود ببخشند. این دسته از موسسات در بیشتر کشورهای جهان یافت شده و جزئی از مهم ترین مراکز آموزشی به حساب می آیند. در صورتی که دانش آموزان به مهارت های هنری و فنی علاقه زیادی داشته باشند، می توانند در این مراکز تحصیل کرده و آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند. در این مراکز برنامه های آموزشی بسیار گسترده و با کیفیت آموزشی بسیار بالا در اختیار تمامی دانش آموزان قرار می گیرد. در صورتی که در اسلامشهر تهران زندگی می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین هنرستان دخترانه در اسلامشهر را مطالعه کنید.

به طور کلی هنرستان مقطعی سه ساله است که در آنجا به آموزش درس ها و پروژه های فنی و حرفه ای می پردازند. دانش آموزان با اتمام دوره متوسطه وارد این مدارس شده و بر اساس تست روانشناسی و علاقه ای که در حوزه  های مختلف دارند می توانند در یکی از رشته های فنی یا هنری ثبت نام کنند. به طور کلی این مدارس برای دانش آموزانی مناسب است که علاقه ای به تحصیل در رشته های نظری ندارند. این دسته از دانش آموزان می توانند بدون سپری کردن مقطع پیش دانشگاهی در کنکور فنی و حرفه ای شرکت کرده و به صورت مستقیم وارد دانشگاه شوند. البته در حال حاضر کنکور در اغلب رشته های هنرستان برداشته شده دانش آموزان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه می شوند. در این موسسات آموزشی مهارت هایی مانند کامپیوتر،  حسابداری، نقاشی، موسیقی، صنایع غذایی، طراحی دوخت، مکانیک و… آموزش داده می شود. دانش آموزان فارغ التحصیل از هنرستان ها زودتر از هم دوره ی های خود وارد بازار کار حرفه ای شده و آینده خود را می سازند. البته آموزشگاه های مختلفی در سطح شهر مهارت های فنی و حرفه ای را آموزش می دهند. شرکت در این کلاس ها به صورت همزمان می تواند بر روی پیشرفت دانش آموزان تاثیر بالقوه ای داشته باشد. در صورتی که به رشته حسابداری علاقه دارید، مقاله معرفی بهترین آموزشگاه حسابداری در رباط کریم را از دست ندهید.

 به طور کلی هنرستان ها به دو صورت هیئت امنایی و دولتی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش مدیریت می شوند. خدماتی که در مدارس هیئت امنایی ارائه می شود بسیار با کیفیت تر بوده و کارگاه های آموزشی مجهزتری نیز دارند. اما برخلاف هنرستان های دولتی از محیط آموزشی بسیار کوچکتری برخوردار می باشند. علاوه بر این مدارس نمونه دولتی و غیرانتفاعی نیز وجود دارد. این دسته از مدارس از امکانات ویژه ای برخوردار بوده و توسط افراد خاص اداره می شوند به همین خاطر در اکثر مواقع عملکرد بسیار بهتر از هنرستان های دولتی خواهند داشت.

 هنرستان چه مکانی است؟

ویژگی های بهترین هنرستان دخترانه در رباط کریم

هنرستان های دخترانه زیادی در سطح شهر رباط کریم فعالیت می کنند. اما تمامی آن ها از کیفیت آموزشی، امکانات و اساتید ماهر با تجربه بهره مند نیستند. به همین خاطر در صورتی که نسبت به  کیفیت آموزشی بسیار حساس هستید، لازم است ویژگی های بهترین هنرستان دخترانه در  رباط کریم را شناخته و سپس نسبت به ثبت نام اقدام کنید. در این قسمت برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین هنرستان دخترانه آورده شده است:

  • داشتن معلم های کار آزموده و حرفه ای

در حقیقت اولین قدم برای یادگیری یک مهارت، انتخاب معلم حرفه ای و کار آزموده است. مهمترین نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که معلمان شاغل در هنرستان تنها به ارائه دروس نظری نمی پردازند؛ بلکه آموزش های عملی نیز به دانش آموزان داده خواهد شد. به همین خاطر بسیار مهم است که حتماً تجربه عملی کافی در زمینه که تحصیل کردند داشته باشند. بدین ترتیب ویژگی هایی مانند تجربه، میزان تحصیلات، معدل دانشگاهی بالا و…  از جمله خصوصیاتی است که بهترین اساتید شاغل در هنرستان آن را دارا می باشند. به طور کلی بهترین هنرستان های رباط کریم، هنرستان هایی هستند که کادر آموزشی بسیار قوی دارند.

  • امکانات آموزشی و رفاهی مناسب

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین هنرستان دختران در رباط کریم داشتن انواع امکانات آموزشی و یک حرفه ای است. به طور کلی هنرستان هایی که وسایل آموزشی و کمک آموزشی مناسبی ندارند، نمی توانند برای آموزش عملی دانش آموزان مناسب باشند. علاوه بر این لازم است یک هنرستان امکانات تفریحی و رفاهی مناسب مانند انواع وسایل ورزشی، سیستم تغذیه مناسب و… را برای دانش آموزان خود در نظر بگیرد.

  • مدیر و کادر آموزشی حرفه ای

در حقیقت یک مدیریت درست حرفه ای می تواند یک هنرستان معمولی را به بهترین هنرستان در سطح شهر و حتی کشور تبدیل کند. البته تنها مدیریت در پرسنل یک هنرستان مهم نیست؛ بلکه باید تمامی اعضای کادر آموزشی از مهارت، تجربه و تخصص بسیار بالایی برخوردار باشند تا بتوانند بهترین خدمات را به دانش آموزان ارائه دهند.

  • محیط آموزشی حمایتی

هنرستان هایی موفق هستند که بتوانند با دانش آموزان تعامل بسیار مثبتی ایجاد کرده و از آن ها حمایت کنند. در واقع حمایت نه تنها باید از دانش آموزان با استعداد انجام شود بلکه باید از دانش آموزان با مهارت های کمتر نیز به همان اندازه و یا بیشتر توجه شود. در واقع این کار باعث می شود تا تمامی دانش آموزان ترغیب شده و پیشرفت تحصیلی بسیار مفیدی داشته باشند.

  • مشارکت بالای خانواده در امور هنرستان

هنرستان هایی که خانواده های دانش آموزان در برنامه های مختلف آن مشارکت دارند، معمولاً نتایج بهتر و مفیدتری را ایجاد می کنند. در واقع حمایت خانواده ها از دانش آموزان و کادر آموزشی می تواند تاثیر بسیار مطلوبی در پیشرفت دانش آموزان و حتی هنرستان ها داشته باشد. قطعاً چنین مدارسی جزئی از بهترین موسسات آموزشی به حساب می آید.

۱۰ مورد از بهترین هنرستان دخترانه در رباط کریم را بشناسید!

هنرستان دارالفنون 

هنرستان دارالفنون 

هنرستان دارالفنون یکی از بهترین و مجهز ترین هنرستان های دولتی در رباط کریم می باشد. در این هنرستان رشته های مختلف تحصیلی مانند، حسابداری شبکه و نرم افزار،  گرافیک و… به بهترین شکل ممکن و بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می شود. در این مرکز آموزشی، رقابت بسیار بالایی در بین دانش آموزان وجود دارد و به همین خاطر نیز همواره دانش آموزان در حال پیشرفت هستند. بدین ترتیب، هنرستان دارالفنون می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

آدرس: تهران، رباط کریم، بلوار تهران ساوه، بلوار آزادگان، بعد از راه آهن 

شماره تماس: ۰۲۱۵۶۴۱۳۰۱۳

هنرستان دخترانه اسوه

هنرستان دخترانه اسوه

یکی از بهترین هنرستان های سطح رباط کریم که در شهر تهران از جمله بهترین ها به حساب می آید، هنرستان دخترانه اسوه است. هنرستان اسوه جزئی از مدارس دولتی رباط کریم به حساب می آید. سطح دانش آموزانی که در این مرکز، شاغل به تحصیل و آموزش عملی هستند، از مهارت و سطح درک بسیار بالایی برخوردار هستند. بدین ترتیب، رقابت در این مدارس شدید بوده و منجر به کیفیت بالای آموزش و پیشرفت دانش آموزان می شود. این هنرستان در مقطع فنی و حرفه ای فعالیت کرده و در رشته های حسابداری، شبکه و نرم افزار رایانه، طراحی و دوخت، فتوگرافیک و گرافیک آماده پذیرش دانش آموزان علاقه مند می باشد. بیشتر دانش آموزان فارغ التحصیل در این مدرسه، توانسته اند جایگاه شغلی بسیار عالی داشته و در بهترین دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند.

آدرس: تهران، رباط کریم، مرکزی، خیابان بخشداری، خیابان روبروی اداره پست

شماره تماس: 56438877

هنرستان دخترانه بانو سلیمی

هنرستان دخترانه بانو سلیمی

یکی از بهترین هنرستان های رباط کریم که آماده پذیرش دانش آموزان در مقطع کار و دانش است، هنرستان دخترانه بانو سلیمی است. این مدرسه دولتی بوده و نیاز به پرداخت شهریه های گزاف نیست. در این موسسه آموزشی رشته های بسیار متنوعی مانند تصویرسازی و جلوه های ویژه رایانه ای، حسابداری مالی، تصویرسازی دیجیتالی، خیاطی دوخت های تزیینی، خیاطی لباس، خیاطی لباس شب و عروس، طراحی و توسعه صفحات وب، مدیریت آشپزی و قنادی، نقشه کشی ساختمان و هتل داری تدریس می شود. در صورتی که به دنبال هنرستانی مجهز با کادر درمانی حرفه ای و با تجربه هستید، ما به شما هنرستان دخترانه بانو سلیمی را پیشنهاد می کنیم.

آدرس: تهران، رباط کریم، خیابان امام حسین، هنرستان بانو سلیمی

شماره تماس: 0213661836376

هنرستان دخترانه پژوهش

هنرستان دخترانه پژوهش

در استان تهران و شهرستان رباط کریم، یکی از بهترین هنرستان های دولتی، هنرستان دخترانه پژوهش می باشد. در این هنرستان خدمات مشاوره به صورت حضوری انجام می شود. کیفیت بالای آموزش و مدیریت حرفه ای این مجموعه، باعث شده است تا در بین بهترین هنرستان های رباط کریم بهترین باشد. در هنرستان دخترانه پژوهش رشته هایی مانند حسابداری، شبکه و نرم افزار رایانه و فتوگرافیک و… ارائه می شود.

آدرس: تهران رباط کریم، پرند فاز 5، انتهای بلوار امام رضا، هنرستان پژوهش

شماره تماس: 0213761385153

هنرستان دخترانه شهید گلدوزی

هنرستان دخترانه شهید گلدوزی

یکی دیگر از بهترین مراکز آموزشی دخترانه، هنرستان دخترانه شهید گلدوزی می باشد. این مدرسه دولتی بوده و به همین خاطر زیر نظر وزارت آموزش و پرورش اداره می شود. اساتید حاضر در مجموعه جزئی از بهترین های کشور بوده و تجربه فراوانی در رشته خود دارند. رقابت بالای دانش آموزان در این مدرسه باعث شده است تا همواره بهترین استعداد ها شکوفا شده و در عرصه خدمت قرار بگیرند. هنرستان دخترانه شهید گلدوزی آماده آموزش رشته های تصویر برداری، خیاطی لباس شب و عروس، سراجی کیف و طراحی طلا و جواهر، به دانش آموزان هنرجوی عزیز می باشد.

آدرس: تهران، رباط کریم، پرند فاز5 کوزو، انتهای بلوار امام رضا

شماره تماس: 02156951410

مزایای تحصیل در بهترین هنرستان رباط کریم

تحصیل در بهترین هنرستان های رباط کریم شرایط ویژه ای را برای شما به وجود می آورد و مزایای بسیار زیادی به همراه خواهد داشت. در این قسمت برخی از مهم ترین مزایای تحصیل در بهترین هنرستان ها آورده شده است:

  • کاهش هزینه: قطعاً بابت آموزش و امکانات آموزشی هنرستان، هزینه های بسیار کمتری را نسبت به زمانی پرداخت می کنید که این مهارت ها را در کلاس های خصوصی آموزش می دهند. علاوه بر این، در هنرستان با کیفیت بالا و شرایط بهتر امکان یادگیری مهارت های مختلف را خواهید داشت. این در حالی است که کلاس های خصوصی و آزاد هزینه های بسیار بالایی را تنها برای یک مهارت از شما دریافت می کنند.
  • استفاده از کارشناسان خبره به عنوان مربی: قطعا برای درس های عملی، هنرستان های خوب از کارشناسان خبره در صنعت و حرفه مورد نظر کمک می گیرند. این تعامل و همکاری با کارشناسان خبره در آینده شغلی شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. همچنین می تواند برای کسب مهارت های شما نیز بی نهایت مفید و ارزشمند باشد.
  • فرصت های حضور در نمایشگاه های مختلف: بهترین هنرستان دخترانه در رباط کریم، تلاش می کند تا شما را با فناوری های شغلی رشته شما، آشنا کند. به همین خاطر، فرصت دیدن نمایشگاه های مختلف شغلی به راحتی برای شما فراهم خواهد بود. همچنین علاوه بر این که امکان بازدید از دستاورد های حرفه ای، می توان در نمایشگاه های مختلفی که توسط هنرستان برگزار می شود یا هنرستان با آن همکاری دارد، شرکت کنید. بدین ترتیب به راحتی می توانید با مشتریان و یا صاحبان کسب و کار های مختلف که خواهان حرفه شما هستند، تعامل مستقیم داشته باشید. این کار به شدت بر روی آینده شغلی شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
  • دارا بودن برنامه تخصصی: بعد از تحصیل در هنرستان مد نظر خود می توانید به دنبال تخصصی که آن را فرا گرفته اید بروید. زیرا بهترین هنرستان ها مهارت های لازم برای ایجاد شغل و کار و همچنین نحوه ارتباط با افراد جامعه را به خوبی به هنرجویان آموزش می دهد.
مزایای تحصیل در بهترین هنرستان رباط کریم

کلام آخر

در این مقاله 10 مورد از بهترین هنرستان دخترانه در رباط کریم معرفی شده است. شرکت در یک هنرستان عالی می تواند در آینده شغلی دانش آموزان بسیار موثر باشد. در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم حتما با مشاوران فعال در این مدارس مشورت کرده و اطلاعات لازم در این رابطه با امکانات مدرسه را از آن ها جویا شوید. علاوه بر این بهتر است با دانش آموزانی که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و در مدرسه مورد نظر تحصیل می کنند نیز مشورت بگیرید. .

از این که تا انتهای این مقاله از اسلامشهرینو ما را همراهی کرده اید، کمال تشکر را داریم. شما می توانید با تحصیل در این مدراس، آینده درخشانی را برای خود رقم بزنید. تنها کافی است از نکات گفته شده در این مقاله به هیچ عنوان غافل نشوید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا