پزشکی و سلامت

بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر🦷【سال1402】+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم؛ بسیاری از افراد از مشکل دندان رنج می برند و به دنبال روشی برای تشخیص دقیق این مشکل هستند؛ با کمک رادیولوژی می توان مشکلات مختلف دندان را مشاهده نمود؛ رادیولوژی هم برای داخل دهان هم برای خارج دهان مورد استفاده قرار می گیرد؛ هر یک از دندانپزشکان ابتدا پیش از انجام روش های درمانی مختلف، از بیمار تقاضای رادیولوژی می کنند؛ اگر شما نیز قصد انجام رادیولوژی را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر کجاست؟

در اسلامشهر چندین مرکز وجود دارد که خدمات منحصر به فرد و بسیار حرفه ای برای رادیولوژی ارائه می دهند؛ بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر دارای ابزار و تجهیزات بسیار مدرن و پیشرفته است که تصاویر بسیار باکیفیت و مناسب از داخل و خارج دهان بیماران بدست می آورد و در اختیار بیمار و دندانپزشک قرار می دهد؛ در این مرکز پرسنل و افراد بسیار حرفه ای و مجرب در حال فعالیت اند و تمام تلاش خود را می کنند که رضایت بیماران را جلب کنند.

در بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر نکات بهداشتی به خوبی رعایت می شود و سلامت بیماران در اولویت این مرکز قرار دارد؛ در مرکز رادیولوژی حق هیچ یک از بیماران ضایع نمی شود و بیماران با رعایت نوبت برای رادیولوژی حاضر می شوند؛ هزینه ای که برای رادیولوژی اخذ می شود کاملا مقرون به صرفه و مناسب می باشد.

رادیولوژی دندان به چه صورت است؟

رادیولوژی دندان را می توان روشی بسیار سریع و دقیق جهت تشخیص دادن مشکلات مختلف دندان دانست؛ در این روش از دستگاه ها و دوربین های مخصوص استفاده می شود که این دستگاه خود انواع مختلفی دارد؛ می توان رادیولوژی را به دو دسته تقسیم بندی کرد که شامل رادیولوژی داخل دهان و رادیولوژی خارج دهان است؛ در رادیولوژی مربوط به داخل دهان از نوار اشعه ایکس کمک گرفته می شود که باید این نوار به درون دهان فرستاده شود و در رادیولوژی خارج دهان باید این نوار در ناحیه خارج دهان قرار بگیرد.

رادیولوژی داخل دهان بسیار رایج می باشد که می تواند بسیاری از مشکلات دندان را تشخیص دهد؛ این موارد شامل تشخیص پوسیدگی، مشاهده کردن ریشه دندان، بررسی کردن سالم بودن بخش استخوانی اطراف دندان، مشاهده کردن شرایط دندان در حال رشد است؛ در رادیولوژی خارج دهان از دندان ها عکس برداری می شود که می تواند اطلاعات کافی و خوبی در رابطه با فک و جمجمه در اختیار بیمار و بهترین متخصص دندانپزشکی در اسلامشهر قرار دهد.

🥇 سطح مراکزتخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه تخصص و تجربه پزشک
✅ دستگاه هااستفاده از دستگاه های پیشرفته و متد روز دنیا

10 تا از بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر را بشناسید!

مرکز رادیولوژی دکتر ماندانا مرادی نژاد

مرکز رادیولوژی دکتر ماندانا مرادی نژاد

مرکز تخصصی رادیولوژی دهان و فک و صورت دکتر ماندانا مرادی نژاد در شهر بزرگ اسلامشهر می باشد؛ این مرکز یکی از بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر است که تا به امروز بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار هر یک از بیماران خود قرار داده است؛ این کلینیک سعی بر این داشته که تا به امروز رضایت افراد را جلب نمایند.

خدمات:

 • رادیولوژی دهان
 • رادیولوژی فک
 • رادیولوژی صورت

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، کوچه یک، پلاک50، ساختمان روما

تلفن تماس: 02156374375

مرکز رادیولوژی دکتر انوشه نیکتاش

مرکز رادیولوژی دکتر انوشه نیکتاش

مرکز رادیولوژی دکتر انوشه نیکتاش یکی از بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر می باشد که می تواند بهترین خدمات را در این زمینه در اختیار هر یک از بیماران قرار دهد؛ در این مرکز از ابزار و دستگاه های مخصوص بسیار حرفه ای استفاده می شود که می توانند تصاویر را با کیفیت بسیار بالا ارائه دهند.

خدمات:

 • رادیولوژی دهان، فک و صورت
 • رادیولوژی OPG وCBCT
 • رادیولوژی ارتودنسی و ایمپلنت
 • رادیولوژی تک دندان

آدرس: اسلامشهر، گلستان، میدان ارغوان، ساختمان تجاری معصومی، طبقه 5، واحد701

تلفن تماس: 56742801

مرکز رادیولوژی مهر

مرکز رادیولوژی مهر یکی از بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر می باشد؛ این مرکز تا به امروز توانسته با ارائه خدمات خوب، رضایت اکثر افراد را به خود جلب کند؛ افراد بسیاری در اسلامشهر برای تشخیص بیماری های دهان و دندان خود به این مرکز مراجعه می کنند و از خدماتش بهره می برند.

خدمات:

 • رادیولوژی
 • سونوگرافی

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، بین کوچه 8 و 10، پلاک1

تلفن تماس: 56359266

مرکز رادیولوژی لبخند

مرکز رادیولوژی لبخند یک مرکز تخصصی رادیولوژی دیجیتال دهان، فک و صورت است؛ این مرکز شهرت بسیار زیادی بین افراد دارد و توانسته تا به امروز نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند؛ این کلینیک بین بیماران با لقب بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر شناخته می شود.

خدمات:

 • رادیولوژی دهان
 • رادیولوژی فک
 • رادیولوژی صورت

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، کوچه دوم، پلاک4

تلفن تماس: 56691550

مرکز رادیولوژی سلامت

مرکز رادیولوژی سلامت

مرکز رادیولوژی سلامت در باغ فیض اسلامشهر تاسیس شده است که می تواند علاوه بر رادیولوژی، سونوگرافی نیز برای بیماران انجام دهد؛ این مرکز تا کنون بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت به هر یک از بیماران ارائه داده است؛ در مرکز سلامت با بیماران به خوبی برخورد می شود و احترام آن ها کاملا حفظ می شود؛ نوبت بیماران کاملا در این مرکز رعایت می شود و حق شان ضایع نمی گردد؛ این مرکز با لقب بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر شناخته می شود.

خدمات:

 • سونوگرافی
 • سونوگرافی واژینال
 • رادیولوژی

آدرس: اسلامشهر، باغ فیض، کوچه اول، پلاک 59

تلفن تماس: 56696910

انواع اشعه های عکس برداری دندان

در حوزه عکس برداری از دندان، از اشعه های مختلفی استفاده می شود؛ انواع مختلفی از اشعه ایکس در این عکس برداری مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه ذکر می شوند:

اشعه ایکس بایت وینگ : با کمک این نوع از عکس برداری دندان، می توان دندان هایی که عقب فک بالا یا پایین هستند را نمایش داد؛ این عکس برداری کمک شایانی به مشاهده شدن پوسیدگی های دندان و در ضمن سلامت دندان ها می کند؛ در صورتی که یک نفر بر اثر به وجود آمدن بیماری لثه و عفونت دندان، دچار پوسیدگی استخوان دندان شود، می تواند از این روش کمک بگیرد.

اشعه ایکس پری آپیکال: با استفاده از این نوع اشعه ایکس می توان تمام ساختار و ظاهر دندان یعنی از تاج دندان قابل رویت تا پایان ریشه و در ضمن استخوان های حمایت کننده دندان را مشاهده نمود؛ با کمک این عکس برداری مشکلات دندانی متعدد از جمله مشکل زیر خط لثه، مشکل دندان های نهفته، کیست دهان، آبسه دندان، تغییرات استخوانی، تومورها را به خوبی می توان تشخیص داد.

اشعه ایکس اکلوزال: با این نوع اشعه می توان کف و سقف دهان را مشاهده نمود؛ با کمک این اشعه دندان‌های مازاد، دندان‌هایی که تاکنون از لثه بیرون نزده اند، کیست، آبسه و رشد دندانی، شکاف فک، شکاف سقف دهان (لب‌ شکری) به خوبی مشاهده می شود؛ با کمک این اشعه می توان اشیای خارجی را یافت.

اشعه ایکس پانورامیک: در صورت استفاده از این اشعه، ظاهر کلی فک ها، سینوس ها، دندان ها، ناحیه بینی، مفاصل گیجگاهی زیر واره ای را می توان به خوبی مشاهده کرد؛ برخی از مشکلات مختلف از جمله نابهنجاری های استخوانی، کیست، عفونت، تومور، ترک های دندانی، دندان های نهفته با این اشعه مشخص می گردند.

اشعه ایکس دیجیتالی: تنها در صورتی متخصص این نوع عکس را برای بیمار تجویز می کند که بیمار در خطر مبتلا شدن به بیماری خاصی باشد؛ برخی مواقع بر اثر عاملی مانند سن، سلامت بیمار در خطر است.

انواع اشعه های عکس برداری دندان

خطرات ناشی از رادیولوژی دندان

هر روش عکس برداری که برای دندان و اعضای دیگر بدن مورد استفاده قرار می گیرد با برخی عوارض و مشکلات ممکن است همراه باشد اما در بیشتر موارد این عوارض بسیار جزئی و نادر می باشند؛ در ادامه عوارض احتمالی رادیولوژی دندان را برای شما شرح خواهیم داد:

 • پرتوهایی که در اشعه ‌ایکس دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند، تعدادشان بسیار کم است ولی با این حال همیشه خطر حتی کم، بافت‌ها و سلول‌هایی که در معرض پرتوها می باشند را تهدید می کند.
 • تا به امروز هیچ مدرک معتبری در زمینه خطر رادیولوژی برای جنین ثبت نشده است ولی با این وجود بهتر است زنان باردار پس از زایمان کردن، اقدام به رادیولوژی نمایند؛ در صورت به ‌تاخیر انداختن رادیولوژی دندان به مدت چند ماه، آسیب بیشتری به دندان‌ها وارد نمی‌شود.

کلام آخر

بسیاری از دندانپزشکان ابتدا جهت تشخیص دادن نوع مشکل دندان و لثه بیماران، تقاضای عکس برداری دارند، در این صورت دندانپزشک با دقت بسیار بیشتری می تواند برای درمان اقدام کند و احتمال خطا کاهش می یابد؛ در اسلامشهر میزان تقاضا برای انجام رادیولوژی دندان بسیار زیاد است که همین مسئله موجب شده مطالب مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم و در ضمن10 تا از بهترین مرکز رادیولوژی دندان در اسلامشهر را به شما معرفی کنیم تا به راحتی و با خیال آسوده مرکز مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما بودید از شما بسیار ممنون و متشکر هستیم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با رادیولوژی دندان دارید، می توانید با مراکز معرفی شده در اسلامشهرینو در میان بگذارید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا