پزشکی و سلامت

بهترین درمانگاه های نسیم شهر【سال 1402】⭐️+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین درمانگاه های نسیم شهر را به شما عزیزان معرفی کنیم. هدف اصلی درمانگاه‌ها، ارائه خدمات پزشکی و درمانی به بیماران است. این مراکز برای تشخیص بیماری‌ها، درمان علائم و بیماری‌ها، و همچنین بهبود و حفظ سلامت بیماران واجد تخصص و تجهیزات لازم می‌باشند. اگر شما هم به دنبال استفاده از خدمات درمانی هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

درمانگاه کجاست؟

درمانگاه یا مطب پزشکی یک مرکز درمانی است که خدمات پزشکی و درمانی را برای بیماران ارائه می‌دهد. این مراکز معمولاً توسط یک یا چند پزشک و تیم متخصص پزشکی، شامل پرستاران و کادر پشتیبانی، اداری و درمانی اداره می‌شوند. به صورت کلی، درمانگاه‌ها فعالیت‌های پزشکی از جمله تشخیص بیماری‌ها، ارائه درمان های پزشکی، دستور تغذیه و همچنین ارائه مشاوره و راهنمایی به بیماران را در اختیار دارند. در صورتی که ساکن شهرستان اسلامشهر هستید و قصد استفاده از خدمات درمانگاه را دارید می توانید به بهترین درمانگاه های اسلامشهر مراجعه کنید.

درمانگاه‌ها معمولاً خدمات درمانی و مراقبتی متناسب با نیازهای جامعه را فراهم می‌کنند. این خدمات می‌توانند شامل خدمات پزشکی عمومی، مراقبت‌های اولیه، پزشکی تخصصی، دندانپزشکی، بهداشت عمومی، بیهوشی، فیزیوتراپی، روانشناسی، آزمایشگاهی، تصویربرداری پزشکی و سایر خدمات تشخیصی و درمانی باشند. از طریق درمانگاه‌ها، امکان مشاوره، درمان و پیگیری در طول زمان برای بیماران فراهم می‌شود. نقش درمانگاه‌ها در سیستم سلامت اساسی است و به عنوان نقطه ورود به سامانه درمانی برای افراد با مشکلات سلامت اهمیت دارد. گاه ممکن است درمانگاه ها خدماتی همچون فیزیوتراپی را ارائه ندهند، در این صورت شما می توانید به بهترین مراکز فیزیوتراپی در اسلامشهر مراجعه کنید و از خدمات تخصصی آن ها بهره ببرید.

درمانگاه‌ها به عنوان مراکز مراقبت و پشتیبانی، برای بیماران در همه‌ی سنین و با انواع حالات جسمی و روانی فعالیت می‌کنند. هدف این مراکز ارائه مشاوره، داروهای مناسب، فیزیوتراپی، درمان توسط متخصصان مجرب و دیگر خدمات مربوطه است. درمانگاه‌ها علاوه بر درمان بیماران، نیز بر فعالیت‌های پیشگیرانه تاکید دارند. آموزش سلامت و بهداشت، برنامه‌های ارتقاء سلامت جامعه، برنامه‌های ایمنی و جلوگیری از بیماری‌ها و واکسیناسیون همگانی به عنوان اهداف مهمی برای درمانگاه‌ها مطرح می‌شوند.

یکی از هدف‌های اصلی تاسیس درمانگاه‌ها، بهبود دسترسی جامعه به خدمات پزشکی است. با ایجاد این مراکز در نقاط مختلف یک منطقه، بیماران می‌توانند به راحتی و با کمترین هزینه به خدمات پزشکی دسترسی پیدا کنند. درمانگاه‌ها همکاری و ارتباط نزدیکی با سایر نهادهای درمانی و سلامت دارند. این همکاری شامل ارجاع بیماران به مراکز تخصصی بیماری‌ها، همکاری با بیمه‌های سلامت، ارتباط با بیمارستان‌ها، مراکز آزمایشگاهی و سایر نهادهای مرتبط است.

درمانگاه کجاست؟
Blurred figures of people with medical uniforms in hospital corridor

خدماتی که در بهترین درمانگاه های نسیم شهر ارائه می دهند

 1. ارائه مشاوره‌های پزشکی توسط متخصصان مجرب به بیماران در خصوص تشخیص، درمان، و پیشگیری از بیماری‌ها جزء خدماتی هستند که در بهترین درمانگاه های نسیم شهر ارائه می شوند.
 2. از اصلی ترین خدمات درمانگاه ها می توان به تشخیص صحیح بیماری‌ها، نظارت و مراقبت مستمر از بیماران، و ارائه درمان‌های مناسب و جایگزینی‌های ضروری برای بهبود بیماری‌ها اشاره کرد.
 3. در بعضی از درمانگاه‌ها، عمل‌های جراحی کوچک و متوسط انجام می‌شود. این شامل جراحی‌های مینیمالیستیک، ترمیمی، ارتوپدی، امراض داخلی و دیگر رشته‌های جراحی می‌شود.
 4. درمانگاه‌ها ممکن است بخش‌هایی برای مراقبت ویژه و پیگیری بیماران با حالت جدی یا مزمن، مانند مرکز مراقبت‌های ویژه (ICU)، واحد تنفس مکانیکی، بخش تغذیه مصنوعی و بخش اورژانس داشته باشند.
 5. ارائه خدمات فیزیوتراپی، ارتوپدی، توانبخشی و درمان روانشناختی به بیماران جهت بهبود توانایی‌های جسمی و عملکردی آن‌ها از خدماتی می باشد که بهترین درمانگاه های نسیم شهر ارائه می شوند.
 6. امکان انجام آزمایشات تشخیصی مختلف، مانند آزمایش‌های خون و ادرار، آزمایشات تصویربرداری (از جمله رادیولوژی و سونوگرافی) و سایر روش‌های تشخیصی درمانگاه‌ها وجود دارد.
 7. خدماتی که در بهترین درمانگاه های نسیم شهر ارائه می شوند می توان به توزیع دارو، مشاوره تغذیه، خدمات روانشناسی، پشتیبانی اجتماعی و مشاوره امور اجتماعی به بیماران اشاره کرد.
 8. خدمات پرستاری شامل مراقبت مستمر از بیماران، تجویز داروها، انجام پروسیدورها، تعویض ورید، بررسی علائم حیاتی و نظارت بر بیماران درمانگاه‌ها است.

10 تا از بهترین درمانگاه های نسیم شهر را بشناسید!

درمانگاه امیران

درمانگاه امیران

مجتمع پزشکی امیران به عنوان یکی از با سابقه ترین مجتمع درمانی در سطح شهرستان نسیم شهر، این امکان را برای مراجعین فراهم نموده که کلیه نیاز های درمانی خود را اعم از پزشک عمومی و پزشکان متخصص و نیز دارای واحد دندانپزشکی تخصصی بسیار مجرب و قوی و همینطور تنها مرکز درمانی دارای توانبخشی می باشد.

بخش ها:

 • بخش پوست لیزر و زیبایی
 • متخصص داخلی
 • متخصص اطفال
 • متخصص جراحی عمومی
 • متخصص ارتوپدی
 • متخصص و جراح گوش و حلق و بینی
 • متخصص زنان و زایمان

آدرس: نسیم شهر، خیابان امام خمینی، بین 12 متری دوم و سوم، طبقه فوقانی داروخانه دکتر مهدی جعفری

شماره تماس: 0215678091520

درمانگاه حضرت قائم

درمانگاه قائم

درمانگاه حضرت قائم در زمینی با مساحت 1400 متر مربع و 7200 متر بنا ساخته شده است که از دو بخش درمانگاه و کلینیک تشکیل می شود. در فاز اول درمانگاه افتتاح شده است و در فاز بعد که بزودی صورت می گیرد کلینیک و بخش های اتاق عمل سرپایی و تخصصی به 20 تخت ساخته می شود. احداث این درمانگاه می تواند کمک حال مردم نسیم شهر باشد.

بخش ها:

 • متخصص داخلی
 • متخصص ارتوپدی
 • متخصص اولورژی
 • متخصص و جراح چشم
 • متخصص مغز و اعصاب
 • مشاوره روانشناسی
 • متخصص اطفال

آدرس: نسیم شهر، بلوار امام خمینی، بین ستاری و ارغوان

شماره تماس: 02140550726

درمانگاه آذربایجان

درمانگاه آذربایجان

درمانگاه آذربایجان از جدیدترین تجهیزات و متدهای درمانی برای ارائه خدمات به مراجعین خود استفاده می کند و فعالیت آن به صورت شبانه روزی است و به صورت قانونی در حال خدمت رسانی به بیماران می باشد.

بخش ها:

 • سونوگرافی
 • آزمایشگاه
 • بخش های تخصصی و فوق تخصصی
 • داروخانه
 • رادیولوژی
 • اورژانس
 • دندانپزشکی

آدرس: نسیم شهر، خیابان 14 متری چمران، خیابان بهشتی شمالی، پلاک 13

شماره تماس: 02156781367

درمانگاه نسیم

درمانگاه نسیم

درمانگاه نسیم از بهترین درمانگاه های نسیم شهر است که مناسب ترین خدمات تخصصی و درمانی را به بیماران ارائه می دهد، هدف اصلی این درمانگاه جلب رضایت و سلامتی بیماران می باشد. همچنین این درمانگاه مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت و درمان اخذ کرده است.

بخش ها:

 • رادیولوژی
 • سونوگرافی
 • پزشک عمومی
 • تزریقات و پانسمان

آدرس: نسیم شهر، خیابان کریمی، خیابان سلمان فارسی

شماره تماس: 09027151719

ویژگی های بهترین درمانگاه های نسیم شهر

 • بهترین درمانگاه های نسیم شهر دارای تجهیزات پزشکی پیشرفته و جدید می باشند. این تکنولوژی‌ها می‌توانند شامل دستگاه‌های تصویربرداری پیشرفته، لابراتوارهای تشخیصی مجهز، تجهیزات جراحی پیشرفته و سیستم‌های نظارتی و مانیتورینگ باشد.
 • بهترین درمانگاه‌ها با تیم پزشکان و متخصصان مجرب و دارای تخصص‌های متنوع همکاری می‌کنند. این تیم‌ها دارای تجربه کافی در تشخیص، درمان و مراقبت از بیماران می باشند.
 • از ویژگی های بهترین درمانگاه های نسیم شهر می توان به رعایت استانداردهای کیفیت بالا، مانند استانداردهای بین‌المللی JCI (کمیسیون مشترک بین‌المللی) و یا دیگر سازمان‌ها و ارائه دهنده‌های مستقل اشاره کرد. این استانداردها شامل امنیت بیمار، بهبود مداوم کیفیت، سوابق پزشکی دقیق و سایر موارد است.
 • بهترین درمانگاه ها امکانات جامعی را فراهم می کنند، از جمله خدمات پزشکی تشخیصی و درمانی، خدمات پرستاری، خدمات جراحی، خدمات توانبخشی و خدمات پشتیبانی فراهم کنند.
 • محیط درمانگاه می بایست آرامش بخش باشد و به بیماران احساس راحتی و آرامش بدهد. این شامل فضاهای سبز، اتاق‌های راحت و تمیز، فضاهای انتظار دل‌پذیر و تجهیزات راحتی برای بیماران می‌شود.
 • پرسنل بهترین درمانگاه های نسیم شهر با بیماران خود ارتباط صمیمانه و موثر برقرار می‌کنند و آموزش‌های لازم را درباره بیماری‌ها، درمان‌ها و پیشگیری به بیماران ارائه می‌دهند.
 • بهترین درمانگاه‌ها باید به راحتی قابل دسترسی باشند و در مراکزی قرار بگیرند که از نظر ترافیک و امکانات عمومی مطلوب باشد.
 • بهترین درمانگاه های نسیم شهر از همکاران فنی و اداری حرفه‌ای و متعهد به ارائه خدمات مؤثر و کارآمد برخوردار می باشند.
ویژگی های بهترین درمانگاه های نسیم شهر

تفاوت کلینیک و درمانگاه

تفاوت بین کلینیک و درمانگاه عموماً در اندازه، خدمات ارائه شده و نوع بیمارانی که پذیرفته می‌شوند وجود دارد که در ادامه مطالب به برسی آن ها خواهیم پرداخت:

کلینیک یک مجموعه پزشکی است که معمولاً توسط یک یا چند پزشک تشکیل می‌شود و با ارائه خدمات پزشکی اقدام به درمان بیماران می‌کند. اندازه کلینیک می‌تواند متفاوت باشد؛ برخی کلینیک‌ها ممکن است تنها 1 یا 2 اتاق درمانی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر می‌توانند بزرگ باشند و امکانات بیشتری را در اختیار بیماران قرار دهند. همچنین کلینیک‌ها عموماً خدمات پایه‌ای مانند بررسی‌های دوره‌ای، تشخیص بیماری‌های عمومی، انجام معاینات، تزریقات و درمان‌های ساده ارائه می‌دهند.

درمانگاه‌ها اغلب به صورت بخش‌هایی از یک بیمارستان یا مرکز درمانی فعالیت می‌کنند و دارای ظرفیت بزرگ تری هستند. درمانگاه‌ها خدمات پزشکی و درمانی گسترده‌تری را در اختیار بیماران قرار می‌دهند. آن ها قادر به درمان شرایط پیچیده‌تر، ارائه خدمات ویژه مانند عمل جراحی، درمان نیازمندی‌های فیزیکی و ارائه خدمات اورژانسی هستند. همچنین درمانگاه‌ها تعدادی از تخصص‌های پزشکی متخصص را در دسترس بیماران قرار می‌دهند و معمولاً محدودیت‌های زمانی برای انجام خدمات پزشکی ندارند.

کلام آخر

همچنین، می توان گفت کلمه “درمانگاه” در برخی از کشورها به جای کلمه “کلینیک” استفاده میشود. بنابراین در برخی موارد، استفاده از این دو عنوان می‌تواند متفاوت باشد و به سازماندهی سیستم بهداشت هر کشور بستگی دارد.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین درمانگاه های نسیم شهر را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها از خدمات درمانی بهره ببرید. سپاسگزاریم که تا انتها مطالب همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفاً پیشنهادات و نظرات خود را از طریق سایت اسلامشهرینو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا