پزشکی و سلامت

بهترین متخصص زنان و زایمان در رباط کریم【سال 1402】👩🏻‍⚕️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین متخصص زنان و زایمان در رباط کریم را به شما عزیزان معرفی کنیم. دکتر متخصص زنان و زایمان مسئولیت برسی و درمان دستگاه تناسلی و تولید مثل زنان را بر عهده دارد. شرط اولیه انجام معاینات توسط این متخصص این است که فرد مراجعه کننده از نظر جنسی فعال باشد. اگر شما هم به دنبال استفاده از خدمات مشاوره درمان مشکلات زنان و زایمان هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

متخصص زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان و زایمان جراح یا پزشکی است که بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی را تشخیص و درمان می کند. متخصص زنان و زایمان در زمینه ارزیابی و ارتقاء سلامت عمومی زنان نقش مهمی را ایفا می کند. حیطه عملکرد متخصص زنان شامل تشخیص و درمان بیماری های دستگاه تناسلی و پستان زنان و مراقبت و پیگیری قبل، حین و بعد از زایمان می باشد.

متخصص زنان و زایمان توانایی تشخیص و درمان بیماری های زنان مانند قاعدگی دردناک، اختلالات قاعدگی، سرطان تخمدان، سرطان رحم، عفونت دستگاه تناسلی، نزدیکی دردناک، اختلالات هورمونی، عفونت های مقاربتی مانند تبخال زگیل تناسلی و … را دارد، همچنین برای درمان مشکلات خود می توانید به بهترین متخصص زنان و زایمان در اسلامشهر مراجعه کنید. اگر شما علائم یا علائم بیماری های زنان مانند عفونت های عضلات تناسلی، سندرم تخمدان پلی کیستیک، عفونت های ادراری و غیره را تجربه کنید، ممکن است نیاز به مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان باشد. او می تواند تشخیص صحیح را بر اساس علائم و نتایج آزمایشات شما قرار دهد و درمان مناسب را تجویز کند.

جراحی زنان و زایمان یکی از شاخه های پزشکی است که در ایران فقط ورودی خانم می پذیرد. از موادی که در این رشته آموزش داده می شود می توان به زایمان واژینال طبیعی، زایمان واژینال غیر طبیعی، انواع سزارین، مراقبت از حاملگی های پرخطر، کورتاژ تخلیه ای، کورتاژ مول، سرکلاژ و … اشاره کرد.

خانم ها حداقل سالی یک بار می بایست به پزشک متخصص زنان و زایمان جهت معاینه سالیانه مراجعه کنند اما در صورت مشاهده علائمی مانند درد لگن، عونت های مجاری ادراری یا واژن، ناباروری، گرفتگی غیرمعمول، درد در حین مقاربت، اختلالات هورمونی، اختلالات پستان و … فوراً به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند.

برای درمان بیماری های زنان و زایمان در شهر بزرگ رباط کریم باید هزینه هایی به متخصص جهت حق الزحمه پرداخت شود؛ هزینه ای که بهترین متخصص زنان و زایمان در رباط کریم از بیماران اخذ می کند به موارد مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال نوع بیماری فرد می تواند تاثیر بسزایی بر روی هزینه ها بگذارد زیرا هر اندازه که بیماری سخت تر و پیچیده تر باشد، باید برای درمان از داروهای بیشتری استفاده کرد که در این صورت هزینه ها افزایش می یابد.

ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان در رباط کریم

از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان می توان به داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر و سابقه حرفه ای پزشک اشاره کرد. علاوه بر مدرک تحصیلی معتبر متخصص یکی از مهم ترین عوامل انتخاب متخصص زنان و زایمان حرفه ای توجه به در دسترس بودن و سابقه کاری و تجربه بالا می باشد.

هنگام انتخاب متخصص زنان خود حتماً به موضوع جنسیت توجه کنید و اگر با متخصص آقا راحت نیستید از همان اول به متخصص خانم مراجعه کنید و یا اینکه پس از مدتی متوجه شدید که با متخصص زنان زایمان خود راحت نیستید حتما آن را تغییر دهید.

داشتن اعتبار و اعتماد به متخصص زنان و زایمانی که انتخاب می کنید یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان در رباط کریم می باشد. به دلیل اینکه شما می خواهید خصوصی ترین مشکلات و بیماری های خود را با ایشان در میان بگذارید حتما به یک دکتر خوشنام و حرفه مراجعه کنید.

فعالیت در مراکز معتبر، بیمارستان ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشت از ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان می باشد و این مراکز اگر از موقعیت مکانی مناسب و دسترسی آسان برخوردار باشند در جذب مراجعه کنندگان بسیار موثر است.

🥇 سطح پزشکتخصص لازم را برای درمان داشته باشد
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
📝  مهارت و تخصصدارای تخصص کافی باشد
💰  هزینهتخصص و تجربه پزشک، طبق نوع بیماری

10 تا از بهترین متخصص زنان و زایمان را بشناسید!

دکتر شهناز هادوی

دکتر شهناز هادوی

دکتر شهناز هادوی متخصص زنان و زایمان در شهر رباط کریم با شماره نظام پزشکی 46732 می باشد که با 29 سال تجربه کاری خود می تواند شما را در درمان بیماری ها و مشکلات مربوط به زنان و زایمان یاری نماید.

خدمات:

 • انجام سزارین
 • زایمان طبیعی
 • درمان کیست تخمدان
 • رفع مشکلات و اختلالات دوران عادت ماهانه
 • تعیین جنسیت نوزاد
 • درمان سرطان های رحم، تخمدان و پستان

آدرس:  رباط کریم، خیابان ملکی، پاساژ زرافشان، طبقه دوم، واحد 56

شماره تماس: 02156434529

دکتر محدثه شریفی طاسکوه

دکتر محدثه شریفی طاسکوه

دکتر محدثه شریفی طاسکوه از پرشکان متخصص زنان، زایمان و نازایی خوب شهرستان رباط کریم هستند. دکتر محدثه شریفی طاسکوه خدمات بسیاری همچون زایمان، درمان عفونت واژن، درمان سرطان رحم، درمان فیبروم رحم و … را به شما عزیزان ارائه می دهند.

خدمات:

 • درمان فیبروم رحم
 • درمان سرطان رحم
 • درمان عفونت واژن
 • درمان نازایی
 • زایمان
 • مراقبت های دوران بارداری
 • سرطان تخمدان

آدرس: رباط کریم، خیابان بخشداری، روبروی بیمارستان فاطمه زهرا، ساختمان امید

شماره تماس:  02156845520

دکتر شیوا اهدایی وند

دکتر شیوا اهدایی وند

شیدا اهدایی وند از پزشکان کارشناس مامایی در رباط کریم هستند که محل فعالیت ایشان در خیابان شهید ملکی واقع شده است. همچنین دکتر شیوا اهدایی وند دارای مدرک کارشناسی زنان و مامایی هستند و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین دارای 18 سال سابقه کار در حوزه درمان و فعالیت بالینی هستند.

خدمات:

 • کلیه جراحی های زنان
 • درمان کیست تخمدان
 • درمان عفونت های زنان
 • زایمان طبیعی
 • زایمان سزارین
 • برداشتن زگیل تناسلی
 • تست پاپ اسمیر

آدرس: رباط کریم، خیابان شهید ملکی، پاساژ زرافشان، ساختمان پزشکان، طبقه سوم، واحد 63

شماره تماس: 02156420213

دکتر بنفشه امینی خواه

دکتر بنفشه امینی خواه

دکتر بنفشه امینی خواه در حیطه زنان و زایمان فعالیت می کنند و یکی از بهترین متخصص زنان زایمان در رباط کریم می باشند. وی با بیماران خود بسیار دوستانه و محترمانه برخورد می کنند.

خدمات:

 • کلیه جراحی های زنان
 • مراقبت های بارداری
 • درمان کیست رحم و تخمدان
 • درمان عفونت و زحم رحم
 • درمان نازایی
 • درمان تنبلی تخمدان
 • درمان عفونت و قارچ رحم

آدرس: رباط کریم، بلوار اصلی، روبروی بانک سپه، جنب داروخانه امام خمینی

شماره تماس: 02156433773

دکتر زهرا راک

دکتر زهرا راک

دکتر زهرا راک یکی از بهترین متخصص زنان و زایمان رباط کریم هستند. دکتر زهرا راک با مراجعه کنندگان خود به مطب شان بهترین برخورد را دارند.

خدمات:

 • درمان زگیل تناسلی
 • درمان کیست تخمدان
 • درمان تنبلی تخدان
 • درمان عفونت واژن
 • درمان فیبروم
 • درمان عفونت
 • درمان سرطان رحم

آدرس: رباط کریم، نبش خیابان شهید ملکی، طبقه فوقانی داروخانه پاستور، جنب مطب

شماره تماس: 02156435169

بیماری هایی که متخصص زنان و زایمان درمان می کند

 1. تنبلی تخمدان: یکی از بیماری های نسبتاً شایع در خانم ها در سنین باروری تنبلی تخمدان است که نوعی بیماری اختلالات هورمونی است که خانم ها پریودهایی نا مرتب یا بیش از حد طولانی را تجربه می کنند که درصورت مشاهده این علائم حتما به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و جهت درمان آن اقدام کنید.
 2. انواع کیست های تخمدانی و فیبروئیدهای رحمی: رشد بافت های ناخواسته در درون دستگاه های تولید مثل می تواند مشکلاتی مانند پلیپ های رحمی و تخمدانی را ایجاد کند که برای درمان آن می بایست به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.
 3. عمل هیسترکتومی و بستن لوله ها: این عمل جراحی به خواست بیمار برای بستن لوله های فالوپ و جلوگیری از باروری توسط متخصص زنان و زایمان انجام می شود.
 4. مشاوره سقط جنین: در مواقعی که مادر و پدر به دلایلی مانند نقایص ژنتیکی جنین یا شرایط پزشکی خاص مادر تصمیم به سقط جنین می گیرند، می بایست به یک متخصص زنان و زایمان با سابقه بالا مراجعه کنند.
 5. ناباروری و نازایی: اگر بعد از 12 ماه تلاش برای بارداری و روابط جنسی منظم و بدون استفاده از روش های پیشگیری بارداری اتفاق نیفتاد شما برای درمان این مشکل می بایست به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.
 6. افتادگی رحم: این اتفاق زمانی رخ می دهد که عظله های کف لگن کش می آید و ضعیف می شوند که ممکن است منجر به پایین آمدن رحم از دهانه واژن شود.
 7. انجام تست پاپ اسمیر: این تست به صورت دوره ای و منظم توسط خانم ها برای تشخیص احتمالی سرطان رحم انجام می شود.
 8. یائسگی: یکی از تغییرات طبیعی در بدن خانم ها در سنین بین 40 تا 50 سالگی اتفاق می افتد یائسگی است که در جریان آن هورمون های مربوط به تولید مثل کم می شوند و توانایی باروری از دست می رود.
 9. حاملگی خارج از رحم: حاملگی خارج از رحم زمانی اتفاق می افتد که تخمک بارور به خارج از حفره رحم می چسبد و در همان جا رشد می کند که به آن حاملگی لوله ای هم می گویند. این بیماری در مراحل اولیه با دارو قابل درمان است اما در مراحل حاد نیاز به جراحی دارد.
 10. لابیاپلاستی: لابیاپلاستی نوعی عمل جراحی زیابیی زنانه است که برای شکل دادن و زیباسازی لبه های داخلی فرج انجام می شود.

وظایف متخصص زنان و زایمان

متخصص زنان به پزشکی گفته می‌شود که در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌ها و اختلالات زنان فعالیت می‌کند. از وظایف اصلی بهترین متخصص زنان در رباط کریم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تشخیص و درمان بیماری‌ها و اختلالات زنان
 2. مراقبت و پیگیری سلامت زنان در طول دوران قاعدگی، بارداری و یائسگی
 3. ارائه مشاوره و راهنمایی درباره پیشگیری از بیماری‌ها، نگهداری از سلامت تناسلی و مراقبت از خود در طول دوران زندگی
 4. انجام آزمون‌ها و تست‌های تشخیصی مرتبط با سلامت زنان مانند آزمایش‌های خون، اسکن‌های تشخیصی و آزمون‌های تشخیصی تناسلی
بیماری هایی که متخصص زنان و زایمان درمان می کند

توصیه های بهترین متخصص زنان و زایمان در رباط کریم

 • برای اولین مراجعه نیازی به دلیل خاصی ندارید. بهترین زمان مراجعه به دکتر زنان و زایمان برای اولین بار در بازه سنی 13 تا 15 است که جهت آشنایی با مسائل جنسی و مراقبت های بهداشتی می باشد.
 • قبل از مراجعه به متخصص زنان و زایمان در رباط کریم حتماً دوش بگیرید و از ژل شستشوی واژن استفاده کنید.
 • به متخصص زنان خود اعتماد کنید و به طور کامل شرایط سلامتی، سوابق جنسی و عادت های خود را بیان کنید.
 • به هیچ عنوان در دوره پریود به معاینه پزشکی نروید به دلیل اینکه خون ناشی از پریود باعث نادرستی نتایج تست پاپ اسمیر می شود.
 • اگر می خواهید از وضعیت عفونت های مقاربتی یک آزمایش کامل انجام دهید به نمونه خون نیاز دارید.
 • حتما قبل از تصمیم به بارداری به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

کلام آخر

متخصص زنان و زایمان پزشک متخصص در مبحث بارداری، زایمان و اندام تناسلی و تولید مثل زنان است که به درمان بیماری هایی مانند سرطان، زگیل تناسلی و … می پردازند.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین متخصص زنان و زایمان در رباط کریم را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات مشاوره و درمان مشکلات دستگاه تناسلی و تولید مثل زنان به صورت تخصصی بهره ببرید. سپاسگذاریم که تا انتها مطالب همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفاً پیشنهادات و نظرات خود را از طریق سایت اسلامشهرینو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا