آموزشگاه

معرفی بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم【سال 1402】⭐️

در این مقاله قصد داریم بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم را به شما عزیزان معرفی کنیم. آموزشگاه رانندگی به موسساتی گفته می شود که از اداره راهنمایی و رانندگی مجوز دریافت می کنند و به فعالیت های آموزش رانندگی می پردازند. اگر شما هم به دنبال آموزش رانندگی و دریافت گواهینامه رانندگی هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

آموزشگاه رانندگی چیست؟

آموزشگاه رانندگی به مکانی گفته می شود که از اداره راهنمایی و رانندگی مجوز دریافت می کند و پس از پرداخت مبلغ و ارائه مدارک ثبت نام شما می توانید در کلاس های آموزش رانندگی شرکت کنید و اقدام به دریافت گواهینامه رانندگی خود شوید.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آموزشگاه رانندگی شامل 8 قطعه عکس پرسنلی 3*4، اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی شناسنامه، آدرس محل سکونت و کدپستی، داشتن 18 سال تمام و پرداخت هزینه کلاس ها می شوند.

تعداد کلاس هایی که برای دریافت گواهینامه در آموزشگاه رانندگی برگزار می شود به صورت 20 جلسه است. این کلاس ها به صورت 6 جلسه مربوط به آیین نامه، 2 جلسه موارد فنی و 12 جلسه کلاس عملی رانندگی می باشد. هر آموزشگاه رانندگی دارای خودروهایی می باشد که نام آموزشگاه روی تابلوهایی نوشته شده و روی خودروها نصب می شوند.

خودروهای موجود در آموزشگاه ها پراید، ساینا می باشند. شما می توانید خودتان مربی برای کلاس های عملی رانندگی انتخاب کنید و پس از تمام شدن دوره عملی آموزشگاه توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی از شما امتحان می گیرد و پس از کسب نمره قبولی گواهینامه برای شما صادر خواهد شد.

آموزشگاه رانندگی چیست؟

ویژگی های بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم

 • مربیان حرفه ای با تجربه بالا: بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم از مربیان برجسته و حرفه ای برای ارائه خدمات آموزش های خود استفاده می کند که این امر در روند آموزش بسیار تاثیر گذار است.
 • محیط مناسب آموزشی: برخورداری از موقعیت مکانی مناسب و دسترسی آسان از ویژگی های بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم می باشد و این مورد برای دریافت بازدهی بهتر در کلاس های عملی و تئوری بسیار مهم است.
 • استفاده از جدیدترین ابزارهای کمک آموزشی و آموزش اصول و قوانین رانندگی: بهترین آموزشگاه رانندگی در کلاس ها از جدیدترین تکنولوژی های کمک آموزشی استفاده می کند و قوانین و اصول ایمنی مربوط به رانندگی صحیح را به هنرجویان آموزش می دهد.
 • مدیریت زمان کلاس ها: مهم ترین ویژگی بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم زمان بندی دقیق کلاس ها می باشد که آموزشگاه کلاس های عملی و تئوری خود را درساعت مختلف بدون ایجاد تداخل برگزار می کند.
 • ارائه گواهینامه معتبر به هنرآموزان: بهترین آموزشگاه رانندگی گواهینامه معتبر در پایان دوره آموزشی به هنرآموزان خود ارائه می دهد.
 • برگزاری آزمون های تئوری: بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم به صورت هفتگی آزمون تئوری رانندگی را توسط کارشناسان راهنمایی رانندگی برگزار می کند.
 • داشتن فضای پارک بزرگ برای خودروها: از ویژگی های بهترین آموزشگاه رانندگی می توان به داشتن فضای فناسب برای پارکینگ خودروهای آموزشی اشاره کرد.

بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم را بشناسید!

آموزشگاه رانندگی ایثار

آموزشگاه رانندگی ایثار

آموزشگاه رانندگی ایثار در تهران با چندین سال سابقه درخشان در محدوده رباط کریم و با کادری حرفه ای و محیطی آرام آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان گرامی در زمینه آموزش و ارائه گواهینامه رانندگی ماشین و موتور سیکلت می باشد.

خدمات:

 • برگزاری کلاس های آموزش آیین نامه
 • برگزاری آزمون های اخذ گواهینامه
 • برگزاری کلاس های عملی
 • برگزاری کلاس تمرینی و جبرانی

آدرس: رباط کریم، بلوار امام خمینی، بین نیلوفر 3 و میدان فرمانداری

شماره تماس: 02156421701

آموزشگاه رانندگی راه آسان علیزاده

آموزشگاه رانندگی راه آسان علیزاده

آموزشگاه رانندگی راه آسان توانسته است سابقه خوبی در امر اجرای آموزش های عملی مهارت رانندگی کسب کند. آموزشگاه راه آسان مجهز به سیستم سامانه مدیریت هوشمند می باشد. کارآموزان، هنرجویان و داوطلبان گرامی شرکت در آزمون گواهینامه می توانند از مزایای سیستم آنلاین این آموزشگاه بهره مند شوند.

خدمات:

 • برگزاری کلاس های آموزش آیین نامه
 • برگزاری آزمون های اخذ گواهینامه
 • برگزاری کلاس های عملی
 • برگزاری کلاس تمرینی و جبرانی

آدرس: رباط کریم، میدان امام خمینی، کوچه سلامت، انتهای کوچه سمت راست، آموزشگاه رانندگی راه آسان

شماره تماس: 02156426522

آموزشگاه رانندگی جعفری

آموزشگاه رانندگی جعفری

آموزشگاه رانندگی جعفری در رباط کریم با سابقه درخشان در امر آموزش مهارت رانندگی با برخورداری از مربیان و اساتید مجرب و برجسته مشغول به فعالیت می باشد. این آموزشگاه، هدف اصلی خود را، بالا بردن سطح آموزش و مهارت های عملی هنرجویان و رضایت مشتریان قرار داده است. همچنین آموزشگاه جعفری آماده دریافت مدارک، ثبت نام و کسب آزمون از متقاضیان واجدالشرایط کم سواد و بی سواد نیز می باشد.

خدمات:

 • برگزاری کلاس های آموزش آیین نامه
 • برگزاری آزمون های اخذ گواهینامه
 • برگزاری کلاس های عملی
 • برگزاری کلاس تمرینی و جبرانی

آدرس: رباط کریم، خیابان بخشداری، نبش کوچه عماد، پلاک 45

شماره تماس: 02156436060

مراحل دریافت گواهینامه رانندگی

 1. ثبت نام هنرآموز در آموزشگاه: در این مرحله متقاضی می بایست مدارک مورد نیاز ثبت نام که شمال اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، 6 قطعه عکس رنگی 3*4، اعلام گروه خونی، واریز هزینه کلاس ها و مراجعه به پزشک چشم پزشکی نیروی انتظامی برای انجام معاینات چشم می شوند.
 2. برگزاری کلاس های تئوری آیین نامه و فنی در آموزشگاه: پس از مرحله ثبت نام مسئول آموزشگاه ساعت شروع کلاس های تئوری را به شما اعلام خواهد کرد که این کلاس ها به صورت 8 جلسه 2 ساعته می باشند.
 3. برگزاری کلاس های عملی رانندگی: با پایان یافتن کلاس های تئوری نوبت به برگزاری کلاس های عملی می شود که هنرآموز می تواند خودش مربی را انتخاب کند و اگر مربی را از قبل مدنظر نداشته باشد آموزشگاه این کار را انجام می دهد و ساعت کلاس به صورت توافقی بین هنرآموز و مربی می باشد که می بایست روزانه 2 ساعت باشد.
 4. صدور کاردکس: بعد از اتمام کلاس های عملی مربی پرونده را امضاء می کند و تحویل آموزشگاه می دهد و هنرآموز با پرداخت هزینه به پرسنل آموزشگاه کاردکس را برای آزمون ها دریافت می کند. پس از صدور کاردکس پرونده شما 2 سال اعتبار دارد.
 5. شرکت در امتحان آیین نامه و شهری: پس از دریافت کاردکس به شما روز و محل برگزاری آزمون اعلام خواهد شد که روز آزمون تئوری آیین نامه با در دست داشتن اصل شناسنامه و خودکار آبی به آموزشگاه مراجعه کنید و پرونده را تحویل و جهت تایید کاردکس و امتحان آیین نامه به پلیس راهور مراجعه کنید و پس از کسب نمره قبولی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهید شد.
مراحل دریافت گواهینامه رانندگی

توصیه های بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم به هنرآموزان

رانندگی مهارتی است که از تمرین و تکرار زیاد به دست می آید و رعایت کردن نکاتی مهم در رانندگی به شما کمک می کند تا به یک راننده حرفه ای و ماهر تبدیل بشوید. در ادامه به از نکات و توصیه های مهم در رانندگی خواهیم پرداخت که رعایت آن ها به شما در کسب مهارت بالا در رانندگی کمک خواهد کرد.

 • در هنگام پیچ ها و یا دور برگردان ها، با سرعت آهسته حرکت کنید و طی کردن این موارد با سرعت بالا بسیار خطرناک می باشد.
 • رانندگی آرام و با حوصله از مهم ترین نکاتی می باشد که در رانندگی می بایست رعایت کنید به دلیل اینکه اگر در رانندگی عجله کنید ممکن است دچار اشتباه شوید و موجب بروز تصادف شوید.
 • در هنگام رانندگی هر زمانی که کامل ترمز کردید و خودرو کاملاً متوقف شد دنده را روی دنده 1 قرار دهید.
 • سعی کنید در هنگام رانندگی برای جلوگیری از بروز حادثه و داشتن عملکرد مناسب دید وسیعی داشته باشید و حواستان به تمام جاده باشد.
 • زمانی که دنده در حالت خلاص است نیازی نیست که کلاچ را فشار دهید.
 • فقط زمانی که قصد توقف کامل را دارید کلاچ را تا انتها نگه دارید در غیر این صورت برای کم کردن سرعت خود از نیم کلاچ استفاده کنید.
 • هنگام گردش به راست با اسفاده از آینه فضای راست خودرو را چک کنید و موقعیت کلی خودرو را در نظر بگیرید.
 • تعداد دنده ها در خودرو ها متفاوت است بنابراین بعد از این که سوار ماشین شدید به دسته دنده آن توجه کنید.
 • به دنده ها 1 و 2 دنده سنگین می گویند و این دنده ها معمولاً قدرتی هستند و سرعت بالایی ندارند به همین دلیل زمانی که در جاده تابلو با عنوان “با دنده سنگین حرکت کنید” را مشاهده کردید از دنده 1 و 2 استفاده کنید.
 • هنگام آزمون عملی بعد از سوار ماشین شدن تمام مراحل کلمه مخفف 7 دستور العملی صکادرات را اجرا کنید. صکادرات مخفف کلمات صندلی، کمربند ایمنی، آینه، دنده، راهنما، آمادگی برای حرکت و ترمز دستی می باشد.

کلام آخر

دوره های آموزش رانندگی و ایمنی به عنوان روشی برای اخذ مجوز استفاده از خودرو می باشند که در گذشتگان دور نیازی به اخذ این گواهینامه نبود و از آنجا که اتومبیل ها کم هزینه تر و در دسترس تر شدند نیاز به گواهینامه رانندگی جزء قوانین اساسی قرار گرفت.

در این مقاله سعی داشتیم بهترین آموزشگاه رانندگی در رباط کریم را به شما همراهان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات آموزش رانندگی و دریافت گواهینامه راننگی بهره ببرید. سپاس گزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا پیشنهادات و یا نظرات خود را از طریق سایت اسلامشهرینو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا