پزشکی و سلامت

بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر⭐【سال1402】+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم؛ در بسیاری از مراکز پزشکی اسلامشهر، بخش رادیولوژی وجود دارد که تصاویر بسیار دقیقی از این روش حاصل می شود و به افراد کمک می کند تا بیماری شان تشخیص داده شود؛ رادیولوژی مجموعه ای از روش های مختلف تصویربرداری می باشد که کمک بزرگی به سرعت روند درمان می کند؛ در این روش از اشعه ایکس استفاده می شود تا مشکلات جزئی و کلی اندام های مختلف تشخیص داده شود؛ اگر قصد استفاده از این روش پزشکی را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر کجاست؟

مرکز رادیولوژی یک مرکز تخصصی است که به تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات با استفاده از تصاویر پزشکی می پردازد. این مرکز مجهز به تجهیزات پیشرفته تصویربرداری مانند رادیوگرافی، سونوگرافی، ماموگرافی، توموگرافی کامپیوتری (CT)، رزونانس مغناطیسی (MRI) و … است.

رادیولوژی جزء روش های تصویربرداری می باشد که دارای اشعه ایکس با دوز پایین، امواج صوتی و یا میدان مغناطیسی است؛ هر یک از این اشعه ها می تواند کمک بزرگی به نشان دادن تصویر بهتر کند؛ رادیولوژی به پزشک اجازه می دهد تا بتواند به راحتی وارد بدن فرد بیمار شود و بیماری را به سرعت تشخیص دهد؛ در اسلامشهر نیز مراکز بسیار معتبر و محبوبی برای رادیولوژی وجود دارد که به پزشکان کمک شایانی در تشخیص می کند؛ بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر دارای ابزار و تجهیزات بسیار مدرن و پیشرفته است که تصاویری بسیار دقیق در اختیار بیماران و پزشکان قرار می دهد.

بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر دارای کادر درمان و پرسنل بسیار حرفه ای و مجرب است؛ مرکز رادیولوژی می تواند به مردم عزیز شهر اسلامشهر خدمات رسانی کند و تمام تلاش خود را به کار می گیرد که رضایت هر یک از بیماران خود را جلب کنند. از مزایای مراجعه به بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر می توان به تشخیص سریع و دقیق بیماری ها و اختلالات، کاهش نیاز به جراحی های تشخیصی و باز و کاهش زمان درمان و بهبود سریع تر بیماری ها اشاره کرد.

بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر کجاست؟

اهداف رادیولوژی

انتخاب مرکز رادیولوژی مناسب برای مراجعه بستگی به نوع بیماری، نیازهای درمانی و وضعیت فردی دارد. مشورت با پزشک معالج و متخصص رادیولوژی برای تشخیص و درمان مناسب بسیار مهم است. رادیولوژی اهداف مختلفی دارد و برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، در ادامه اهداف رادیولوژی را برای شما شرح خواهیم داد:

تشخیصی: اولین و اصلی ترین هدف روش رادیولوژی، تشخیص دادن بیماری افراد است؛ رادیولوژی که برای تشخیص مورد استفاده قرار می گیرد شامل رادیولوژی عمومی مغز و اعصاب، اسکلتی عضلانی، قفسه سینه، شکمی، کودکان و پستان است؛ با کمک این روش می توان ساختار درون اندام ها را به خوبی دید؛ سی تی اسکن، ام آر آی، MRA، فلوروسکوپی، ماموگرافی و سونوگرافی و در ضمن پزشکی هسته‌ای شامل این نوع رادیولوژی اند.

مداخله ای: به روشی گفته می شود که پزشکان جهت ارائه کردن درمان به افرادی که شرایط غیر سرطانی دارند، از تصویربرداری پزشکی استفاده می نمایند؛ با کمک این نوع رادیولوژی می توان از پستان نمونه برداری کرد، کاتر وریدی را قرار داد، برای درمان سرطان ها آمبولیزاسیون کرد، خونریزی را با کمک آمبولیزاسیون کنترل کرد، از اندام های از جمله تیروئید و ریه نمونه برداری کرد.

درمانی: با کمک این روش می توان سلول های سرطانی را از بین برد و برخی سرطان ها را درمان کرد، همچنین کمردرد و مشکلاتی که مربوط به کلیه و کبد اند را درمان کرد.

هسته ای: در این روش می توان ماده ای به بدن فرد تزریق کرد تا تشخیص بسیار دقیق تری حاصل شود.

🥇 سطح مراکزتخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه تخصص و تجربه پزشک
✅ دستگاه هااستفاده از دستگاه های پیشرفته و متد روز دنیا

10 تا از بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر را بشناسید!

مرکز رادیولوژی سلامت

مرکز رادیولوژی سلامت

مرکز رادیولوژی سلامت در بهترین نقطه از اسلامشهر احداث شده است که می تواند تخصصی ترین خدمات را در اختیار هر یک از بیماران مراجعه کننده ارائه دهد؛ مرکز سلامت یکی از بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر است که دارای کادر درمان و پرسنل بسیار حرفه ای و متخصص است؛ دکتر اکبر سنگی در این مرکز در حال خدمات رسانی اند.

خدمات:

 • سونوگرافی سه بعدی
 • سونوگرافی واژینال
 • سونوگرافی داپلر
 • رادیولوژی

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، کوچه 1، پلاک59

تلفن تماس: 02156696910

مرکز رادیولوژی حکیم فارابی

مرکز رادیولوژی حکیم فارابی

مرکز رادیولوژی حکیم فارابی یکی از بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر می باشد؛ بسیاری از افراد ساکن این شهر از خدمات ارائه شده توسط این مرکز بسیار رضایت دارند و شهرت این مرکز بین مردم بسیار زیاد است؛ در این مرکز خدمات بسیار منحصر به فرد ارائه می شود که همین مسئله موجب جلب نظر افراد شده است؛ در این مرکز برای تشخیص بیماری افراد، از ابزار بسیار مدرن استفاده می شود.

خدمات:

 • انواع سونوگرافی
 • رادیولوژی

آدرس: اسلامشهر، روبروی شهرک سالور، درمانگاه حکیم فارابی

تلفن تماس: 02156479250

مرکز رادیولوژی مهر

مرکز رادیولوژی مهر

مرکز رادیولوژی مهر در اسلامشهر احداث شده است؛ در این مرکز به صورت شبانه روزی خدمات متعدد در اختیار بیماران قرار می گیرد؛ بسیاری از افراد ساکن اسلامشهر سعی بر این دارند که برای تشخیص و درمان بیماری های خود به این مرکز مراجعه نمایند؛ مرکز مهر بین مردم بسیار محبوب است و توانسته شهرت بسیار خاصی بین مردم داشته باشد.

خدمات:

 • رادیولوژی
 • سونوگرافی

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، بین کوچه 8 و 10، پلاک1

تلفن تماس: 02156359266

مرکز رادیولوژی نصر نبوی

مرکز رادیولوژی نصر نبوی

مرکز رادیولوژی نصر نبوی یکی از بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر می باشد؛ تمام پرسنل و کادر درمان مجربی که در این مرکز هستند، تمام تلاش خود را به کار می گیرند که بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار بیماران قرار دهند؛ نظم و بهداشت در این مرکز به خوبی رعایت می شود و سلامت بیماران در اولویت آن است؛ در این مرکز از ابتدا تاکنون از مجهزترین ابزار و تجهیزات استفاده شده است.

خدمات:

 • سونوگرافی
 • داپلررنگی
 • رادیولوژی
 • سنجش تراکم استخوان
 • ماموگرافی

آدرس: اسلامشهر، شهرک محمدیه، جنب بیمارستان امام رضا(ع)

تلفن تماس: 02156149057

مرکز رادیولوژی سجاد

مرکز رادیولوژی سجاد

مرکز رادیولوژی سجاد جزو مراکز بسیار معتبر و مجهز اسلامشهر است که شهرت بسیار زیادی بین بیماران دارد؛ این مرکز با لقب یکی از بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر شناخته می شود؛ در مرکز رادیولوژی سجاد از تخصصی ترین ابزار استفاده می شود تا خدمات بسیار منحصر به فردی به افراد ارائه گردد؛ کسانی که قصد تشخیص بیماری و درمان آن را دارند، می توانند به این مرکز مراجعه کنند و از پرسنل و کارکنان مجربش کمک بگیرند.

خدمات:

 • رادیولوژی
 • انواع سونوگرافی

آدرس: اسلامشهر، خیابان امام سجاد زرافشان، بین کوچه دوم و چهارم

تلفن تماس: 02156343813

انواع رادیولوژی

رادیولوژی خود انواع مختلفی دارد که هر یک از این موارد می تواند موجب تشخیص برخی بیماری ها شود؛ در ادامه انواع رادیولوژی را برای شما شرح خواهیم داد:

رادیوگرافی: برای انجام این روش یک شرایط الکتریکی برای تابیدن پوتو رنتگن تنظیم می کنند و یک فیلم را در راستای خارج شدن پرتوها قرار می دهند؛ در این شرایط، وسایل فرعی را به منظور جمع کردن تابش استفاده می کنند و در نتیجه از حالت سلامت بخشی از بدن فرد می توان اطمینان حاصل کرد.

فلوروسکوپی: با کمک این روش می توان اعضای مختلف بدن از جمله روده، قلب، دستگاه ادراری را بررسی کرد و در ضمن رگ های خونی و توده های غیر عادی در بافت ها را مشاهده کرد؛ زمان انجام دادن این روش، به بیمار ماده رادیو اکتیو می دهند تا ان را ببلعد و تصاویری بر روی مانیتور مشاهده گردد.

سی تی اسکن: سی تی اسکن نیز نوعی از تصویربرداری سه بعدی محسوب می شود که در بیشتر موارد جهت تشخیص دادن لخته خون، خونریزی داخلی و پارگی آپاندیس مورد استفاده قرار می گیرد؛ تصاویر با وضوح بالایی که حاصل می شوند، به وسیله اشعه ایکس بدست آمده اند که کمک بزرگی به تشخیص دقیق پزشک می کنند.

مغناطیس‌نگاری هسته‌ای (MRI): در این روش، از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی استفاده می‌شود تا تصاویر دقیق از داخل بدن را دریافت کند. MRI برای تشخیص مشکلات در اعضای نرم مانند مغز، مفاصل و عضلات مفید است.

پتاسکن: در این روش، از مواد رادیواکتیو استفاده می‌شود تا تصاویر سه‌بعدی از داخل بدن را دریافت کند. پتاسکن برای تشخیص سرطان و بررسی عملکرد اعضای بدن مفید است.

سونوگرافی: این روش را بسیار بی خطر می دانند؛ در این روش به اعضای مختلف بدن از جمله کبد، رحم، شکم و دستگاه گوارش امواج صورتی ارسال می شود؛ این امواج می توانند به صورت تصاویر در مانیتور مورد نظر قابل رویت باشند؛ می توان از این روش برای بارداری و اطمینان یافتن از سلامت جنین استفاده کرد؛ این روش را می توانید در بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر نیز انجام دهید.

ام آر آی: جهت تشخیص دادن مشکلات مختلف عصبی و اختلالات دیگر عضلانی از تصویربرداری با روش ام آر آی استفاده می گردد؛ این روش در صورتی مناسب است که بخواهند بدن را از ابعاد متعدد از بالا به پایین، از جلو به عقب بررسی نمایند.

پزشکی هسته ای: جهت کسب اطلاعات مورد نیاز از مراحل مختلف بیماری سرطان، بررسی کردن جریان خون و نحوه عملکرد قلب از این روش استفاده می شود. جهت انجام این کار ماده رادیواکتیو به فرد تزریق می گردد.

انواع رادیولوژی

رادیولوژی چه کاربردهایی دارد؟

رادیولوژی یک شاخه از علوم پزشکی است که برای تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات پزشکی از تصاویر پرتونگاری استفاده می‌کند. این تصاویر می‌توانند از طریق انواع رادیولوژی به دست آیند. رادیولوژی برای موارد متعددی مورد استفاده می گیرد و کاربردهای بسیار زیادی دارد و اختلالات مختلف را تشخیص می دهد؛ در ادامه این کاربردها را برای شما شرح خواهیم داد:

 • با کمک رادیولوژی می توان تغییراتی که در ظاهر ستون فقرات ایجاد شده را تشخیص داد، حتی این روش میزان انحنا و تعداد مهره های آسیب دیده را مشخص می کند.
 • رادیولوژی کمک شایانی به تشخیص آرتروز، لغزش مهره کمر و ستون فقرات می کند.
 • ریه عضو بسیار حیاتی و مهم بدن هر فرد است که با رادیولوژی سلامت ریه ها تشخیص داده می شود.
 • رادیولوژی این ویژگی را دارد که بتواند از معده، مری، کلیه و … عکس رنگی تهیه کند.
 • با کمک رادیولوژی می توان مری، شکم، معده، کلیه ها، لوزه سوم، سنگ های کلیه و … بررسی کرد.
 • شکستگی هایی که در اعضای مختلف رخ داده شده اند با رادیولوژی قابل تشخیص می باشند.
 • رادیولوژی عکس های رنگی با کنتراست بالا تهیه می کند.

کلام آخر

بسیاری از افراد برای تشخیص بیماری خود از روش رادیولوژی استفاده می کنند؛ رادیولوژی می تواند کمک شایانی به تشخیص مشکلات مختلف اعضای بدن کند؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با رادیولوژی در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن 10تا از بهترین مرکز رادیولوژی در اسلامشهر را به شما معرفی کردیم تا به راحتی مرکز مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودید از شما بسیار متشکر هستیم و در صورتی که هرگونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با رادیولوژی دارید، می توانید با مراکز ذکر شده در سایت اسلامشهرینو در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا