عمومی

نکاتی که در انتخاب لباس عروس باید دقت کنیم! [سال 1402]✅

در این مقاله قصد داریم در رابطه با نکاتی که در انتخاب لباس عروس باید دقت کنیم، نکات مهمی را ارائه نماییم. یکی از به یاد ماندنی ترین و لذت بخش ترین مراسمات در طول زندگی هر فرد جشن عروسی او است. زیرا این مراسم برای اغلب افراد تنها یک بار انجام می شود. در واقع مدل لباس عروس شما بازتاب روحیات و استایل شما است، به همین خاطر لازم است در انتخاب آن دقت زیادی به خرج دهید. در صورتی که می خواهید در جشن عروسی خود بدرخشید به شما پیشنهاد می کنیم خواندن این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

در هنگام انتخاب لباس عروس باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

اولین قدم برای انتخاب یک لباس عروس مناسب، مراجعه به بهترین مزون لباس عروس در اسلامشهر است. برای انتخاب یک لباس عروس مناسب، باید هرچه زودتر اقدام کنید. چرا که این فرآیند بسیار زمانبر بوده و به دقت و حوصله بسیار زیادی نیاز خواهد داشت. ما به شما پیشنهاد می کنیم مقاله معرفی بهترین تالار پذیرایی در اسلامشهر را نیز به هیچ عنوان از دست ندهید. اما پیش از هرگونه اقدامی لازم است یک سری از نکات را در مورد انتخاب لباس عروس بدانید تا بتوانید آگاهانه در  این مسیر قدم بگذارید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. نکات مهم در انتخاب لباس عروس عبارتند از:

در هنگام انتخاب لباس عروس باید به چه نکاتی دقت کنیم؟
 • برای پرو و لباس عروس همراهان صادق را با خود ببرید:

اولین و مهم ترین نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که تعداد زیادی از افراد را در هنگام پرو لباس عروس همراه خود نبرید. تنها چند نفر از افرادی که صادقانه نظر خود را بیان می کنند و سلیقه آن ها با شما همخوانی دارد کافی می باشد. همراهی تعداد زیادی از افراد در هنگام پرو به لباس شما را در انتخاب لباس دچار مشکل می کند. زیرا هر یک از افراد می تواند نظرات کاملاً منحصر به فردی داشته باشند و شما را سردرگم کنند. هر بار که لباسی را پروف می کنید عکسی از آن را برای نیمی از فامیل و یا دوستان خود نفرستید و نظرخواهی نکنید چرا که با این کار تنها سردرگم خواهید شد.

 • قبل از پرو مواد غذایی مصرف کنید:

اگر فکر می کنید که در هنگام لباس عروس باید شکمتان کاملاً تخت باشد کاملاً در اشتباهید. حتماً قبل از بیرون رفتن از خانه باید صبحانه یا وعده دیگری که نیاز است را به طور کامل میل کنید. در حقیقت شما با نخوردن غذا قبل از پرو به لباس عروس تنها خود را آزار می دهید و باعث خواهد شد اندازه واقعی بدنتان موقع پرو به لباس مشخص نشود. به همین خاطر در صورتی که می خواهید لباس هم اندازه بدن خود را پیدا کنید لازم است قبل از آن مواد غذایی مصرف کنید.

 • لباس زیر مناسب بپوشید:

قبل از پرو لباس عروس لازم است یک لباس زیر مناسب تهیه کنید. لازم است در هنگام پروف همان لباس زیری را به تن کنید که می خواهید در روز عروسی بپوشید. این کار کمک می کند تا بهتر بتوانید لباس را در تن خود برانداز کنید. اگر انتخاب شما یک لباس عروس دکلته است لازم است قبل از هر چیزی لباس زیر تنه دار و بدون بند بخرید. خانم های خوش سلیقه و خوش استایل می دانند که یک لباسی را مناسب می تواند لباس عروس را به خوبی بر روی اندام شما جای دهد.

 • به نظرات مشاوران مزون توجه کنید:

لازم است در هنگام بازدید از مزون اولویت های خود را با مشاوران مزون در میان بگذارید. در حقیقت مشاوران مزون در این زمینه تجربه بسیار زیادی داشته و می توانند کمک شایانی در انتخاب بهترین لباس داشته باشند. در واقع این دسته از افراد به عروس های زیادی با اندام های متفاوت را برای انتخاب لباس راهنمایی کرده اند. به همین خاطر در بیشتر مواقع نظر آن ها می تواند بسیار کارساز و مفید باشد.

لباس عروس باید کاملاً اندازه باشد نکته بسیار مهمی که در این زمینه نادیده گرفته می شود این است که سایز لباس عروس با سایز لباس های دیگر کاملاً متفاوت است. به همین خاطر انتظار نداشته باشید که سایز لباس عروسیتان مانند دیگر لباس های شما باشد. به خیاط یا فروشنده بگویید که لباس را می خواهید تا اگر تا روز عروسی لاغر شدید بتوانید آن را به روی اندام خود فیکس کنید.

 • حتماً  به مدل موهای خود نیز  فکر کنید:

 قبل از پروفایل لباس عروس لازم است با آرایشگر خود مشورت کرده و تصمیم بگیرید که  برای شب عروسی انتخاب کنید چیست. در صورتی که می خواهید موهایتان بسته باشد، لباسی با پشت کار شده و زیبا بخرید. اما در صورتی که مدل موی باز را انتخاب می کنید لازم است پشت لباس کار شده نباشد چرا که موهای شما ممکن است به تزیینات انجام شده بر روی پارچه گیر کرده و باعث بروز مشکلاتی شود.

 • لباسی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی می کنید:

 دقت کنید که لباس عروسی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی می کنید. در واقع روز عروسی روز بسیار مهم و در عین حال پرتحرکی است. در صورتی که می خواهید در مجلس خود به شادی این طرف و آن طرف بروید و احساس نارضایتی و دست و پاگیر بودن لباس خود را نداشته باشید، بهتر است لباسی را انتخاب کنید که این حس را به شما القا می کند. در صورتی که تمایل دارید از لباس  عروس های دنباله دار استفاده کنید، لباس هایی را انتخاب کنید که می توانید پارچه دنباله آن را جدا کرده و هنگام رسیدن به سالن آن را دوباره به لباس عروستان وصل کنید. البته لازم است در این زمینه به محل برگزاری جشن ازدواج دقت کنید. به یاد داشته باشید که شما نمی توانید در باغ چنین لباس هایی بپوشید. 

لباسی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی می کنید.

برای انتخاب بهترین لباس عروس باید به آناتومی بدن خود توجه داشته باشید

اولین و مهم ترین نکته ای که لازم است در هنگام انتخاب یک لباس عروس مناسب مدنظر داشته باشید، توجه به اندام است. در این قسمت مهم ترین نکات برای انتخاب لباس عروس متناسب با اندام متفاوت آورده شده است:

 • خانم های دارای بازوهای لاغر و باریک: برای انتخاب یک لباس عروس مناسب لازم است بازوهای خود را به طور کامل نپوشانید. مدل دکلته را امتحان کنید.بسیاری از طراحان بر این باورند که آستین و بند لباس عروس توجه بیشتری را به این ناحیه جلب می کند. به همین خاطر لازم است از پوشیدن مدل های با آستین رکابی کوتاه خودداری کنید.
 • عروس هایی که سینه های کوچکی دارند: این موضوع در بسیاری از موارد می تواند بسیار مفید باشد و به شما اجازه می دهد تا از طرح های تزیین شده استفاده کنید. در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم لباس عروس هایی را انتخاب کنید که دور گردن و یقه آن ها کار شده است. علاوه بر این پیراهن بلندی که بالاتنه کوتاهی دارد و خط سینه آن بالا بوده و درزی در زیر خط سینه دارد، برای شما بسیار مفید و مناسب خواهد بود.
 •  عروس هایی که سینه های بزرگی دارند: از پوشیدن لباس عروس  با یقه بسته و پیراهن های دکلته به شدت خودداری کنید. یقه های گلابی شکل و قلبی و یقه های هفت نیز بهترین نوع یقه برای چنین افرادی به حساب می آید. علاوه بر این لازم است لباسی با کمر افتاده و بخشی افتاده برای کمر را انتخاب کنید چرا که ایجاد فاصله بین کمر و سینه به کوچک نشان دادن شکل سینه کمک می کند.
 • عروس های قد بلند: لباس عروس های بزرگ و پف کرده می تواند برای چنین عروس هایی بسیار زیبا و موقر باشد. پیراهن های بسیار باریک و تنگ ممکن است شما را از آنچه که هستید بلندتر نشان دهد. به همین خاطر برای ایجاد تعادل مناسب یک لباس عروس با دامن کلوش اما نه خیلی پف یا دامنی که جلوی صافی دارد، به همراه پارچه تزیین شده یا پشت شلوغ و کارکرده را انتخاب نمایید.
 •  عروس هایی که قد کوتاهی دارند: برای چنین افرادی یک مدل لباس عروس با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، انتخاب مناسبی است که می تواند شما را از آنچه که هستید بلندتر نشان دهد. به یاد داشته باشید که مدل پرنسسی برای زنان قد کوتاه که درشت و چاق هستند  گزینه خوبی نیست.
 • عروس هایی با شانه های پهن: لباس عروس های بدون آستین بنده دار گزینه مناسبی برای این دسته از افراد است. می شود که شانه ها باریک تر به نظر برسند. علاوه بر این دست از افراد می توانند پیراهن های دکولته را نیز امتحان کنند زیرا از پهنا و ارزش شانه های شما تا حد زیادی کم می کند. خانم هایی با شانه های پهن از پوشیدن پیراهن هایی با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند و ممکن است شانه ها را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهد خودداری کنند.
 • عروس های با شانه های باریک: لباس عروس های مدل دکولته و بدون آستین بنددار باعث می شود تا شانه های شما کوچکتر از آنچه که هست دیده شوند. به همین خاطر مدل های رکابی ترجیحاً با شانه پهن و بزرگ را انتخاب کنید. یقه با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند نیز می تواند در اندام شما تعادل ایجاد کرده و باعث زیبایی شما شود. علاوه بر این وجود شال و کت کوتاهی بر روی پیراهن نیز ممکن است به شما کمک کند.
 • عروس های با گردن کوتاه: رمز بلند نشان دادن گردن کوتاه، استفاده از لباس های با یقه های باز است .در واقع لباس هایی با یقه هایی که دور گردن پیچیده و بسته می شوند تنها باعث می شود تا گردن شما کوتاه تر از چیزی که هست به نظر برسد. لباس هایی با مدل دکلته، یقه هفت یا بند دار باریک گزینه بسیار خوبی برای چنین افرادی می باشد. علاوه بر این مدل مو جمع نیز گردن شما را بلندتر جلوه می دهد.
 • کمر کوتاه: لباس عروسی با هر مدل دامن و کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، قسمت پایین بدن را زاویهه دار می کند می تواند کمر شما را بلندتر نشان دهد. علاوه بر این دامن هایی به شکل خطی بیشتر از دامن های پف کرده در کمر، به حجم کمر شما اضافه می کند.
 •   کمر بلند: لباس عروس های با مدل بالاتنه کوتاه و خط کمر بالا که با یک دامن به شکل خطی ای یا دامن راسته همراه شده است، بهترین انتخاب برای افرادی با نیم تنه های بلند است.
برای انتخاب بهترین لباس عروس باید به آناتومی بدن خود توجه داشته باشید

کلام آخر

در این مقاله نکاتی که در انتخاب لباس عروس باید دقت کنیم آورده شده است. در واقع نکات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که هر یک از آن ها بسیار مهم می باشد. عدم توجه به هر یک از این نکات می تواند پشیمانی بسیار زیادی را به دنبال باشد. در صورتی که شما خواهان بهترین ها در جشن عروسی خود هستید به شما پیشنهاد می کنیم به تمامی نکات گفته شده در این مقاله دقت داشته باشید.

از شما متشکریم که تا پایان این مقاله از اسلامشهرینو با ما همراه بوده اید. امیدواریم لیست نکات طلایی برای انتخاب بهترین لباس عروس، برای شما مفید بوده باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا