پزشکی و سلامت

بهترین متخصص تغذیه در اسلامشهر【سال 1402】⭐️+لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین متخصص تغذیه در اسلامشهر را به شما عزیزان معرفی کنیم. متخصص تغذیه فردی است که دارای تحصیلات و تخصص در زمینه تغذیه و علوم مرتبط به آن می باشد و با بررسی عوامل مختلف به بهبود عملکرد و سبک زندگی افراد کمک می کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

متخصص تغذیه چه کسی است؟

متخصص تغذیه پزشکی است که دارای تحصیلات و تخصص در حیطه تغذیه و علوم مربوط به آن می باشد. این فرد توانایی ارزیابی و تشخیص نیازهای تغذیه ای افراد را دارا می باشد و بر این اساس برنامه های تغذیه ای مناسب برای بهبود و حفظ سلامتی فرد را ارائه می دهد.

متخصص تغذیه با بررسی عوامل مختلفی مانند سن، جنسیت، فعالیت فیزیکی، بیماری ها و وضعیت سلامتی فرد برنامه ای را برای تامین نیازهای تغذیه ای افراد تهیه می کند. این برنامه شامل مواد غذایی و مقادیر مورد نیاز از هر گروه غذایی مانند پروتئین، کربوهیدرات، چربی، ویتامین های مختلف و مواد معدنی می باشد. برای اینکه متخصص تغذیه بتواند برنامه ای متناسب با نیاز شما تهیه کند بهتر است از وضعیت درونی شما اطلاعات کافی داشته باشد لذا توصیه می کنیم به بهترین آزمایشگاه در برای انجام آزمایشات خود مراجعه کنید.

متخصص تغذیه قادر است برنامه های تغذیه متناسب برای افرادی با نیازهای خاص مانند بیماران مبتلا به بیماری های مزمن، خانم های باردار، ورزشکاران و کودکانی که بسیار لاغر و یا بسیار چاق هستند طراحی کند. کسانی که پس از گذراندن دوره رژیم کاهش وزن پوست صورتشان دچار چین و چروک شده است می توانند برای انجام خدمات زیبایی مربوط به جوان سازی پوست به بهترین کلینیک زیبایی در اسلامشهر مراجعه کنند و خدمات مربوطه را دریافت کنند. متخصص تغذیه می تواند به افراد راهنمایی کند که چگونه با انتخاب مناسب مواد غذایی و تغییر در رژیم غذایی به بهبود وضعیت سلامتی خود کمک شایانی کند.

متخصص تغذیه همچنین قادر است به افراد راهنمایی کند که چگونه با مصرف مواد غذایی مناسب عوارض بیماری های مزمن را کاهش دهند و آن را کنترل کنند. او می تواند به بیماران با بیماری های قلبی، دیابت، چاقی و سرطان کمک و راهنمایی کند تا با تغذیه مناسب وضعیت سلامتی خود را بهبود ببخشند. بیماران قلبی و عروقی همزمان که دوره رژیم شخصی سازی شده را می گذرانند بهتر است که تحت نظر متخصص قلب و عروق باشند و به طور منظم چکاپ شوند به شما عزیزان توصیه می کنیم به بهترین متخصص قلب و عروق در اسلامشهر مراجعه کنید.

متخصص تغذیه می تواند با انجام مطالعات علمی و پژوهش های مربوط به آن به روز رسانی های لازم را در حوزه تغذیه ارائه بدهد. او می تواند به عنوان منبع اطلاعات و مشاوره در زمینه تغذیه برای افراد و جامعه خدمت کند و آگاهی های لازم راجع به تاثیر تغذیه بر سلامت را افزایش دهد و افراد را آگاه کند.

به طور کلی متخصص تغذیه یک فرد متخصص است که با استفاده از دانش و تخصص خود در زمینه تغذیه به افراد کمک می کند تا با تغذیه مناسب سلامتی خود را بهبود بخشند و به رژیم غذایی سالم و متنوع دست پیدا کنند و تمام ویتامین ها و پروتئین های لازم را که مورد نیاز بدن است تامین کنند.

متخصص تغذیه چه کسی است؟

ویژگی های بهترین متخصص تغذیه در اسلامشهر

دانش و تخصص: بهترین متخصص تغذیه باید دارای دانش و تخصص کافی در زمینه تغذیه و علوم مربوطه باشد. او باید درباره اثرات مواد غذایی بر سلامت، نیازهای تغذیه ای افراد و روش های تغذیه مناسب برای هر فرد اطلاعات کافی داشته باشد.

تجربه: یک متخصص تغذیه با تجربه قادر است بهترین راهکارها و برنامه های تغذیه را برای هر فرد براساس نیازها و وضعیت سلامتی او ارائه دهد. تجربه در این حوزه می تواند به متخصص تغذیه کمک کند تا با توجه به بیماران قبلی و تجربه خود بهترین راهکارها را برای هر شخص پیدا کند.

تعامل و ارتباط: بهترین متخصص تغذیه باید توانایی بالایی در برقراری ارتباط با افراد داشته باشد. او باید بتواند به درستی نیازهای تغذیه ای افراد را ارزیابی کند و با آن ها درباره برنامه های تغذیه صحبت کند. همچنین باید قادر باشد اطلاعات را به طور موثر به افراد منتقل کند.

انعطاف‌پذیری: بهترین متخصص تغذیه باید قادر باشد برنامه های تغذیه را بر اساس نیازهای خاص هر فرد تنظیم کند. پزشک باید بتواند به تغییرات وضعیت سلامتی و نیازهای تغذیه ای هر فرد پاسخ مناسبی ارائه دهد.

علاقه و عشق به کار: بهترین متخصص تغذیه باید علاقه و عشق به کار خود داشته باشد. او باید مشتاق به بهبود وضعیت سلامت افراد با استفاده از تغذیه مناسب باشد و تمایل داشته باشد به طور مداوم در حوزه تغذیه فعالیت های متعدد داشته باشد.

تحقیق و پژوهش: بهترین متخصص تغذیه باید علاقه مند به تحقیقات علمی در زمینه تغذیه باشد. او باید به روزترین اطلاعات را در حیطه تغذیه و علوم مرتبط با آن داشته باشد و از نتایج تحقیقات جدید برای بهبود برنامه های تغذیه استفاده کند و از این اطلاعات بهره لازم را ببرد.

همکاری با تیم: بهترین متخصص تغذیه باید قادر باشد با سایر متخصصان سلامت همکاری کند. او باید بتواند با پزشکان، مشاوران روانشناسی و دیگر تخصص های مرتبط در تیم درمانی در تماس باشد و با آن ها مشورت داشته باشد.

قدرت تفسیر: بهترین متخصص تغذیه باید قادر باشد نتایج آزمایشات و تست های تغذیه را تفسیر کند و بر اساس آن ها برنامه‌های تغذیه ای مناسبی ارائه دهد. او باید بتواند اطلاعات را به طور صحیح تحلیل کند و بر اساس آن ها تصمیم گیری کند.

اخلاق حرفه‌ ای: بهترین متخصص تغذیه باید از نظر اخلاق حرفه ای بسیار قوی باشد. او باید احترام به حریم شخصی و حقوق هر فرد داشته باشد و اطلاعات شخصی را محرمانه نگه دارد. همچنین باید از نظر اخلاق حرفه ای به عملکرد و مسئولیت خود در ارائه خدمات تغذیه ای پایبند و متعهد باشد.

10 تا از بهترین متخصص تغذیه در اسلامشهر را بشناسید!

دکتر زینب حنیفه زاده

دکتر زینب حنیفه زاده

دکتر زینب حنیفه زاده در رشته علوم تغذیه تحصیل کرده اند و مدرک کارشناسی دارند و در همین حیطه نیز مشغول فعالیت هستند. دکتر حنیفه زاده عضو انحمن تغذیه ایران و همچنین عضو انجمن دیابت ایران می باشند.

خدمات دکتر حنیفه زاده:

 • رژیم کاهش وزن
 • رژیم افزایش وزن
 • رژیم غذایی برای بیماری‌ های گوناگون
 • رژیم و تغذیه در بارداری
 • رژیم تغذیه ای برای نوزاد و کودک

آدرس: اسلامشهر، امام سجاد، کوچه عباس کلاهی، پلاک 8، ساختمان پزشکان یاس، طبقه سوم

شماره تماس: 09351102902

دکتر نیلوفر جعفری

دکتر نیلوفر جعفری

دکتر نیلوفر جعفری پس از گذراندن دوره کارشناسی علوم تغذیه تصمیم به تاسیس مطب شخصی گرفتند و در حال حاضر نیز مشغول طبابت هستند و بیش از 5 سال در حیطه تغذیه سابقه و مهارت دارند. دکتر جعفری عضو انجمن تغذیه ایران می باشد.

خدمات دکتر جعفری:

 • رژیم افزایش وزن
 • رژیم کاهش وزن
 • رژیم و تغذیه در دوران بارداری
 • تغذیه ورزشی
 • رژیم دیابت و بیماران کلیوی
 • رژیم بیماران سرطانی

آدرس: اسلامشهر، شهرک قائمیه، کوچه 21، ساختمان پزشکان شفای سبز2، طبقه2

شماره تماس: 02156464442

دکتر سعیده نجیب مقدم

دکتر سعیده نجیب مقدم

دکتر سعیده نجیب مقدم در مقطع کارشناسی علوم تغذیه تحصیل کرده اند و در حوزه های مختلف تغذیه فعالیت می کنند. دکتر نجیب مقدم با مراجعه کنندگان خود بسیار خوش برخورد و با اخلاق هستند و رضایت زیادی را از طرف مخاطبان خود جلب کرده اند.

خدمات دکتر نجیب مقدم:

 • رژیم کاهش وزن
 • رژیم افزایش وزن
 • تغذیه و رژیم در دوران بارداری
 • تغذیه مناسب برای سلامت استخوان‌ ها
 • رژیم دیابت و بیماران کلیوی
 • تغذیه ورزشی

آدرس: اسلامشهر، بین فلکه دوم و سوم قائمیه، بین کوچه 26 و 28، جنب خشکشویی

شماره تماس: 02156492572

دکتر جواد میر احمدی

دکتر جواد میر احمدی

دکتر جواد میر احمدی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم تغذیه تحصیل کرده اند. دکتر میر احمدی بیش از 12 سال در زمینه تغذیه و رژیم درمانی فعالیت دارند و مهارت ویژه ای در زمینه کاری خود دارند.

خدمات دکتر میر احمدی:

 • رژیم افزایش وزن
 • رژیم کاهش وزن
 • رژیم و تغذیه در دوران بارداری
 • تغذیه ورزشی
 • رژیم دیابت و بیماران کلیوی
 • رژیم تغذیه ای برای نوزاد و کودک

آدرس: اسلامشهر، خیابان زرافشان، کوچه شهید طاهر روحی، درمانگاه دکتر آروین

شماره تماس: 02156345152

دکتر فاطمه حاجیان برزی

دکتر فاطمه حاجیان برزی

دکتر فاطمه حاجیان برزی پس از گذراندن مقطع کارشناسی علوم تغذیه تصمیم به تاسیس مطب شخصی گرفتند و خدمات متنوعی نظیر لاغری با دستگاه های لاغری موضعی آر آف ، کویتیشن ، اندرمولوژی، آنالیز بدن و غیره انجام می دهند. دکتر حاجیان برزی دارای بیش از 10 سال سابقه در حیطه رژیم درمانی هستند. ایشان عضو انجمن تغذیه ایران می باشند.

خدمات دکتر حاجیان برزی:

 • لاغری موضعی با دستگاه‌ های مخصوص
 • تغذیه و رژیم در دوران بارداری
 • تغذیه مناسب برای سلامت استخوان‌ ها
 • رژیم افزایش وزن
 • رژیم کاهش وزن

آدرس: اسلامشهر، شهرک مهدیه، انتهای کوچه شهید محمود ثقفی (19)، پلاک 28

شماره تماس: 02156124993

چه اطلاعاتی را باید در اختیار متخصص تغذیه قرار دهیم؟

 • نیازهای غذایی خود: بر اساس وضعیت سلامتی، سن، جنسیت، فعالیت فیزیکی و هدف های تغذیه ای خود مثلا کاهش وزن یا افزایش عضلات و یا اینکه نیازهای غذایی خاصی دارید که باید به متخصص تغذیه بگویید.
 • عادات تغذیه ای خود: درباره رژیم غذایی خود، میزان مصرف مواد مغذی مختلف، مصرف غذاهای پرچرب و شیرین، نوع و مقدار مایعات مصرفی و سایر عادات تغذیه ای خود صحبت کنید.
 • آلرژی و حساسیت های غذایی: اگر آلرژی یا حساسیت خاصی نسبت به غذاها دارید باید این اطلاعات را به متخصص تغذیه بدهید تا بتواند برنامه غذایی مناسبی برای شما تنظیم کند.
 • وضعیت سلامتی خاص: اگر بیماری های خاصی مانند دیابت، بیماری های قلبی، چاقی یا کمبود ویتامین ها و مواد معدنی دارید باید این اطلاعات را به متخصص تغذیه بدهید تا بتواند برنامه غذایی مناسبی برای شما تهیه کند.
 • روش های آشپزی و تهیه غذا: اگر به روش های خاصی برای آشپزی و تهیه غذا علاقه دارید یا محدودیت های خاصی در این زمینه دارید مانند نبود وقت یا تجهیزات لازم این اطلاعات را به متخصص تغذیه بگویید.
 • سوابق قبلی: درباره هرگونه رژیم غذایی قبلی که دنبال کرده اید تجربیات خود و نتایجی که از آن حاصل شده صحبت کنید.
 • هدف‌های تغذیه ای: اگر هدف‌های خاصی درباره تغذیه دارید نظیر کاهش وزن، افزایش وزن، بهبود سلامت عمومی و غیره باید این اطلاعات را به متخصص تغذیه بدهید تا بتواند برنامه مناسبی برای شما تهیه کند.
 • روند تغذیه ای: اگر در حال حاضر رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنید یا به تازگی تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کرده اید به متخصص تغذیه اطلاع دهید.
 • نگرش به غذا: درباره نگرش و علاقه شما به غذا، روند غذا خوردن و رفتارهای تغذیه ای خود صحبت کنید.
چه اطلاعاتی را باید در اختیار متخصص تغذیه قرار دهیم؟

بایدها و نبایدهای تغذیه

تغذیه سالم و مناسب برای حفظ سلامت بدن و پیشگیری از بیماری ها بسیار مهم است. در ادامه بایدها و نبایدهای تغذیه را به طور خلاصه مرور می کنیم:

تنوع در مصرف مواد مغذی، مصرف مختلف انواع مواد مغذی از جمله پروتئین، کربوهیدرات، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی بسیار مهم است. این تنوع به بدن کمک می کند تا تمام نیازهای غذایی خود را تامین کند.

مصرف غذاهای پرچرب و غنی از چربی اشباع را محدود کنید. چربی های اشباع بالا می توانند عوارضی مانند افزایش کلسترول خون و بروز بیماری های قلبی را به همراه داشته باشند.

تعادل بین کالری های دریافتی و مصرف آن ها را حفظ کنید. مصرف کالری بیش از حد می تواند منجر به چاقی و بروز بیماری های مزمن شود. بنابراین نیاز است که کالری های دریافتی را با توجه به سطح فعالیت فیزیکی و نیازهای بدن تنظیم کنید.

مصرف قند و شکر را به مقدار زیاد افزایش دهید. قند و شکر اضافه در رژیم غذایی می‌ تواند به افزایش خطر ابتلا به دیابت و چاقی منجر شود.

مقدار کافی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر را مصرف کنید. این عناصر غذایی برای حفظ سلامت بدن بسیار مهم و ضروری هستند و نبود آن ها ممکن است منجر به بروز بیماری های مختلفی بشود.

مصرف نمک را به مقدار زیاد افزایش دهید. مصرف بیش از حد نمک می تواند عوارضی مانند افزایش فشار خون و بروز بیماری های قلبی و عروقی را به همراه داشته باشد.

آب را به مقدار کافی مصرف کنید. آب مهم ترین ماده مورد نیاز بدن است و باید روزانه مقدار کافی آب بنوشید.

از رژیم های غذایی چربی های ترانس استفاده کنید. چربی های ترانس موجود در برخی غذاها و نوشیدنی ها می توانند عوارض جدی برای سلامت بدن داشته باشند.

شما عزیزان می توانید از طریق رعایت این بایدها و نبایدها تغذیه سالم و مناسب را در روزمره خود حفظ کنید و سلامت بدن خود را بهبود ببخشید.

کلام آخر

متخصص تغذیه پزشکی است که دارای تحصیلات و تخصص در حیطه تغذیه و علوم مربوط به آن می باشد. این فرد توانایی ارزیابی و تشخیص نیازهای تغذیه ای افراد را دارا می باشد و بر این اساس برنامه های تغذیه ای مناسب برای بهبود و حفظ سلامتی فرد را ارائه می دهد.

در این مقاله قصد داشتیم 10 مورد از بهترین متخصص تغذیه در اسلامشهر را به شما عزیزان معرفی کنیم سپاس گزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه کردید. لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق سایت اسلامشهرینو با ما در ارتباط بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا