آموزشگاه

بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر【سال 1402】⭐+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر آشنا کنیم. در حقیقت، هنرستان مدرسه ای است که در آن هنر های مختلفی مانند عکاسی، معرق، طراحی و دوخت، صنایع دستی و … تدریس می شود. دانش آموزان در این مدارس در کنار درس های عمومی مشابه با سایر رشته ها، دوره های تخصصی رشته خود را نیز می گذرانند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مهم ترین نکات در زمینه انتخاب بهترین دبیرستان پسرانه در اسلامشهر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

هنرستان پسرانه به چه مکانی گفته می شود؟

هنرستان پسرانه یکی از موسسات آموزشی مهم در کشور است که به دانش آموزان این فرصت را می دهد تا در کنار زمینه های هنری و فرهنگی مورد علاقه خود، توانایی های خود را نیز بهبود ببخشند. دانش آموزان با پایان دوره متوسطه اول وارد این مدارس شده و بر اساس تست های روانشناختی و علاقه ای که به حوزه های مختلف دارند، می توانند رشته مدنظر خود را انتخاب کنند. دانش آموزانی که قصد ثبت نام در بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای اسلامشهر را دارند لازم است برای ثبت نام در یکی از هنرستان ها آماده شوند. دانش آموزانی که از رشته های مختلف مدارس هنرستان فارغ التحصیل می شوند، نسبت به هم دوره ای های خود زود تر وارد بازار کار شده و با توجه به میزان مهارت فرد در دوران مدرسه برای خود شغل مناسبی انتخاب می کند.

رشته هایی که در هنرستان پسرانه ارائه می شود در دو شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش تقسیم بندی می شود. هنرستان ها به دو صورت دولتی و هیات امنایی زیر نظر اداره آموزش و پرورش مدیریت می شوند. به طور کلی خدماتی که در هنرستان هیات امنایی ارائه می شود، با کیفیت تر بوده و کارگاه های آموزشی مجهز تری دارند.

در واقع هنرستان های دولتی از فضای بزرگتری برخوردار است و گنجایش پذیرش دانشجوهای بیش تری را نیز دارند؛ اما هنرستان های هیات امنایی به دلیل این که توسط افراد مورد تایید وزارت آموزش و پرورش اداره می شود از فضای کوچک تر و امکانات بیش تری برخوردار هستند. علاوه بر این هنرستان های نمونه دولتی و غیرانتفاعی نیز وجود دارد. برای ورود به هنرستان های نمونه دولتی باید در آزمون ورودی جهت ورود به مدارس نمونه دولتی شرکت کنید. پس از کسب نمره قبولی در این آزمون دانش آموز می تواند اقدامات لازم برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی را انجام دهد. هنرستان های غیرانتفاعی نیز از امکانات ویژه ای برخوردار بوده و به دلیل مدیریت این مدرسه توسط افراد خاص این مدارس عملکرد بهتری داشته و می تواند خدمات بهتر و بیش تر و با کیفیت تری را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

هنرستان مقطعی سه ساله است که در آن به آموزش درس ها و پروژه های فنی و هنری پرداخته می شود. همچنین این مدارس مناسب دانش آموزانی است که علاقه ای به تحصیل در رشته های نظری ندارند. این دسته از دانش آموزان بدون سپری کردن مقطع پیش دانشگاهی می توانند در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای شرکت کرده و وارد دانشگاه شوند. البته در حال حاضر کنکور در اغلب رشته های هنرستان برداشته شده و پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. در هنرستان رشته های مختلفی مانند کامپیوتر، حسابداری، نقاشی، موسیقی و… تدریس می شود. دانش آموزان در کنار دروس عمومی درس های عملی خود را نیز می گذرانند. در صورتی که رشته مورد علاقه شما نرم افزار است و به طراحی سایت نیز علاقمند هستید می توانید به بهترین آموزشگاه طراحی سایت در اسلامشهر مراجعه کرده و فعالیت های حرفه ای خود در این زمینه را شروع کنید.

هنرستان پسرانه به چه مکانی گفته می شود؟

ویژگی های بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر چیست؟

هنرستان های پسرانه بسیار زیادی در سطح شهر اسلامشهر فعالیت می کنند. اما تمامی آن ها از امکانات، تجهیزات و اساتید خبره برخوردار نیستند. در صورتی که نسبت به یادگیری دوره های فنی و حرفه ای و رشته خود حساس هستید لازم است به بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر مراجعه کنید. در این قسمت معیار های مهم جهت شناخت بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر آورده شده است:

 • رزومه فارغ التحصیلان هنرستان: یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه های شناخت یک هنرستان خوب، استفاده از رزومه دانش آموزانی است که در گذشته در آن تحصیل کردند. استفاده از رزومه دانش آموزان می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا خروجی هنرستان مورد نظر خود را ارزیابی کنید. میزان موفقیت در کنکور، انتخاب مشاغل مهم و… از مواردی هستند که از طریق بررسی رزومه می توانید به آن دسترسی داشته باشید.
 •  کادر آموزشی حرفه ای و با تجربه: یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های یک هنرستان خوب وجود بهترین اساتید در آن است. معلمانی که بار علمی بالایی دارند و همچنین از ابزارهای کمک آموزشی به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند می توانند تاثیر بسزایی بر روی انگیزه و بار علمی دانش آموز داشته باشند. به همین خاطر لازم است حتماً در مورد معلمان و کادر آموزشی هنرستان تحقیقاتی را انجام دهید.
 • امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی: در واقع میزان اعتبار یک هنرستان به کارگاه ها و امکانات آموزشی آن وابسته است. دانش آموزانی که بتوانند در بهترین کارگاه ها و با بهترین اساتید کارگاه های علمی خود را بگذرانند، در آینده شغل مناسب رشته خود را یافته و متناسب با آن درآمد خواهند داشت. همچنین دانش آموزان علاقه مند به رشته های عملی با تحصیل در بهترین هنرستان پسرانه اسلامشهر می توانند به یکی از بهترین های حرفه خود تبدیل شوند. قبل از انتخاب هنرستان لازم است از استاندارد بودن و تجهیزات کارگاهی هنرستان مد نظر خود اطمینان حاصل کنید.
 • عوامل اجرایی و مدیر هنرستان: عوامل اجرایی و مدیر هنرستان می توانند با انتخاب کادر آموزشی، برقراری نظم و ترتیب، مدیریت برنامه های کلاسی و کیفیت آموزش و… بهترین شرایط را برای تدریس فراهم کند. پس یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین هنرستان شناخت مدیر و عوامل اجرایی آن است.
 • تعداد رشته های تحت پوشش هنرستان: هنرستانی که رشته های بیش تری را پوشش دهد می تواند به عنوان یکی از گزینه های مهم برای انتخاب هنرستان باشد. اگرچه تمرکز یک هنرستان بر روی یک یا چند رشته می تواند کیفیت آموزشی بهتری را برای دانش آموزان رقم بزند. در این رابطه لازم است تحقیقاتی در رابطه با هنرستان مد نظر خود انجام دهید.
 • امکانات رفاهی: یکی دیگر از مسائل مهم در انتخاب بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر عوامل رفاهی آن است. هنرستانی که تجهیزات کامل سرمایشی گرمایشی را داراست و نظافت کلاس ها در آن به طور کامل رعایت می شود می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. علاوه بر این لازم است تعداد دانش آموزان در هر کلاس بیش از اندازه نباشد. همچنین هنرستان مربوطه باید از لحاظ ایمنی کاملاً مجهز باشد.
 • مسافت هنرستان از محل زندگی: در نظر گرفتن مسافت هنرستان از محل زندگی نیز یکی از مهمترین نکات برای انتخاب بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر است. هنرستانی که فاصله بسیار زیادی از محل زندگی دارد شاید مناسب دانش آموز نباشد. چرا که ممکن است دانش آموزان با گذراندن زمان زیاد خسته شده و بازدهی بالایی نداشته باشند.

۱۰ مورد از بهترین هنرستان های پسرانه در اسلامشهر را بشناسید!

هنرستان دولتی پسرانه خواجه نصیر طوسی

هنرستان دولتی پسرانه خواجه نصیر طوسی

هنرستان پسرانه خواجه نصیر طوسی اسلامشهر از جمله بهترین هنرستان های دولتی تهران به حساب می آید. در این مدرسه آموزان فنی و حرفه ای در رشته های الکتروتکنیک، حسابداری، الکترونیک شبکه و نرم افزار، نقشه کشی، معماری دوره متوسطه دوم خود را می گذرانند. این مدرسه با اساتید حرفه ای زیر نظر مدیریت حرفه ای اداره می شود. به همین خاطر دانش آموزان فارغ التحصیل شده از این مدارس سطح علمی بسیار بالایی داشته و در زمینه های شغلی خود بسیار موفق هستند.

آدرس: اسلامشهر، انتهای ۲۰ متری مطهری، هنرستان خواجه نصیرالدین طوسی

شماره تماس: ۰۲۱۵۶۱۳۴۴۳۶

هنرستان پسرانه دکتر پزشک نیا

هنرستان پسرانه دکتر پزشک نیا

یکی از بهترین هنرستان های اسلامشهر هنرستان پسرانه دکتر پزشک نیا می باشد. این مدرسه زیر نظر مدیریت جناب آقای محمد صادق پیشوایی نظارت شده و خدمات آموزشی با بالاترین کیفیت موجود به دانش آموزان ارائه می شود. در این مدرسه دانش آموزان فنی و حرفه ای در رشته های الکتروتکنیک، الکترونیک، حسابداری، تربیت بدنی، ساختمان شبکه و نرم افزار و مکانیک خودرو تحصیل می کنند.

آدرس: اسلامشهر، شاطره، خیابان مهران آباد، خیابان معلم، جنب ورزشگاه امام خمینی، هنرستان دکتر پزشک نیا

شماره تماس: ۰۲۱۵۵۲۵۴۲۸۶

هنرستان پسرانه شهید اصغری ۱

هنرستان پسرانه شهید اصغری ۱

هنرستان پسرانه شهید اصغری یکی از مدارس دولتی مجهز در اسلامشهر تهران است. این مدرسه زیر نظر جناب آقای محمد بابایی مدیریت می شود. دانش آموزان می توانند در رشته های کار و دانش نظیر برق صنعتی، تصویرسازی و جلوه های ویژه رایانه ای، حسابداری مالی، نقشه کشی ساختمان تحصیل کنند. دسترسی به این مدرسه بسیار راحت بوده و به همین خاطر می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

آدرس: اسلامشهر، خیابان تختی، جنب مصلی

شماره تماس: ۰۲۱۵۶۳۵۱۹۸۰

هنرستان پسرانه شهید مصطفی خمینی

هنرستان پسرانه شهید مصطفی خمینی

هنرستان پسرانه شهید مصطفی خمینی اسلامشهر واقع در تهران به دانش آموزان کار و دانش خدمات رسانی می کند. این مدرسه در رشته های تاسیسات حرارتی و برودتی، تعمیر موتور و برق خودرو، حسابداری مالی و طراحی و توسعه صفحات وب، تولید و توسعه دهنده پایگاه های اینترنتی خدمات آموزشی بی نظیری را ارائه می کند. این موسسه زیر نظر جناب آقای محمود مهری مدیریت شده و جزئی از بهترین هنرستان  پسران در اسلامشهر به حساب می آید.

آدرس: اسلامشهر، شهرک واوان، بلوار ۸ بهشت، خیابان فردوس، هنرستان مصطفی خمینی

شماره تماس: ۰۲۱۵۶۱۷۱۹۰

هنرستان پسرانه امام علی علیه السلام

هنرستان پسرانه امام علی علیه السلام

هنرستان پسرانه امام علی علیه السلام در اسلامشهر تهران از جمله بهترین مدارس دولتی در کشور می باشد. این مدرسه به دانش آموزان کار و دانش در رشته های برق صنعتی، تعمیر تلفن های رومیزی، برنامه نویسی پایگاه داده، تعمیر موتور و برق خودرو خدمات فنی خودرو و نقشه کشی ساختمان خدمات آموزشی با کیفیتی را ارائه می کند. این موسسه با حضور بهترین اساتید ماهرترین دانش آموزان را در زمینه های تخصصی تربیت می کند. این هنرستان زیر نظر آقای کوروش جهانبخشی مدیریت می شود.

آدرس: اسلامشهر، میدان نماز، خیابان علی بن ابیطالب، انتهای کوچه ۴۴، جنب پارک مفیدی، هنرستان امام علی علیه السلام

شماره تماس: ۰۲۱۵۶۳۶۶۶۶۸ _ ۰۲۱۵۶۳۶۰۴۹۰

چه رشته هایی در هنرستان های پسرانه در اسلامشهر ارائه می شود؟

هنرستان های پسرانه اسلامشهر یکی از موسسات آموزشی مهم در زمینه های هنری و فرهنگی به حساب می آیند. این موسسات به دانش آموزان این امکان را می دهند تا در زمینه های مختلف آموزش دیده و توانایی های خود را بهبود ببخشند. در ادامه برخی از رشته هایی که هنرستان ها ارائه می شود آورده شده است:

 • هنرهای تجسمی: در این رشته دانش آموزان و مباحثی مانند گرافیک نقاشی طراحی مجسمه سازی و… آشنا می شوند.
 • رشته عکاسی: در این رشته دانش آموزان با مباحثی مانند تدوین تصاویر، نورپردازی، تکنیک های عکاسی و…  به صورت کاملاً حرفه ای آشنا می شوند.
 • رشته موسیقی: دانش آموزان به مهارت هایی مانند نوازندگی، خوانندگی، تئوری موسیقی، آلات موسیقی و… مسلط شده و تبحر ویژه ای پیدا می کنند.
 • رشته معماری: دانش آموزانی که علاقه زیادی به طراحی ساختمان، تاریخچه معماری، نقشه کشی، کار با نرم افزار و…  را دارند می توانند در این رشته تحصیل کنند.
 • کامپیوتر: در این رشته مباحثی مانند برنامه نویسی، تولید محتوا، شبکه IT، کار با نرم افزارهای مختلف و… آموزش داده می شود.
 • رشته الکترونیک: در این رشته با مباحثی مانند الکترونیک صنعتی، تعمیر تلویزیون رنگی، تعمیر دستگاه های پزشکی، ماشین آلات اداری، تعمیر تلفن های رومیزی، برق کشی ساختمان و… آموزش داده می شود.
 • تربیت بدنی: در صورتی که دانش آموز علاقه زیادی به ورزش دارد می تواند در این رشته تحصیل کرده و به آمادگی بدنی بالایی دست پیدا کند.
 • رشته طراحی و دوخت: دانش آموزانی که به روش های مختلف طراحی و دوخت لباس علاقه دارند، می توانند در این زمینه تبحر بسیار بالایی پیدا کنند.
 • رشته صنایع دستی: علاقمندان با مباحثی مانند قالی بافی، قلم زنی، گلدوزی، معرق و…  آشنا شده و مهارت های بسیار زیادی را می آموزند.
چه رشته هایی در هنرستان های پسرانه در اسلامشهر ارائه می شود؟

کلام آخر

هنرستان های پسرانه جزئی از موسسات آموزشی مهم در کشور هستند که به پسران این امکان را می دهند تا در زمینه های هنری و فرهنگی آموزش دیده و توانایی های خود را در این زمینه بهبود ببخشند. این موسسات در کشورهای مختلفی وجود دارند و به دلیل اهمیت بالای  آن ها در جامعه، از آن به عنوان یکی از مهم ترین موسسات آموزشی یاد می شود.

در این مقاله قصد داشتیم ۱۰ مورد از بهترین هنرستان پسرانه در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم. شما می توانید با ثبت نام در این مدارس به صورت حرفه ای در رشته مد نظر خود تحصیل کنید. از این که تا پایان این مقاله از اسلامشهرینو با ما همراه بوده اید بسیار سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا